Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek mellett nehéz tanulni?...

Gyerek mellett nehéz tanulni? Ki hogy oldotta, oldja meg?

Figyelt kérdés
1 éves kislányunk és arra gondoltam levelezőn elvégezném az érettségit. Kicsit félek, lesz-e elég időm a családra, házi munkára és a tanulásra! Előre is köszönöm a segítséget!
2010. ápr. 25. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

3,5 hónapos a kisfiam, és most van vizsgaidőszakom a főiskolán. Elég nehéz, mert a kicsi csak szopizni hajlandó, nem fogad el semmit cumisüvegből és máshogy sem igazán akarja. Anya és anyósom segít, így a tanulást meg tudom oldani, nekem a vizsgák jelentenek gondot a fentiek miatt nem tudom senkire sem rábízni. A helyedben simán belevágnék, elvégre a te gyereked már csak egy éves. Ha pedig segítséged is van, simán menni fog a dolog. :-)

2010. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
attól is függ, milyen fejed van hozzá. Nem nagyképűségként mondom, de míg dolgoztam, 1-1 vizsgára két(!) napot tanultam és 4-es, 5-ös osztályzatom volt. Gyerek mellett 3-4 nap alatt bevágom az anyagot. Szerencsém van, mert azt tanulom az egyetemen, amit már 5 éve csinálok, így nem nagyon tudnak újat mondani nekem. Ami rossz, hogy míg órákra meg vizsgázni járok, a 3 hónapos kisfiamat anyámra, vagy anyósra kell sózzam.
2010. ápr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem olyan jó agyam van mint nektek! Sokat kell magolnom. De azért köszönöm a válaszokat! Ezt úgy is nekem kell el döntenem, csak kíváncsi voltam más anyukák hogy csinálják. Segítségem nincs a párom reggeltől estig dolgozik. Szombatonként kellene be járni a suliba de az sem kötelező. Még nem tudom, hogy inkább valami vállalkozásba vagy tanulásba vágjak bele. Műkörmös tanfolyamon is gondolkodok viszont ahogy látom elégé sok manikűrös van.

Ebbe a suliba jelentkeznék:

[link]

2010. ápr. 25. 17:02
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nehéz, de meg lehet oldani. Réi osztályfőnökömnek 3 lánya volt, az egyik még pindur, mellette tanított és ő is levelezősön volt. El tudta végezni, te is el fogod! =)
2010. ápr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
*régi
2010. ápr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan vészes. Nekem két évem volt vissza az érettségihez, és én is levelezőn csináltam. Szeptemberben elkezdtem a sulit, októberben szültem. Abban az évben olyan közepes bizim lett, de következő évben meg 4,5-ös lett a bizonyítványom, és az érettségik is mind nagyon jók lettek. Nem volt vészes szerintem. Aztán 2009 őszén kezdtem már az egyetemet, hát ez már mérföldekkel nehezebb :S
2010. ápr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Menni fog, ha tényleg akarod. Én fősulit kezdtem el terhesen, az elsó szigorlatom előtt két héttel szültem. Nem halasztottam, pedig senki nem segített. A legnagyobb problémám nekem is az volt, hogy két szoptatás között sikerüljön levizsgáznom..
2010. ápr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sajnos az érettségi fontos. Ha van, senki nem kéri, de ha nincs, az nagy szívás lehet :-(

Vágj bele, mert előbb utóbb kelleni fog. Barátnőm mindig halogatta, most már sehová nem veszik fel érettségi nélkül (nagy a túljelentkezés).

2010. ápr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Menni fog.

1. Találd meg azt az időpontot, amikor tanulni tudsz. Pl. kora reggel, amikor még alszik a gyerek.

2. Házimunkát csökkentsd a minimumra, vagy keress heti 1 napra, vagy fél napra vagy gyerekfelügyeletet vagy takarítónőt. (ha ismersz más anyukát, csinálhatjátok felesben, ő vigyáz nálatok, amíg te takarítasz és fordítva, a gyerek meg még tárasaságban is van)


Kreatív légy. Pl. etetés közben diktáld fel a tananyagot a telefonodra és séta közben, ha alszik a gyerek, hallgasd. Én így készültem fel egy baba klubos előadásomra, hogy tudjam, mi a csudáról akarok majd ott beszélni. Nekem bevált.

Hallgathatjátok együtt a gyerekkel is, nem lesz baja, ha hamarabb mondja, mikor volt a mohácsi vész, mint azt, hogy kutya...


Ja, számold ki, mennyiből főzöl és amíg tanulsz, hozass kaját.


A műkörmösről:

Igaz, rengetegen vannak, de ha megtalálsz egy piaci rést, amit ki tudsz tölteni, akkor jól hozhat a konyhára. Mondjuk egy jól felépített marketing azért kell mögé, különben belevész a szolgáltatásod a tömegbe.

2010. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást és a kedves válaszokat! Be iratkozom a suliba! A matektól félek amúgy is elég izgulós típus vagyok sajnos!
2010. ápr. 26. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!