Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nehéz felfogni, hogy...

Miért nehéz felfogni, hogy nem akarok 21 évesen főállású anya lenni?

Figyelt kérdés

Decemberben fejeztem be az egyetemet, aztán haza költöztünk Franciaországból a párommal, mivel ott akartam gyereket nevelni, ahol felnőttem. Ezzel addig nem is volt probléma, ameddig meg nem jelentek anyukám rokonai (pontosabban a testvére és az ő lánya).

Egész nyáron azt hallgattam, hogy mennyivel jobb lenne a kislányunknak, hogyha itthon maradnék (most 5 hónapos a pici), mert az úgy szokás. Végig fúrtak engem anyukkámon és a sógornőmön keresztül, hogy mennyire rossz anya leszek így, meg a párom mennyire rossz apa, hogy nem hajlandó feleségül venni (soha nem is akartam) és nem tart maradéktalanul el engem.

Azt tudni kell, hogy a nagynéném felnevelt (hellyel-közzel) 4 gyereket és nagyjából 5 évet dolgozott eddig életében (most 53 éves). Az unoanővérem is hasonló. Ő most 28, 5 gyermekkel (3 különböző apától), akik álandóan koszosak, büdösek, mindent megengednek maguknak (az 5 éves fia majdnem kiborította a 2 hetes kislányunkat a bölcsőből, mert "mert nem vette észre"), borzalmasak a tanulmányi eredméyeik és ő még szeretne gyerekeket, amikor a meglévőket is elvette már tőle a gyámhivatal, mert nem volt áram a házukban. Undorítóak igazából. Nem a szegénységgel van a baj, hanem az igénytelenséggel és azzal, hogy igénye sem volt rá soha, hogy egy percet is dolgozzon és egyedül tartsa el magát, hogy a gyereknevelésen kívül valamit felmutasson az életben.

Jön a tél és kezdődik a koncertidőszak. Több felkérést is kaptam, hogyha a pici engedi, csatlakozzam hozzájuk. Mindegyikük megértette, hogy nem fogok napi 8-12 órát próbán ülni, tehát rugalmasak.

Ezt valahogyan megtudták a nagynénémék és konkrétan rám rontottak, hogy milyen felelőtlen vagyok (amikor még el sem vállaltam semmit), meg szaranya stb.

Valamiért úgy tűnik, többet foglalkoznak a mi életünkkel, mint a sajátjukkal. Igazából csak elgondolkoztatott a dolog, hogy miért ne dolgozhatnék, amikor a baba jelenlegi napirendje ezt tökéletesen megengedi (plusz van segítségem az anyukám és párom testvérének személyében)? Valóban attól lennék alkalmatlan anya, mert szeretnék mást is letenni az asztalra a gyereknevelésen kívül? Ti mit tennétek a helyemben?


2016. okt. 1. 08:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%
8-12 órás zenekari próbákra vinnéd magaddal az öthónapos gyereket?
2016. okt. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
84%

Csak ne nézz minket madárnak, 20 évesn nincs olyan észlény iq bajnok aki befejez egy egyetemet, az egyetemek öt évesek megsúgom. Az, hogy te kiskorodtól zongoratanárhoz jársz az még nem egyetemet jelent.

Mondjuk, a fogalmazásodból, és a helyesírásodból is kitűnik hogy messze vagy még az egyetemtől.

2016. okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%
Lazanak akarod bemutatni magad, aki meg azt sem tudja, hogy nem ezt nevezzuk foallasu anyasagnak Magyarorszagon...
2016. okt. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%

Hát akkor zenészként...

Igen, létezik egyéni tanrend, de ennyire nem tudod lerövidíteni a tanulmányokat.

Hívtak több zenekarból? A komolyabb zenekarokhoz kihalásos alapon lehet bekerülni, 20 évesen, több éves kinti tartózkodás után, kisgyerekkel kizárt. Komolytalanhoz mehetsz, de ott meg nem próbálnak 8-12 órát (a komolyak is ritkán, de leginkább egyáltalán nem).

Komoly zenekarnál nem most kezdődik a koncertszezon, hanem nyáron is voltak előadásaik.

2016. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
40%

A helyedben nem vagypk, de a saját helyemben leírom, mit tettem. 2 gyerekem van, mindkettővel 2 évet voltam otthon, köztük dolgoztam, most is dolgozom. A másodikkal egyetemre jártam, heti egyszer (szairányú továbbképzés volt). Ez nekem jó volt, többet nem vállaltam volna. Szerintem mindenki csinálja úgy ahogy akarja.

Azt viszont nem értem, hogy miért szempont egy igénytelen senki véleménye.

2016. okt. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
42%

Én máshogy látom.


A kérdező nem biztos a kapcsolatában(mi az, hogy a párja nem fedezi az összes költséget, amit ő nem tud?) ezért szeretne stabilabb lábon állni egy kis pluszpénzzel.


6 hónapos kor alatt a legtöbb baba a nap nagyrészét átalussza, utána sincs fent sokat. Heti 2 óra babamentes idő minden anyukának járna megrovó pillantás nélkül.


A párod akkor most veletek él ugye? Tehát ő az egyik segítség a baba mellett, mellé jön a nagymama és esetleg egy nagynéni.


Nem tudom mennyi időt emésztene fel ez a zenélés, de alkalmánként 4 órát tippelek, és nehogymár ne lehessen hetente 4 órát csak az apjával a közös gyerek.


