Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermek kiemelése a családból...

Gyermek kiemelése a családból ilyen okok miatt?

Figyelt kérdés

Az index.hu cikkéből idéznék:

"azt büntetnék, ha például nem megfelelő a gyerek öltözéke, alultáplált, vagy nincs megfürdetve, a szülő pedig nem hajlandó elfogadni a segítséget. Ugyanígy az is veszélyeztetésnek számítana, ha a szülő nem jelenik meg a szülői értekezleten, és hiába próbálják többször utolérni, érdektelenséget mutat."


Elgondolkodtam, hogy nálunk nagyon jó dolga van a gyereknek, nem bántalmazzuk, az ésszerűség határain belül kielégítjük az érzelmi, fizikai igényeit. (=ha egész nap kakaós csigát enne, azt nem)

A kiemelt idézetben ott van, hogy nem megfelelő öltözékben van a gyerek és nincs megfürdetve. Bevallom, heti kb. egy alkalommal elcsaljuk a fürdést, mert bölcsőde után néha olyan fáradtan ér haza, hogy jobbnak látjuk azonnal ágyba tenni. Akkor nem fürdik.


Öltözék: igen, főleg hétvégén van olyan, hogy leeszi magát, vagy evés után lazán beletörli a kezét a ruhájába. Ezt nem mindig cseréljük azonnal, mert pár óra múlva újabb foltok lesznek. Van olyan ruhája, amire moly rágott egy kis lyukat. Itthonra néha ráadjuk.


De időjárásnak megfelelően van öltöztetve, méretben megfelelő (esetleg kicsit még nagy) ruhákat hord. Most tartunk ott, hogy a 86-os már kicsi, a 92-es még kicsit buggyos.


Akkor hogyan értelmezzem ezt? Ezek miatt is kiemelhetik a családból, ahol amúgy tényleg maximális figyelmet kap? Ráadásul hogy ellenőrzik, hogy volt-e fürdetve? Egy nap kihagyás után még az én vadászkutya orrom se érez testszagot a gyereken.

Vagy a nem megfelelő öltözék a frissen összekent ruhára is vonatkozik? (Este megy a mosógépbe, napközben meg gyűjtse rá a kajafoltokat, majd kiveszi belőle a mosógép.)


2016. nov. 4. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te is erzed a kulonbseget.


En napkozis vagyok.


Nemely gyerek ruhajan nem molyragta lyuk van. Inkabb tenyernyi.

A kabatjuk csillog a zsiros koszfolttol.

Pisiszag, izzadtsagszag, stb. 7-10 eves gyerekek...

2016. nov. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Jaj, de unatkozol, menj inkább a kicsiért a bölcsibe, hogy ne csak az esti lefekvésre érjen haza.
2016. nov. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt megint egy agyalágyult találta ki. Még azokkal a gyerekekkel sem törődik a Gyámügy, akiket bántalmaznak otthon, vagy nem kapnak enni, nincs ruhájuk, meleg szoba.

Szépen hangzó szólam, nem több.

2016. nov. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly? Van vmi bajod???


Csak neked értelmezve tagmondatonként:

"azt büntetnék"-azaz még nincs ìgy ezért a feltételes mód, "ha például nem megfelelő a gyerek öltözéke" ezt úgy kell értelmezni,hogy lukas a cipője, beàzik, nincs téli kabàtja, csizma helyett egy vàszoncipőben van, vagy túl kicsi vagy 3 m3rettel nagyobb ruhàkat adnak rà, "alultáplált" làthatóan nem egészzéges az étkezések hiànya màr testi tüneteket produkàl,fakó bőr,fénytelen haj, beesett karikàs szemek, nagy mértékű sovànysàg, "vagy nincs megfürdetve" érezhetően büdös vagy éppen koszos a gyerek, retkes ruhàkban jàr, amit talàn hetente sem cserélnek, "a szülő pedig nem hajlandó elfogadni a segítséget." Mennek a segélyszervezetek, de nem fogadja el a ruhàt ételt vagy nem megy be a csalàdsegìtőbe az összekészìtett csomagért "Ugyanígy az is veszélyeztetésnek számítana, ha a szülő nem jelenik meg a szülői értekezleten, és hiába próbálják többször utolérni, érdektelenséget mutat." A pedagógus többszöri felszólìtàsàra sem jelenik meg az intézményben, nem érdekli a gyerek előmenetele.


Remélem ìgy màr neked is érthető.

2016. nov. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Előfordul, hogy valamiért nem alszik a bölcsődében (viszont 5-6 között kel), ilyenkor este hatkor már muszáj letenni, mert látszik rajta, hogy hisztis, nyűgös a fáradtságtól. Ha fürdetés is lenne, az egy órás program, mert vízimádó és alig bírjuk kiszedni a kádból.

Ma a férjem viszi haza, mert én 6 körül érnék csak oda, addigra meg bezár a bölcsőde.

2016. nov. 4. 15:53
 6/11 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm,akkor én értelmeztem túlzottan szó szerint az idézetet. Ahogy leírtad, valóban logikusabb.

2016. nov. 4. 15:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem tartom az óvónőket vagy a tanárokat szentnek, de én nem tudom elképzelni, hogy direkt vissza fognak élni azzal a hatalommal, amit ez a megfogalmazás a kezükbe ad.

Viszont több lehetőségük van jelezni, ha a családban a gyereknek nincs jó helye.


Nem gondolom, hogy farok felvágva rohannak elvetetni a gyereket, ha eltanyált hazafelé az esőben, és nyakig sárosan viszed végig az utcán, vagy este beájul és kimarad a fürdés.


De ha a gyerekkel nem törődnek, azt se nézik meg pl. egy kisiskolásnál, hogy miben indul el reggel, kórosan sovány, télen is sportcipőben jár, és a szülők a szülőire se hajlandóak elmenni, akkor ott azért lehet sejteni, hogy érdemes lenne futni egy kört akkor is, ha fizikai bántalmazás nincs (vagy nincs jele).

Amiket idéztél ide, az szerintem mind kimeríti a gyermek elhanyagolását, azt eddig sem díjazták.

2016. nov. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Off

Kis privát szívfájdalmam, hogy pl. a "nem megfelelő öltözék" lehetne kicsit részletezve. Mert én azzal a szülővel is elbeszélgetnék egy kicsit, aki képes úgy elengedni a 12-14 éves kislányt iskolába, hogy a fél feneke kilóg a nadrágból, és a felsőrésze is többet mutat, mint amit takar. Értem én, hogy ez a divat, na de mégis!

2016. nov. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kötelező lesz a szülői, remélem, beleteszik a Mt-be, hogy kötelező legyen elengedni a szülőt...
2016. nov. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én eddig azt hittem, ha egy gyerek alultáplált vagy nem megfelelő az öltözéke (=nem elég meleg, lyukas a csizma talpa, télen nincs sapkája) azt már most is jeleznie kell a pedagógusnak. Számomra ez teljesen logikus.


A szülőit mondjuk már túlzásnak érzem.

2016. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!