Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hoy...

Mi lehet az oka annak, hoy egyre több fiatal nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Itt szinte minden nap plvasok olyan kérdéseket, hogy mi a jó a gyerekvállalásban, miért akart vki egyáltalán gyereket... és várják, hogy észérvekkel meggyőzzük öket. Mostanában még cikket is olvastam arról, ha vki nem akar gyereket, ne győzködjük, mert az milyen szemét dolog.

Én soha nem próbáltam ilyen téren meggyőzni senkit, mert úgy gondolom nem lehet úgy gyereket vállalni, hogy felírom a pozitív és a negatív dolgokat egy papírra és a nagyobb szám nyer.

Én világ életemben úgy képzeltem el az életemet, ha majd felnövök családom lesz. 30 múltam, mikor megszületett a kislányom. A környezetemben ez volt a jellemző.

Mi lehet az oka, hogy egyesek zsigerből utasítják el a szülőséget, sőt sokan még a gyerekeket is egyenesen utálják (minden kóbor kutyát, macskát többre tartanak-de ez máskik téma) Hagyjuk a politikát, a gazdasági, anyagi helyzetet, mert ahol ez gondot jelentene pont ott nem foklalkoznak vele.


2016. okt. 21. 14:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
59%

Gondolom azért, mert felfedezték, hogy a mai világban nem elvárás gyereket nevelni, a különböző fogamzásgátló módszereknek köszönhetően pedig erre nincs is semmi szükség. Miért gond ez? Mindenki másképp képzeli el az életét, pont ez a szép az egészben. Vannak nők, akiknek meg életük csúcsát a szülés jelenti és minimum emberfeletti teljesítménynek érzik, ha 3 gyerekük van. Én meg ezt nem tudom megérteni, szülni egy dolog, de más felnevelni is egy gyereket, pláne hármat.

Különben sokaknak nem is való gyerek. Ismerek egy 30 pluszos nőt, akinek 10 év alatt a 4. kutyája pusztult el gyanús körülmények között, nyilván bőven idő előtt. Konkrétan az egyik állat haláltusájának történetét ismerem is (ő maga mondta el), de ezzel most nem traktálnék senkit. Summa summarum, ha ez a nő gyereket vállalna, az az ártatlan már a kórházból való távozást sem érné meg... és még hány ilyen van!

Szomorú, de itt gyakorin is van egy-két válaszoló, akik ha igazat írnak, akkor valóságos borzalom, hogy van gyerekük, mind a gyereknek, mind pedig a társadalomnak kártékony az ilyen.

2016. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ja igen, még egy dolog.

Manapság egy nő nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy mindenféle egzisztencia nélkül vállal gyermeket, hiszen ott a férje... pont amiatt, amit egy korábbi válaszoló is írt. A házasságok fele válással végződik, a gyerektartás pedig a gyerek havi kiadásának negyedét sem fedezi, nem beszélve az egyszeri, de nagy kiadásokról (beiskolázás, hogy egy példát mondjak, ami még csak nem is egyszeri, minden évben van). És akkor még nem járattad a gyerekedet sportolni, hangszeren tanulni, meg bármilyen egyéb külön órára. Hány olyan nő vállal gyereket, hogy életében nem dolgozott, vagy a végzettségének megfelelően örül, ha 120 nettót megkeres. Egyszerűen manapság nem lehet arra építeni, hogy majd ott lesz apuka fizetése is, mert nincs rá garancia. És a válás csak egy példa, de apukát elviheti idő előtt egy szívroham is, vagy balesetből adódóan lebénulhat. Persze ezek a példák fordítva is igazak. A lényeg, én például félek addig gyereket vállalni, amíg nincs egy stabil, önálló keresetem, amiből egyedülallóként fel tudnék nevelni egy gyereket anélkül, hogy nélkülöznünk kellene. Barátaim körében nagyon sokan gondolják így, pedig nem kevesen vannak már jócskán benne a korban. Egyikük konrkétan emiatt nem szeretne gyereket, bár ő nemrég lépett ki egy hosszú (7éves) kapcsolatból, nem csoda, ha már nem tervez gyereket.

2016. okt. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
42%
Hát,12, az a szomorú valóság,hogy friss diplomásként 129.000ftot keresek...és örüljek neki!
2016. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez a szomorú valóság, ezért írtam azt, amit ;)
2016. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!