Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 35 év feletti nők hozzászólása...

35 év feletti nők hozzászólásait kérem, akiknek még nincs gyerekük! Miért?

Figyelt kérdés
2016. okt. 30. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Én ugyan nem az vagyok, akit megkérdeztél közvetlenül, de 2 ismerősöm is van, akikre ráillenek a paraméterek és mindketten azért mert nem akarnak egyáltalán, később sem.
2016. okt. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Szintén csak ismerősi statisztikák, de egyik nem akar, másiknak nincs párja, kettőnél az anyagiak hiányoznak, kettőnél pedig évek óta nem jön össze.
2016. okt. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Áprilisban töltöttem be a 40-et és nincs gyerekem.


Lelki tényezők is közrejátszanak ebben, meg az élet is.

Én nagyon nehezen születtem meg, napokig bizonytalan volt, hogy életben maradok-e, és anyukám is nagyon megszenvedte a szülést (erős hat héttel jöttem korábban a vártnál, és nem voltam befordulva a szülőcsatornába, lábbal igyekeztem kifelé, nem sírtam fel...). Emiatt valahol ott bent nyilván lettek bennem gátak, amit a későbbi dolgok csak elmélyítettek. Szörnyű gyerekkorom volt, és már akkor nagyon féltem, hogy a saját gyerekemnek nem tudok majd mindent megadni.

Fiatalon férjhez mentem, családot terveztünk, fiatalon teherbe is estem, aztán kiderült, hogy a baba beteg, így nem tarthattam meg. 19-20. hétben jártam már, meg kellett szülnöm a már halott babát. A házasságom tönkremenetelében is közrejátszott ez a szerencsétlen eset. Akkor már tudatosan szinte "féltem" a gyerekvállalástól, sokáig egyedül is voltam, aztán a későbbi kapcsolataimban sem találtam meg azt a férfit, akivel gyereket vállaltam volna.

Jelenlegi páromnak van két kamasz gyereke az első házasságából, a mi családunk már így teljes. Mert nem hiszem, hogy most már bevállalnám a korom miatt.


Nekem ezért nincs :-(.

2016. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Én kettőt ismerek, nekik nem jött össze, pedig akartak.
2016. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Baratnom. Fel a szulosegtol, kotottsegtol. Es a szulestol leginkabb. Korulotte mar minden ismerosenek van gyereke, ettol is szenved, sehova se illik mar, de ennek ellenere sem mer belevagni. Ferje nem akar gyereket egyaltalan, igy valoszinu nem lesz neki.
2016. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nővérem 37 éves,nekik nem jön össze a párjával,pedig évek óta próbálkoznak😢
2016. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!