Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már, hogy többet okostele...

Volt már, hogy többet okostelefonoztatok vagy neteztetek mint amennyit a gyereketekkel foglalkoztatok?

Figyelt kérdés

2016. nov. 7. 20:54
1 2
 1/20 HZsóka ***** válasza:
63%
Nem, mert még nem láttam a családomban olyan gyereket, aki ezt hagyta. Nálunk két mondatot gond elmondani a telefonban sürgős esetben is, ha meg a géphez ülök, azonnal az ölembe ül valamelyik.
2016. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Azt nem mondom, hogy többet telefonoztam, mint amit a gyerekkel foglalkoztam, inkább azt, hogy túl sokat. Egy idő után azt vettük észre a férjemmel, hogy bármilyen téma van, akár a gyerekkel kapcsolatban, vagy tényleg akármi, első, hogy elő a telefont, gyors google, aztán az vitt egyik lapról a másikra és egymással, de egymás mellett töltöttük el a szabadidőt, értékes perceket,órákat veszítve egymástól, a gyerektől.

Így eldöntöttük, hogy wifit ki, minimál mobilnet, ha valami hirtelen dolog miatt mégis kellene... Így sokkal jobb. Az ember észre se veszi, de totál függője lesz ezeknek a kütyüknek.

2016. nov. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Nem, ès nem is szeretnèk ebbe a hibába esni. napközben be sem kapcsolom a gèpet, telefonon meg nincs netem ès nem is kell.
2016. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Pont abba a hibába estem bele mint a kedves második válaszoló! Csak még azzal küzdök, hogy kattanjak le róla és töltsek több időt a gyermekemmel és a feleségemmel. Ez is olyan függővé tesz mint az alkohol sok embert!
2016. nov. 7. 22:09
 5/20 anonim ***** válasza:
30%
Gyakran. Fiammal csak keveset lehet játszani.
2016. nov. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem tobbet, de netezek igen. Nalunk nincs apa/ferj, egyedul vagyok, sem csalad sem senki, akkor ennyi jarjon mar.


Heti ketszer jarunk baba mama klubba es ugyanezeken a napokon delutan meg jatszohazba, igy ilyenkor reggel 9 tol este 6-7 ig nem vagyunk otthon , ilyenkor egesz nap elo sem veszem a telefont, csak este mikor lefekudt.

Egyik nap baratnozunk ahol szinten kisgyerekek vannak ugyhogy ez is egesz napos program. Tehat 3 total net mentes napunk van. A tobbin igen, neha netezek ha jol eljatszik magaban.

2016. nov. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező!

Az már jó, hogy te magad észleled, hogy ez így nem oké.

Az én javaslatom az, hogy ne fokozatosan tedd le, mert azt úgyse fogod tudni, hanem agresszívan, tehát egyik nap még van mobilnet, másik nap nincs és kész, vége. Hidd el, sokkal, de sokkal tartalmasabb és boldogabb napjaitok lesznek. Mi legalábbis így tapasztaltuk.

A munkahelyen (gáz-nemgáz) elolvassuk a napi híreket, otthon meg nincs, és kész. Este, amikor már elalszik a gyerek pl anno feküdtünk egymás mellett az ágyban és telefonoztunk (visszaemlékezni is gáz), ma már újra az okostelefon előtti életünket éljük, filmezünk, együtt vagyunk.

És igazad van, kicsit tényleg olyan mint az alkohol.

Sok sikert neked, hidd el, nem éri meg a gyereked mellett kívülállóként tengetni a napokat a rohadt technika miatt (aminek persze van jó oldala is, de az nem a szociális kapcsolatokat építi)

2. voltam

2016. nov. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
33%

Kedves elozo,

Tegnap keso este , es ma kora reggel is irtal. Hogy is van ez a net nalatok ?

2016. nov. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
39%

Mint írtam, nem teljesen iktattuk ki a netet, nem is lehet, hanem redukáltuk.

Szintén írtam, hogy a munkahelyen (ahol korán reggel kezdek és egész nap gép előtt ülök, lévén irodai munkát végzek, felmegyek a netre, mint most is.)

Este pedig (mivel a férjem 10-ig dolgozott, 3/4 11, mire hazaért - ilyen is van sajnos, biztos sokaknak nem ismeretlen a váltott műszak - a gyerek meg 8tól alszik, én meg hülyeség, vagy sem, de nem tudok addig aludni, amíg a párom nincs otthon, hát neteztem.

De szerintem nem szorulok magyarázatra, pusztán tanácsot adtam a kérdezőnek.

2016. nov. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%
Persze nem, csak igy nincs hitele annak, amit irsz. Errol ennyit.
2016. nov. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!