Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig elégedetlen, üvölt és...

Mindig elégedetlen, üvölt és követelőzik. Mi a megoldás, hogy ennek véget vessek? 1 éves

Figyelt kérdés
1 éves. Születése óta csak kiabál. Első 3 hónapban nem tudtuk, mi baja, ráfogtuk már mindenre. Lassan alábbhagyott az egész éjszakás bőgés, most már "csak" kb. 4x kelünk egy éjjel arra, hogy sír, kiabál. Napközben is folyamatosan kiabál, vegyem fel, vigyem A-ból B-be, elégedetlen, követelőző, folyton panaszkodik. Ha kézben van, akkor is, ha lerakom akkor is, ha jobbra megyek, balra megyek, stb. Semmi nem jó. Eleinte ugrottam, akármi is volt, főleg, hogy a tesója tudjon aludni, játszani nyugodtan, meg hogy végre csend legyen, de betelt a poharam. Hogyan szoktathatnám le erről? Születése óta csinálja, hány hétig, hónapig fog üvölteni, mire megérti, hogy nem vagy a hordára, szolgája, harmadik -negyedik keze/lába, aki valóra váltja az elképzeléseit? Nagyon mérges vagyok, hogy hagytam idáig fajulni a dolgokat. Kb. 3 havonta rámjött, hogy elég volt, de mindig rábeszélt a párom, hogy "még csak ennyi idős, még nem tud manipulálni". A frászt nem! Elegem van! Lehet, hogy kőszívű vagyok, de én nem akarom ezt csinálni tovább. Mit tehetnék? Hagyjam sírni és majd abbahagyja? Kis leszoktatások nem mennek, mert még a lába sem érte a földet (vagy este a feje az ágyat) már kiabál, hogy nem jó, cipeljem tovább, stb.
2016. nov. 23. 19:08
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Elvan apával és mamával is, néha tudok pihenni, de ha én jelen vagyok, akkor én kellek, azonnal és csakis én, és semmi mást nem csinálhatok. Ha leteszem, hogy berakjam a mosást, végig üvölti az egészet. Most is, míg ezt a tíz sort megírtam, itt áll és üvölt. Csak vele foglalkozhatok, csak vele játszhatok, csak vele mindent. Nincs más, hogy legalább két kockát egymásra tenne, míg én iszom egy pohár vizet, vagy neadja Isten egyedül pisilnék...
2016. nov. 23. 19:10
 2/29 anonim ***** válasza:
29%
...1èves....
2016. nov. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Igen. Ez pontosan 368x24 végigüvöltött óra. Tudod milyen?
2016. nov. 23. 19:17
 4/29 anonim ***** válasza:
69%
2-es! Attól, hogy 1 éves, nem kellene így viselkednie. A gyerekek többsége nem így viselkedik, szóval erre nem magyarázat, hogy 1 éves.
2016. nov. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező! Mit szeret a gyerek? Mikor nem üvölt? Csak mert azt írod, akkor is csinálja, ha kézben van.
2016. nov. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Például sikít, ha végzett az etetőszékben, és a 4 tagú család többi tagja hallgathatja evés közben, hogy ő végzett és menne. Mert ő nem bír 10 percet várni, míg befejezzük és megyünk el az asztaltól. Nagyon-nagyon-nagyon fárasztó. És ugyanez fürdéskor, altatáskor, éjjel négyszer, reggeli alatt, játék közben, akárhová megyünk, akármit csinálunk. Kivéve, amikor valaki jelen van. Akkor odabújik és ennyi. Akkor nem ad ki egy hangot sem, mint a kis angyal és ekkor nem tudom megmutatni, hogy "látod, erről beszélek", mert akkor szinte láthatatlan lesz.
2016. nov. 23. 19:20
 7/29 A kérdező kommentje:
Azt szereti, ha egyenesen ránézek, nézem, hogy mit szeretne és az valóra válik. Kézben is elégedetlen, tehát ha magamra kötöm és elmennék bevásárolni, vagy mosogatnék, vagy főznék, az kizárt. Ha sétálni akar, és sétálunk, az szuper. De ha nem akar sétálni, akkor végig üvölti a sétát is. Mikor-mihez van kedve.
2016. nov. 23. 19:22
 8/29 anonim ***** válasza:
6%

Ne haragudj, nem fog segíteni a válaszom, de azért engedd meg, hogy leírjam :) elhiszem, hogy idegesítő, de én most 5 hetes vagyok és ahogy olvastam, elmosolyodtam és arra gondoltam, hogy bár csak itt ordítana és követelőzne màr nekem :)

Adnék tanácsot is, de mire tapasztalatom lesz benne, addigra már jócskán mögötted lesz ez a probléma :) Azért kitartást kívánok a kis követelőzőhöz! ;)

2016. nov. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Ha mellettem alszik, akkor nyugodt, de felriad, azt hiszi, hogy visszatettem az ágyába és azonnal sikít, aztán meglátja, hogy mellette fekszem, akkor gyorsan megnyugszik és lefekszik mellém és alszik tovább, de hát addigra már felsikított engem és a férjem is.
2016. nov. 23. 19:23
 10/29 anonim ***** válasza:
36%
Nehéz ügy, sajnállak. Teljesen átvette feletted az irányítást, szóval valahogyan azt kellene elérni, hogy ne ő legyen a főnök, mert nyilván azért ne egy 1 éves gyerek irányítson már egy felnőttet. Én ebben az esetben lehet hogy szakemberrel beszélgetnék el, hogy mit javasol, hogyan lehetne ezen változtatni úgy, hogy a gyerek se sérüljön nagyon. Szerintem itt erre a problémára nem fogsz értékelhető választ kapni.
2016. nov. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!