Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10-11 éves gyerek kötekedéséne...

10-11 éves gyerek kötekedésének, állandó visszabeszélésének mikor kell határt szabni? És főleg hogyan?

Figyelt kérdés

Rokonain gyereke, de hetente többször is nálunk van. Minden alkalommal találkozunk a fenti problémával, otthon még rosszabb. Én leállítom, de sokszor nekem kell nagyon odalépnem, mert nem hagyja abba. Magyarul vagy jól összeveszünk, vagy azt hiszi, hogy ő a kiskirály.


Hogy lehetne vita nélkül kezelni a helyzeteket?


2016. nov. 3. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen öleld meg, adj egy puszit. Ezen meg fog lepődni, aztán kérdezd meg, hogy végül mi is a probléma.
2016. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Vita nélkül sehogy.

Jól móresre kell tanítani!

De az az igazság, ha a szülei, vagy ahol a hét többi részében van csesznek bele, akkor nem sokat ér az egész..


Én nem állnék le vele sűrűn vitatkozni ezek után.

1-2 tanító célzatú nyakleves után "észbekapna", hogy nem mindenkivel teheti meg.

2016. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Közlöd vele hogy ez otthon lehet működik, de a te házadban nem. Szankciókat kell bevezetni. Nincs tv, nincs net, elveszed aznapra a telefonját vagy a kedvenc játékát. Mondd el neki hogy így nálad nem viselkedhet és inkább mondja el miért feszkós. Ha megvan a probléma, akkor tudtok rá megoldást találni, de ha csak őrjöng akkor jönnek a büntik.
2016. nov. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tévedés ne essék, otthon is kordában lenne tartva a gyerek, de nagyon nehéz eset lett. Kicsinek sem volt egyszerű, de odafigyelő, határozott és következetes szülei vannak, sőt én is az vagyok, fogták is, volt is eredménye. De most megint nagyon elszalad(t) vele a ló.


Megölelni egy 11 éves, kötekedő, gonoszkodó gyereket? - hááát, legfeljebb ellökne vagy kitépné magát. Nagyon erőszakos (nem fizikálisan), állandóan visszabeszél, semmiből nem ért.

2016. nov. 5. 23:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert amikor kissebb volt és elkezdődött ez nála (hozzáteszemem a gyerek nem lesz magától agresszív, ez mindig a helytelen nevelés/és vagy/nem odafigyelés következménye), akkor elkezdték megfelelően nevelni, ezért volt szünet és helyrejött minden.

Mostanában szintén ez lehet a helyzet, ezért ismét elkezdődött ez.

Abban a pillanatban, ahogy "rés van a pajzson", a gyerek elvadul és tágítja a határokat.

Először csak kicsit, utána már nagyon.


Ha pedig valaki nincs észnél ilyen helyzetekben, vagy letojja, akkor lesznek azok az esetek, mint amikről írtál.

2016. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem tudom mire lenne jó egy gyereket eltiltani bármitől is!

14 éves vagyok, és ha velem ezt csinálnák tuti jobban kiakadnék. Mint a legtöbb gyerek.

Én mint gyerek tanácsolhatom hagyd rá, ne veszekedj vele! Egy idő után megunja, hogy levegőnek nézed. Ezt ne egy két napig addig míg rá nem jön, hogy nincs senkije, magányos.

Ráadásul nem szabad, hogy mindent oda legyen neki víve.

Ha éhes vagy szomjas majd megcsinálja (Ezt tapasztalatból mondom, irtózatosan el lettem kényeztetve, és nálam is ez volt/van, de ha nem csinálják meg egy idő után kimegyek, és megcsinálom magamnak a kaját )

Ráadásul valami oka van, hogy ezt csinálja. Valószínű fel akarja kelteni magára a figyelmet. Lehet féltékenység a háttere, úgy érzi elhanyagolják stb.

Lehet, hogy most fiatalnak tartasz, és emiatt nem fogod megpróbálni amiket mondtam, de én úgy vélem, egy gyerek sokkal jobban meg tud érteni egy gyereket :)


Ja, és igen próbálj meg közös érdeklődési kört kialakítani. :) Van olyan játék amit szeret, kérdezgesd róla, vagy könyv vagy bármi :)


Valami be fog jönni :) És idővel változni fog :)

2016. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!