Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek elvárható lenne...

Szerintetek elvárható lenne bébiszittertől hogy vigye úszni a kicsit (2é), ússzon vele, (részl. Lentebb)?

Figyelt kérdés

van bébiszitterünk, szívesen vigyáz rá, egy mérhetetlen kedves nő, akinek szakmai tapasztalata is 4 évtizednyi, meg vagyunk állapodban egy órabérben, ami nekem megfelel.

Szokott néha vigyázni a kicsire (csak vészesetben szoktam hívni) nála, vagy nálam. minden szép és jó.


ezen órabéren felül nem tudok(ill nem érné meg)fizetni.


a gyermeknek gyógyúszás van felírva(jobb karja, lába, azaz az egész jobb oldala egy halványan gyengébb fizikumú, mozgáseltérése nincs, egy laikus, de dokik sem veszik észre, egyedül az anyja, így mozgattam meg minden követ neurologustól, ortopéduson át egészen a szakértői vizsgabizottságig.

végre vaélahára foglalkoznak vele(amely módszerrel nem vagyok megelégedve, mert nem dolgoznak asszimetria ellen, azt mondják, arra gyúrnak, hogy a gyermek saját szervezete fogja kompenzálni, és csak ennyit tudnak alapozni a mozgásejlesztéssel, minél többet mozogni, egyensúlyozni, így kaptunk beutalót gyógyúszásra)


A gyógyúszás viszont millio macera :(

Nem is tudom rákérdezzek e egyáltalán a szitternél...!


- Eleve buszon kell cűgölni a gyereket(néha nincs ülőhely) a nagy pakkal, (buszjegyet áll az OEP, benzinből csak 7 -9Ft/km) (törölközők, pelusok, úszás utáni kaja, úszósapka, külön pakolni a vizes cuccot, mindez nagytáskában, stb)visszafelé úgy logisztikázni, hogy az induló buszt elérjék, vagy addig maradni míg a kövi nem jön, mert óránként van csak busz..

- az az uszoda ahol a foglalkoztatásokat tartják mini öltöző kabinnal rendelkezik csak, borzasztó egymás nyakában átöltözni és csak ruhatár van, ehát ha kijössz leiizadva, fogjad a gyereket és a nagy pakkot, plusz ruhás válfát beadni

- maga az úzás a leglihtosabb, csak fogni, tartani kell a kicsit és elvégezni a gyakorlatokat, a kicsi együttműködő

- kifelé jövet zuhanyzás, hajmosás nélkül nem megy, mert nem levehető a zuhanycső, felülről jön a víz, még egy izzasztó öltözés, plusz a hajszárítás is egy kész "öröm"

- a váróban még etetni a gyereket, hogy ne éhgyomorral induljanak el (buszút/menetidő olyan 40 perc)



Heti kétszer van

szerdán amiért délelőtt van, délre hazaérve már nem adhatom be a bölcsibe (kb ebéd utáni altatásra, vagy alvás közben érnénk be, megzavarná a közösséget, és a gyerek alvása is kimaradna, holtbiztos, vagy csak kevés ideje, sőt semmi nem lenne aludni napközben, de ha rögtön hazamegyünk, tejital és tente)Így szerdai napon nem tudnék dolgozni bemenni..(a főnök elosztaná ugyan az óráimat a hétre, de az miatt meg a másik munkám kéne lemondani - két munkahelyem van, a 2. kicsit rugalmas, de nem ennyire)


másik úszás nap, este van, így melo után tudok rohangálni vele, (a 2. munkám rovására...)de este 8-ra érünk haza, borzasztó macera, rohanás a nap, pláne még megfőzni előtte való nap, stb


Magyarán nekem az egész úszásdi egy kín, szó szerint.

Ahogy a szitternek is az lenne, leszámítva a főzést, készülődést, ki-be pakolást, mosást itthon.

Meg se merem kérdezni.

Ha meg egyáltalán vállalná, rábízható egy gyerek így egy szitterre, hogy a városból is kivigye a gyereket, pláne úszni...és ekkora cűgölődős macerával?

Már az is megfordult bennem, hogy lemondom az egészet. nem vállalom :(Nagyon furdal a lelkiismeret de nem bírom és nagy anyagi kiesés, ha ezért le kell mondanom a 2. munkámat.


2016. okt. 11. 11:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Akkor dontsd el, mi a fontos. Nem kapsz GYED-et?

Biztos nem csinalnam ezt, hogy azert keressek picivel tobbet, hogy a bebiszitterre koltsem.

2016. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkora nagy baja nem lehetett, ha úgy kellett kibulizni ezt az úszást. Azért az orvosok, védőnők tapasztaltak, nem árt hallgatni a véleményükre.

