Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig elégedetlen, üvölt és...

Mindig elégedetlen, üvölt és követelőzik. Mi a megoldás, hogy ennek véget vessek? 1 éves

Figyelt kérdés
1 éves. Születése óta csak kiabál. Első 3 hónapban nem tudtuk, mi baja, ráfogtuk már mindenre. Lassan alábbhagyott az egész éjszakás bőgés, most már "csak" kb. 4x kelünk egy éjjel arra, hogy sír, kiabál. Napközben is folyamatosan kiabál, vegyem fel, vigyem A-ból B-be, elégedetlen, követelőző, folyton panaszkodik. Ha kézben van, akkor is, ha lerakom akkor is, ha jobbra megyek, balra megyek, stb. Semmi nem jó. Eleinte ugrottam, akármi is volt, főleg, hogy a tesója tudjon aludni, játszani nyugodtan, meg hogy végre csend legyen, de betelt a poharam. Hogyan szoktathatnám le erről? Születése óta csinálja, hány hétig, hónapig fog üvölteni, mire megérti, hogy nem vagy a hordára, szolgája, harmadik -negyedik keze/lába, aki valóra váltja az elképzeléseit? Nagyon mérges vagyok, hogy hagytam idáig fajulni a dolgokat. Kb. 3 havonta rámjött, hogy elég volt, de mindig rábeszélt a párom, hogy "még csak ennyi idős, még nem tud manipulálni". A frászt nem! Elegem van! Lehet, hogy kőszívű vagyok, de én nem akarom ezt csinálni tovább. Mit tehetnék? Hagyjam sírni és majd abbahagyja? Kis leszoktatások nem mennek, mert még a lába sem érte a földet (vagy este a feje az ágyat) már kiabál, hogy nem jó, cipeljem tovább, stb.
2016. nov. 23. 19:08
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
A többes szám ránk, szülőkre vonatkozott.
2016. nov. 23. 23:48
 22/29 A kérdező kommentje:
Miért vagyok mérges? Mert introvertált ember vagyok, aki szeret egyedül lenni, csendben. Nem tudtam, hogy ez az anyasággal ellentétes tulajdonság, valahogy úgy gondoltam, hogy attól, hogy gyerekem lesz, még lehetnek igényeim. De miután évek óta nem voltam egyedül, frusztrálódtam. Valahonnan innen jön a düh úgy vélem. Persze itt ez csak egy pár sorban nehezen átadható érzés. Nem viselem jól, hogy ha valaki folyton ott van velem, fog, ölel, használ. Akkor sem, ha gyerek és szeretem. Nem mennék világgá. Csak levegőt vennék. Valószínűleg sokan rossz embernek tartanak emiatt, hogy így érzek.
2016. nov. 23. 23:54
 23/29 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem pont attol lett ilyen,amit irsz: hordoztad, egyutt alszotok, egesz nap cicin logott.

Es most ezt akarna folytatni, es nem erti miert nem lehet ?

Nem tudok sajnos tanacsot adni, de nekem ez jott le az irasodbol.

2016. nov. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Na de amikor mindig sír egy pici, akkor Vekerdytől Ranschburgig csak azt olvassa az ember, hogy igény szerint szoptassuk, hordozzuk, nyugtassuk, mert ez fontos. Sírni nem szabad hagyni. Sokszor ülve, magamra kötve őt aludtam, mert letenni sem lehetett. Meg a pocakja fáj biztos, jó a meleg kendő stb. Most meg itt állunk 1 évesen és nincs változás, megszokás viszont tuti van. Nyilvánvalóan neki ez a szokott rendszer. De hogy lesz így külön ágy, alvás, bármi? 4-5 évesen is mellettem lesz? Vagy megtörik a jég?


Köszönöm mindenkinek aki írt. Elgondolkodom rajta.

2016. nov. 24. 00:18
 25/29 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok.

Biztosan jellemtol is fugg.

Az enyem 16 honapos, en sem hagytam soha sirni, nalunk is szopizott ( szopizik ) mindig. Nem hordoztam mert hatfajos vagyok, nem szabad terhelni , es az elso naptol kezdve a kisagyaban aludt ejjel. Viszont nappal szinte mindig kezben volt, de o azert jol elvan egyedul.


Jar mar ?

Hatha ahogy elindul jobban kinyilik a vilag szamara. Meg menjetek jatszohazba, es hagyd, menjen, jatszon egyedul.

2016. nov. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
11%
Mi a fenének vállaltál gyereket,?
2016. nov. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Nincs annak a gyereknek semmi baja.


Dicséred eleget az önálló megmozdulásait?


Naná, hogy nem tud 10 percet várni, ez lehetetlen kérés egy 1 évestől.


Szerintem eddig jól csináltad, más a gyerkőc személyisége, fejezd be a hasonlítgatást, biztos frusztráló a babának. Lassan megtanul járni, nagyon gyorsan le fog válni rólad. A jelenlétedben aktívan játsszanak vele mások, apuka vagy nagyi. kitartóan próbálkozni elterelni a figyelmét.


Amúgy, ha magányra vágysz, és írtad, hogy apukával elvan kettesben, miért nem mozdulsz ki? Nyugodtan menj, amíg a gyerek jól érzi magát nélküled is.


Én is imádok egyedül lenni, nálam is egy év volt a határ, mikor kezdett sok lenni a folytonos rajtam csüngés, hiányzott a csend, a magány. Fogadtam egy bébiszittert, néha vigyázott rá, ha úgy éreztem túl sok egyedül. Magadra is gondolni kell, az anyaság nem valami mártír szerep. Boldog kiegyensúlyozott anyukával csak nyer a baba. Hetente menj moziba vagy könyvtárba, amíg apuka otthon gyerekezik.

2016. nov. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
22%

A gyerek a te tükörképed. Pont ugyanazt kapod vissza, amit adsz.


Látszólag elégíted csak ki az igényeit, de belül minden ölelésnél forrongsz, dühöngsz, ellököd magadtól. "Meddig kell még ezt csinálnom!" - és ezt a frusztráltságot érzi és erre reflektál.


Ezt tetézed azzal, hogy az elsőhöz hasonlítod, akivel leírhatatlanul mázlista voltál (ha olvasol Ranschburg ot is, tudod, hogy a "tejbetök", "sarokban otthagyom és észre se veszem" gyerek csak a szülőknek jó, a gyereknek nem).

2016. nov. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
50%
23: nem ettől lesz ilyen. Az én lányom 16 hónapos, első pillanattól igény szerint szoptattam (most is szopik még, bár csak délutáni és esti elalvashoz, meg reggel), hordoztam, illetve hordozom még mindig, soha egy pillanatig nem hagytam sírni, és velünk alszik. Mégis totál kiegyensúlyozott, nyugodt gyerek, aki kb. csak akkor sír, ha fáradt már nagyon, de még ez is ritka. Igazából a válaszkész nevetéstől csak nyugodtabbak, batrabbak lesznek a gyerekek, mert tudják, higy a szüleikre mindig számíthatnak. Ez nem csak nálam sült el jól, sok pozitív példa van a környezetemben is. Itt valami más a gond, lehet, hogy tényleg érzi a gyerek az anyja belső feszkóját a helyzettel kapcsolatban.
2016. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!