Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol az anya terhesseg alatt...

Ahol az anya terhesseg alatt dohanyzott a kesobbiekben (a gyermek nagyobb korara) alakult ki valamilyen betegsege emiatt?

Figyelt kérdés
2016. okt. 9. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Mennyire nagyobb korra gondolsz?

Én 25 éves vagyok. Semmi problémám nincs. Se allergia,se asztma vagy ilyesmi..

A bátyámnak és a nővéremnek sincs semmi bajuk. 32-30 évesek.

Egyik ismerősöm a gyerekeinek sincs semmi bajuk. Sőt.. A legnagyobb lány,annyi idős mint én, orvosira jár és szín 5-ös mindenből. Egészségük is jól szolgál. Meg még tudnék írni párat..


Nagyon nem jó dolog dohányozni terhesen. De akiket én ismerek azoknak semmilyen baja nincsen. De ez lutri!

2016. okt. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok olyat olvastam kismamás fórumon, hogy olyan kismamának, akivel annak idején (20-30 éve) terhesen dohányzott az édesanyja, korai lepényöregedése lett, pedig ő maga nem dohányzott.
2016. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudok olyanról, akinek asztmája alakult ki már elég korán, volt, aki kruppos volt folyton, de volt, akinek az égvilágon semmi baja nem lett, legalábbis eddig.
2016. okt. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat ! En sajnos dohanyoztam terhesen szornyu volt apukaval a kapcsolatunk szo szerint egy patkany volt amig terhes voltam. Sajnos a cigi volt nekem a megnyugvas ,akkor is sot most is rettentoen szegyenlem magam miatta de szerencsere a gyereknek eddig semmi baja,szep sullyal idore szuletett ma mar 1 eves bizok benne ,hogy ez utan sem jon elo nala ez miatt betegseg ,de furdal a lelkiismeret naponta sirok amiert ilyen hulye voltam
2016. okt. 9. 20:38
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Anyum velem ( 28) és tesómmal is (35) dohányzott. Semmi bajunk! Diplomás jó munkabírású egészséges emberek vagyunk.

Nekem van egy másfél évesem, minden rendben volt a terhességemel!

2016. okt. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolso . Te is dohanyoztal?
2016. okt. 9. 20:41
 7/14 anonim ***** válasza:

a lelkiismeret furdalás ellen hatna inkább az, hogy fejlesztve is játszanál a gyermekkel, ugyanis babakorban alakulnak ki a tanulási képességek, ami alatt nem csak az iskola, hanm pl más emberek kiismerése, logikai gondolkodás, vagy találékonyág, ötletesség is értendő, azaz maga az egész gondolkozásmód, amin az egész élete fog alapulni.

ez babakorban a mozgásfejlődés szerinti agyi idegpályák kialakulásával, ill az anya motiváltságától függően tanulja azt is, hogy a világra egy nyitott vagy zárkózott ember lesz e, felfedező, kíváncsi, vagy "kocka".


a magzati oxigénhiány legelsősorban agyi fejlődést érint, ami az egész idegrendszer működését befolyásolja, ami még az izomtónus eloszlást is, ami kihat a mozgáskoordinációra, így az agy további fejlődésére.

Legelső amit okoz a gyengébb tanulási képesség. ezt nagyban lehet erősíteni már babakorban babamasszázzsal, tornával, vagy mivel eleinte leginkább a bőrükkel érzékelnek, ahhoz is vannak ezt segítő "feladatok" tanácsok. minden korhoz vannak tanácsok hogy miben segítheted őt. a nem dohányzó anyukák, hanem pl koraszülöttek, egyéb oxigénhiányos magzatoknak/azaz babáknak is nagyon jót tesz.


az asztma, krupp és egyéb szervi betegségek, már 2. fázisa a magzati oxigénhiányos állapotnak. amikor az agy már olyan mértékben volt oxigénhiányos, hogy a szervek fejlődését sem tudta "szabályozni" így azok műkodési vagy immunológiai "zavarosak". a korral, azaz agyi fejlődéssel kinőhető, amiben megint lehet segíteni a fentiekben leírtakkal.



engem ne maz nyugtatna meg, hogy mennyi az esély arra, hogy következménye nincs, hanem tudván tudva már a mozgásfunkcióit is figyelném, pl féloldalasan kúszik e vagy nem, vagy mindent időhatáron belül csinál e vagy nem és fejlesztgetném, hiszen semeddig nem tart egy babamasszázs sem és úgy is jólesik neki, ha rendszeresen kapja, tehát rájön hogy ez jó :)

2016. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

*szóval én nem várnám tétlenül, hogy majd később kiderül mi baja, vagy bukdácsol e a suliban majd, hanem figyelném is a fejlődését és vinném fejlesztgetni(vagy én otthon)

babatorna, mondókázós, ringatós, vagy dévény, később tsmt, stb. ha nincs is semmi következménye a ciginek, akkor is jót tesz mindez, anya gyermek élmények, játék, kacagás, programok. (a dévényen ami megy, hogy ríkatják sokszor a gyereket, annak ellene vagyok, mert a psziché ill az agy pozitív ingereken keresztül fejlődik, nem a kínzással, szóval a tanártól függően hordanám vagy sem)

2016. okt. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem én soha nem dohányoztam.

Csak valaki írta h a dohányzók lányainak lepényöreregedésük lehet.... nekem nem volt 😃

2016. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A nagynénim dohányzik... két gyermeke asztmás a harmadiknak izomsorvadása van.
2016. okt. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!