Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek van hozzá joga...

Szerintetek van hozzá joga egy idegennek, hogy rászóljon a ti gyereketekre és "nevelje" helyettetek, ha a gyerek olyasmit csinál, ami más embert esetleg zavar?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha buszon ülve a gyerek kalimpál a lábával és rugdalja az előtte lévő ülést, jogosan szól rá egy másik utas, hogy ezt fejezze be?


Vagy ha a boltban a gyerek nekitolja valakinek a bevásárló kocsit, mert máshogy nem fér el mellette, de az anyja ezért nem szól rá (mindegy, hogy miért), akkor ez feljogosítja a többi vásárlót, hogy rászóljanak a gyerekre, hogy ne furakodjon, illetve kérjen elnézést?


Ti hogy vagytok ezzel? Más is nyugodtan rászólhat a gyereketekre, ha valami olyasmit csinál, ami zavarhat másokat? Vagy nem szoktátok jó szemmel nézni, ha más próbálja helyretenni helyettetek a gyereket?



2016. okt. 6. 10:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szóljak neked, hogy lszi szólj rá a gyerekre, hogy ne rúgdosson engem? Miért?
2016. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha jogosan szol,akkor természetes...de mivel kis gyerekek(5 es 3 éves) en is mindig igyekszem figyelni..es mivel nekem ez egyértelmű,en is minden szivbaj nélkül raszolok mas gyerekere(altalaban inkabb "megkerem",de ha az adott szitu ugy kivanja ra is szólok)

Utolsó elotti,ne haragudj,de viccesnek tartanam egy masik felnottnek szólni,hogy szoljon mar ra a gyerekere...a gyerek meg nem tudja mit szabad es mit nem..de egy felnőtt azert mar képben van,tehat ha o nem szol ra,ot nem erdekli a szitu(nem lat benne kivetnivalót)vagy nem veszi eszre..mket esetben azt erzem jogosnak,hogy a gyereknek szólok

2016. okt. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%
Maga a kérdés is felháborító normális embernek. Miért ne lenne joga rászólni valakinek egy neveletlen kis hülyére ? Senki nem köteles eltűrni, hogy rúgdossák, hangoskodjanak mellette, ruháját tönkretegyék. Sok anyuka azt hiszi, hogy ő és a csemetéje a világ közepe, de ez közel sincs így. Nem kötelező gyereket vállalni, főleg annak, aki nem tud nevelni, csak egy elkényeztetett, zsarnok hiszti gépet. Ha már ő nem neveli, akkor engedje már meg másnak, hogy embert neveljen belőle. Sokszor még az anyának áll feljebb, ha rossz a gyereke. Elítélem az ilyen anyát, mert rossz hatással van a kölyke a normális szülők gyerekeire. Oviban is mit művelnek, akiknek otthon mindent lehet.
2016. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%

Igen, szóljon.


Pár hete a 4 évesem megcsúszott a boltban, nagyon megütötte a fejét. A 2 éves öccse persze rögtön kihasználta a helyzetet, elindult a polcok felé hogy pakoljon. Egy idős hölgy szólt rá. Ha nekem szól a gyerek helyett, a fél boltot szétpakolja közben :-)

2016. okt. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nekem még nincs gyerekem, de a fenti eseteket személyesen tapasztaltam.


Tegnapelőtt a buszon egy 3 éves forma kisfiú folyamatosan rugdosta az előtte lévő ülést, és amikor a néni hátrafordult és rászólt a kisfiúra, a gyerek anyja a végletekig felháborodva szó szerint leteremtette a nénit, hogy az ő gyereket csak legyen szíves és hagyja békén, majd ő rászól, ha akar! Helyette ne nevelje a fiát senki!


