Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek, hogy nem adják ki a...

Félek, hogy nem adják ki a kórházból a babát. Van okom félni? Történetem lent.

Figyelt kérdés
Történetem röviden. Anyosékkal lakunk párommal és a 2,5 éves kisfiunkkal. Hárman vagyunk egy pici kis fél szobába. Úton a kisteso februárra várjuk. Megtaláltuk álmaink házát tulajjal és a bankkal is egyeztettünk december elején tudnánk utalni, januárban költözni. Eddig minden rendben volt, de pár napja szólt a tulaj, hogy csak tavasz végén tud ki költözni az ingatlanból. Attól félek hogy ebbe a picike szobába nem adják ki a babát a kórházból. Teljesen tanácstalan vagyok. Persze apósom azt szeretné ha nem költözünk el, próbálja páromat is marasztalni. De nagyon szükösen vagyunk és se én se a gyerek nem érezzük itt jól magunkat. Valami tanács ?
2016. nov. 9. 11:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerencsés, és nem kényelmes nektek. De ha van benne fűtés meg villany, akkor ki fogják adni, senkit nem érdekel a szoba mérete.
2016. nov. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a védőnő látja, hogy igyekeztek, mindent megkap a nagyobb, és lassan el is fogtok költözni, akkor nem hiszem, hogy pont erre fogja használni a "hatalmát", hogy ne kaphassátok meg a babát.

Esetleg, ha após ennyire akarja, hogy maradjatok, cserélhetnétek pár hónapra szobát, ha az övék nagyobb.

A tulajjal beszéljetek, hogy mi az oka annak, hogy a felrúgja a megállapodást. Van már szerződés, előszerződés, vagy bármi más? Előleget/foglalót adtatok már a házra? Nincs rá lehetőség, hogy addig találjatok másik ingatlant, ahová költözhettek?

Egyébként rengeteg helyre kiadják úgy a babát, hogy csak meresztem a szemem. Embertelen körülmények közé. Nem tartom valószínűnek, hogy pont veletek fognak kekeckedni.

2016. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá okod, a védőnőnek is mondhatod, tervben a költözés.
2016. nov. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kiadják, ha van víz-gáz-villany, stb, meg el is lehet mondani értelmesen, h hamarosan költöztök.


Ami miatt aggódnék, az a kiszemelt ház meg a mostani tulaja, ez a mégse költözünk csak tavasszal szokott rosszul végződni.

2016. nov. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak nyomós indokkal nem adják haza a babát. Ha szűkösen vagytok, az nem baj, csak legyenek emberi körülmények.
2016. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
4-es válaszolónál a pont....
2016. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs. Ti kifizetitek neki decemberben a házat és ő még benne él hónapokig? Miért?

Az adásvételi szerződésben benne van a kulcsátadás napja, ez általában a fizetés után 30nap szokott lenni, nem hónapok.

2016. nov. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, hogy megveszitek aztán ott él. Kivéve ha eleve így van a szerződésben, akkor viszont jogotok van bérleti díjat kérni.

Voltatok már ügyvédnél?


Emiatt nem veszik el a babát.

2016. nov. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Snorri ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, gyereket szülőtől csak akkor vesznek el, ha veszélyeztetve van a gyerek testi, lelki egészsége, tehát veritek, terrorizáljátok. Még az is benne van törvényben, hogy pusztán anyagi okok miatt nem vehetik el a gyereket. Ráadásul még a költözés is tervben van. Viszont ebbe bizony én sem mennék bele, hogy még ott lakjon a tulaj tavaszig. Keressetek mást, vagy fizessetek később, de ebbe ne menjetek bele!! Szabjatok határidőt, és keressetek mást.
2016. nov. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat megnyugodtam:)

Tulajjal mindenképp beszélni fogunk és egy ügyvédet is keresek az ügyben. Ha nem hajlandó erre, hogy előbb költözzön akkor mindenképp másik ingatlant nézünk.

2016. nov. 9. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!