De ha már kibalhéztad: vidd csak az egyikre, kérj másik időpontot, esetleg hétvégit, menj vele te úszni, délután meg legyen a bébiszitterrel bölcsi helyett, etesd út közben, ahogy fentebb is írták.

2016. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Szerintem azért kérdezd meg a bébiszittert, valószínű nemet mond, de egy kérdést megér.

Mi járunk babaúszásra, tényleg az öltözés-zuhanyzás része macerás, de azért meg lehet oldani. Hagyd fenn az úszósapkát a zuhanyzóban, akkor nem lesz vizes a hajad.

Nem tudsz valami kézbeadós dolgot etetni vele úszás után? Azt megeheti a babakocsiban is.

Amiket írtál, azok mind leküzdhető "akadályok", gondolom a fő bajod a munkahellyel van, de mivel nem látunk a pénztárcádba, erre senki nem fog tudni itt érdemben válaszolni.

De az úszás jó dolog, a gyerekek is szeretik, próbálj meg kellemes programként gondolni rá. Sokan (pl. mi is) úgy is járnak rá, hogy nincs gond a gyerek mozgásával, de még így is szeretjük, szerintem megéri a "macera".

2016. okt. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs úszási lehetőség kicsiknek, magán gyógytornászt rendeltünk házhoz és mellé a szittert. Csak az úszás jöhet szóba?

Biztos találsz valakit, aki ezt elvállalja, neki is vízben kell lennie??? de akkor meg kell fizetned.

2016. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Ah, emlékszem rád, te vagy az, akinek mindig mindennel és mindenkivel baja van. Nem jó a gondozono a bölcsiben, hulye az összes orvos, mert szerintük semmi baja a gyerekednek, stb. Nem unod még?
2016. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rendkívül egyszerű a megoldás. A délutáni úszás csak neked macera (meg persze a gyereknek, de ha tényleg jót tesz neki...), az anyja vagy, megoldod, akkor is, ha kín. Megfőzöl szépen előző nap, stb., és viszed a gyerekedet te magad. A délelőtti alkalom pedig kimarad, mert mivel dolgozol, nem tudod megoldani. Heti egy fejlesztő foglalkozás is értékes.


amúgy nem értem, tanár vagy? Meddig vannak órák, hogy még a délutáni foglalkozásra a is úgy kell elkéredzkedned?

2016. okt. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Jajj én is emlékszem erre az anyukára, én azt csodálom hogy a bébiszitter hogy bírja elviselni. Katasztrófa, de tényleg, minden kérdéséből lejön hogy egy igazi helikopter-anyukával állunk szemben, aki mindent mindenkinél jobban tud, túlkomplikál, semmi nem jó neki.
2016. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt tök megértem, hogy egyedülálló szülőként, két munkahellyel kvázi képtelenség megoldani az úszásra járást, főleg, hogy a munkaidőhöz egyáltalán nem alkalmazkodik az órák időpontja. De mivel a te gyerekednek gyakorlatilag semmi baja, orvosilag nem is lenne indokolt, szerintem nem történik semmi, ha egy darabig jegeled az úszást. Keress egy konduktort, kérd, hogy mutasson olyan mozgásokat, amikkel otthon tudod fejleszteni a gyereket, és esténként, délutánonként tornáztasd. Nekünk is kellett, meg lehet tanulni a mozdulatokat, nem vészes. Úszni meg vidd akkor, amikor már nem két munkahelyed lesz. Azt írod, a második munkahelyedre valószínűleg felvesznek teljes állásba, magasabb fizuval. Akkor várd ki azt, és utána járjatok úszásra, egy munkahellyel már könnyebb zsonglőrködni. Meg nagyobbaknak talán már van olyan gyógyúszás is, ahol nem gondolják, hogy a szülő úgyse dolgozik.
2016. okt. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Voltam babysitter, és volt, hogy úszást is bevállaltam. Vonattal mentünk, jöttünk, és igen, macera az öltöztetés, hajszárítás, rohanás, vonathoz igazodás. Én igent mondtam, sőt, nem plusz bérért, de akkor már nagyon jó barátságban voltam a családdal, így ez inkább baráti szívesség volt, sem mint munka. Másoknak nem hiszem, hogy elvállalom, plusz pénz nélkül biztosan nem.


Első körben beszélj a babysitterrel, ugyanis nem tudhatod, neki mi fér bele. Neked macera az úszás körülötti teendők, neki nem biztos. Elég esélyes, hogy nemet mond, de miért ne próbálnád meg? Mialatt a litániát megírtad, már beszélhettél volna vele. Kérdezd meg, mond valamit, utána újragondolhatod, hogy legyen.

2016. okt. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Minek egy ekkora gyereknek nagy táska az úszáshoz? Mindkét gyerekem úszik, a cucc belefér egy kisebb hátizsákba. Az a legkisebb probléma.

Ezt viszont a szülő dolga megoldani.

2016. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!