A bevásárlós esetnek pedig hétvégén voltam szemtanúja, ott egy nagyjából 5 éves kislány furakodott át árkon-bokron keresztül, mindennek és mindenkinek nekitolta a bevásárló kosarat, miközben az édesanyja telefonált és egyáltalán nem figyelt oda, mit művel a gyerek. Egy fiatal pasi ment oda szólni a kislánynak, hogy az előbb nekitolta a kosarat egy idős embernek, illene tőle elnézést kérni, másrészt hozzátette, hogy így nem szabad viselkedni a boltban, szóval legyen szíves szépen tolni azt a kosarat. Erre a kislány anyja lecsapta a telefont, elrángatta a gyereket a fiatalembertől és sértődötten közölte vele, hogy az ő kislányára csak neki van joga rászólni, senki másnak, és ha a néninek problémája van, amiért a kislány véletlenül nekiment a bevásárlókocsival, akkor igenis jöjjön ide és neki mondja, ne üzengessen!


Ezek után gondolkodtam el ezen, hogy a mai szülők ezek szerint egyáltalán nem érzik jogosnak, ha valaki helyettük rászól a csemetére?

2016. okt. 6. 13:29
 16/19 anonim ***** válasza:
67%
Hasonló velem is történt. A DM-ben nézegettem (vásárolni szerettem volna, tehát nem csak kíváncsiságból) a napszemüvegeket, amelyek azokon a pörgős állványokon vannak kitéve. Egy 3-4 év körüli kislány elkezdte forgatni az állványt, anyukája pár lépésre állt onnan és egy másik hölggyel beszélgetett. Kedvesen megkértem a kislányt, hogy ne pörgesse az állványt, mert éppen válogatok. Nem csinált rosszat, csak nem biztos, hogy észrevette, hogy ez engem éppen zavar, ezért jeleztem felé. Az anyuka, mint valami fúria esett nekem, hogy mit képzelek, szóljak neki, ha valami gondom van, majd ő rászól a gyerekére. Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam.
2016. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
64%

én anno munkából kivittem a szemetet a helyi tárolóba, ahol (alagsor)labdáztak a gyerekek és hogy megjelentem mindenki megállt és olyan furán néztek rám, szó nélkül(mintha valami felügyelő ellenőr lennék, vagy nem tudom)

a helyzetet hogy oldjam, mosolygósan közöltem, hogy látom, ügyesen labdáztok, néha hallom is, én is sokat játszottam kisgyerekkoromban. a gyerekek ugyanúgy bámultak tovább.

erre pár perc, megjelenik az irodában egy felfuvalkodott asszony(talán a gyerekek rokona, anyja..?)ordítani, hogy merészelek a gyerekekre szólni. én közöltem, hogy nem szóltam rájuk. de annyira mondta a magáét, úgy kihozott a sodromból, hogy az irodából kidobtam, majdnem megvertem..(képzelhetitek, kis kosztüm, meg ez a stílus együtt..még jó, hogy nem láttott senki, pláne a főnök..!)és nem fogta fel abszolut, hogy a gyerekek lehet túloznak, vagy félreértettek valamit. másnaptól direkt labdáztatta őket jó hangosan..

2016. okt. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ha normálisan szólnak a gyerekre, akkor nem gond, legalábbis ezen én nem sértődnék meg, ha tényleg olyan a hangnem. Lehet, hogy épp nem oda figyeltem és nem tűnt fel hogy valami rosszat csinál a gyerek. Mondjuk azért bagatell hülyeségekért ne szóljanak rá idegenek.
2016. okt. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
88%
Pénztárban dolgozom. A kassza mellett van egy hatalmas növény, ami nem mellesleg mérgező. Egyik anyuka úgy állította oda a babakocsit, hogy a gyereke elérte és tépte a virágot (de úgy rendesen). Anyuka rászólt, hogy jaj, kicsim ne, és ennyivel el is intézte, persze, a gyerek továbbra is marcangolta a növényt. Kedvesen rászóltam a kölyökre, hogy ne tépd azt tündérke, mert mérgező és bajod lehet tőle. Erre elszabadult az anyaoroszlán és úgy üvöltött velem, mint a fába szorult féreg...pedig én csak el szerettem volna kerülni azt az esetleges mozzanatot, hogy a gyerkőcét sürgősségire kelljen cipelni.
2016. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!