Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek mellett nehéz tanulni?...

Gyerek mellett nehéz tanulni? Ki hogy oldotta, oldja meg?

Figyelt kérdés
1 éves kislányunk és arra gondoltam levelezőn elvégezném az érettségit. Kicsit félek, lesz-e elég időm a családra, házi munkára és a tanulásra! Előre is köszönöm a segítséget!
2010. ápr. 25. 14:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia,

Ne izgulj, menni fog. Én 32 évesen 3 gyerek mellett mentem érettségire. Akkor jöttem rá, hogy anélkül sajnos a mai világban nehéz boldogulni.

Reggel, ebéd után az alvásnál csináltam a leckéket. A történelmet és az irodalmat meg úgy tanultam, mintha mesét olvasnék a gyerekeknek.

A levelező jobb mint a távoktatás, több a konzultációs lehetőség.

És ha lesz kisgyerekes osztálytársad a közelben, akkor akár tanulhattok együtt is, és akkor a gyerekek is játszhatnak együtt :-)

Sokszor kicsit tanultam. Ebéd főzés közben a pulton nyitva volt a könyv is, és úgy pucoltam a zöldségeket :-D

Idén érettségizem :-)

2010. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, nem lesz gond :) Csak legyél kitartó. Én éreztem már úgy párszor, hogy nem fog ez nekem menni, de végül nem adtam fel, akármilyen nehézségek is voltak. És meg tudtam csinálni, ráadásul nem is rosszul.

Amúgy nekem is a matek volt a parám, abból jártam is különtanárhoz érettségi előtt 2 hónapig. Minden mást meg tudtam egyedül is oldani.

Nálunk két hetente egyszer voltak órák, érettségi évében néha gyakrabban is, meg be lehetett menni az estisekhez is, aki ráért.

Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy felnőttoktatásban nem akarnak mindenáron "g*ciskedni" a tanárok (bocs, erre nem tudok jobb szót), és tényleg azokra a dolgokra szorítkoznak, amik szükségesek. Nekem a volt osztályomban senki sem akadt, aki ne tudott volna leérettségizni, pedig aztán nem volt mindenki lángelme, távolról sem.

2010. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Örülök, hogy belevágtál, jól mondta előttem valaki, hogy senki se kéri, de ha nincs, az nagy gáz. És különben sem az a lényeg, hogy tiszta 5-ös legyél mindenből, hanem hogy meglegyen az érettségi. Én a fiamnak a mai napig szavalok olyan verseket, amiket suliban tanultam.
2010. ápr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!