Nyugodtan menjél, az a jó a babának, ami az anyukát kiegyensúlyozottá varázsolja, ez az idő minimális. Egyébként elkísérhetne a párod a babával és lehetnének a háttérben amíg fellépsz.(Nyilván drog meg erőszak nem játszik)



Mennyi időt gondolnál távol lenni?


Azt se felejtsük el, hogy olyan ország mentalitása is ráragadt a kérdezőre, ahol a babákat pár hónapos korukban bölcsibe adják vagy bébiszitterre bízzák.


A kora lényegtelen, a baba tervezettsége is. A tervezett babák szülei nem jobbak a becsúszott babák szüleinél. Ugyanúgy verheti a gyerekét egy 30as házas anya, mint egy 20 éves egyedülálló.


Amúgy hány válaszolónak van itt gyereke?


Egy párhónapos baba a napi kb.18 óra alvásával nem köti le az anyukát egész napra, még szerencse, hogy lehet vinni a háztartást mellette, meg netezni és filmezni. Az meg, ha a netezés filmezés ideje alatt inkább fellép, hogy pénzt is lásson belőle, becsülendő. Az pedig, ha a munkáját élvezi is, külön szerencse.

2016. okt. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van, 3. Egyikkel se voltam 3 évet otthon, a második mellett doktoráltam, a harmadik mellől féléves korában mentem vissza dolgozni, hatórás munkaidővel, nagyon jó állásom volt, nem akartam elveszíteni. Ma már nem tenném meg...Öthónapos kortól kezd el igazán izgalmas dolgokat csinálni a baba, mozgásfejlődésben, kommunikációban, egyre többet van ébren, igényli a figyelmet, a törődést.

Nem tudom, honnan jött ez a 4 óra, uttsó, a kérdező 8-12 órás zenekari próbákról írt. Én ugyan nem vagyok zenész, de gyanítom, hogy ezekhez a teljes zenekar szükséges, nem tudom, hogyan lehetne egy tagnak ezt kevesebb, mint fele időtartamra lecsökkenteni.

2016. okt. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
51%

Azt írta ilyet nem fog, azt is írta, hogy kb 2 órára hagyná csak magára, mivel mással több időt nem élvez a baba.


Igen, izgalmas korszakból veszítene időt, de a következő 50évben izgalmas változások lesznek a gyermeke életében. Igaz, hogy most mászik, és áll majd fel, de már azon túl van, hogy tartja a fejét, fordul, gagyog. Hátra van még egy rakás izgalmas pillanat, mikor elindul, megszólal, önállóságra törekszik, mondatokban beszél, mikor először szerez barátokat, mikor először veszti el őket, mikor újra kibékülnek, mikor mindent meg fog számolni, mikor énekel és mondókázik, mikor olvas, mikor felfedezi az ellenkező nemet, mikor csalódik, mikor ballag és még sorolhatnám.


Mindenki igyekszik minél többet jelen lenni a gyermeke életében, de a sajátját sem kell elfelejteni közben, a gyermekétől független örömök is érhetik, és fogják is, ha tesz értük. Ettől még a gyerek életében bőven részt venne, és az ő életében is jelentős szerepet töltenek be a gyerkőc, csak nem az egyetlent. Szerintem erre gondolt a főállású anyasággal, persze rosszul használta a kifejezést.


Nyugodtan legyen egyszerre nő, aki borotválja a lábát és kiszedi a szemöldökét, és csinosan öltözik, legyen mellette szerető, aki élvezi a párjával kettesben töltött időt, munkaerő, aki szívesen végzi a munkáját, és akit szívesen alkalmaznak, és annyi minden még, amivel teljesnek érzi az életét. A lábborotválásos időt, a házimunkával töltött időt is számon lehetne kérni rajta, hiszen egy bejárónő, vagy egy lézeres szörtelenítés sokat könnyítene az életén és többet lehetne a gyerekkel. De ezekre időt kell szakítani, és a helyzetétől függően mindenkinek más dolgok vannak a listáján.


Ilyen anyagi feltételek mellett, ahol egy hirtelen jött babával kell megbírkózni és egy nem teljes mértékben támogató apával, nem árt, ha most kezd felkészülni az esetleges nehéz időkre.

2016. okt. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
25%

16 os : neked van gyereked ?


6 honapos koraig alszik egesz nap ? Mivan ???

Elarulom, hogy az en 16 honapos gyerekem ujszulott koratol alszik napi max 1 orat, este pedig 10-7 ig, ket orankenti kelessel !

Te vagy nem lattal meg kozelrol gyereket, vagy a tied egy alomgyerek! 18 ora alvas naponta? Rohognom kell, az nekunk ket napi adag, 10 reszletben!

2016. okt. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
46%

Nem. Azt írta, két óránál többet nem lenne el mással, ezért vinné magával a próbákra, ami szerintem irreális elképzelés.

Ha valakinek, akkor nekem nem kell elmagyarázni, mi mindent átélhet még a gyerekkel, lévén a legkisebbem is már 17 éves, a legidősebb már végzett az egyetemen. Azt meg pláne fölösleges elemezgetni, hogy a gyerekkel nem áll meg az élet, bocs, de szerintem erről többet tudok, mint te.:-)

2016. okt. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!