Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig elégedetlen, üvölt és...

Mindig elégedetlen, üvölt és követelőzik. Mi a megoldás, hogy ennek véget vessek? 1 éves

Figyelt kérdés
1 éves. Születése óta csak kiabál. Első 3 hónapban nem tudtuk, mi baja, ráfogtuk már mindenre. Lassan alábbhagyott az egész éjszakás bőgés, most már "csak" kb. 4x kelünk egy éjjel arra, hogy sír, kiabál. Napközben is folyamatosan kiabál, vegyem fel, vigyem A-ból B-be, elégedetlen, követelőző, folyton panaszkodik. Ha kézben van, akkor is, ha lerakom akkor is, ha jobbra megyek, balra megyek, stb. Semmi nem jó. Eleinte ugrottam, akármi is volt, főleg, hogy a tesója tudjon aludni, játszani nyugodtan, meg hogy végre csend legyen, de betelt a poharam. Hogyan szoktathatnám le erről? Születése óta csinálja, hány hétig, hónapig fog üvölteni, mire megérti, hogy nem vagy a hordára, szolgája, harmadik -negyedik keze/lába, aki valóra váltja az elképzeléseit? Nagyon mérges vagyok, hogy hagytam idáig fajulni a dolgokat. Kb. 3 havonta rámjött, hogy elég volt, de mindig rábeszélt a párom, hogy "még csak ennyi idős, még nem tud manipulálni". A frászt nem! Elegem van! Lehet, hogy kőszívű vagyok, de én nem akarom ezt csinálni tovább. Mit tehetnék? Hagyjam sírni és majd abbahagyja? Kis leszoktatások nem mennek, mert még a lába sem érte a földet (vagy este a feje az ágyat) már kiabál, hogy nem jó, cipeljem tovább, stb.
2016. nov. 23. 19:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló kislányom van. 15 hós és csak vele lehet foglalkozni. Őt kell szórakoztatni, vagy legalábbis nézni még játszik.

Mióta stabilan jár kb 1 éves korától azóta elvan 5-5 percekre.

Mi is kelünk még éjjel többször is.

Én is sokszor kiborultam, még megnem találtam azt a jellemzést h " többemberes" mikor több hasonló gondokkal küzdő anyàval beszéltem sokkal könnyebb volt feldolgoznom a napi stresszt.

Bár nekem első baba így biztos könnyebb volt feldolgoznom h ő "ilyen" keress rà a kifejezésre, és nagyon sok hasznos dolgot találsz majd. Facebookos csoportot stb.

Remélem segítettem, és kitartás!

2016. nov. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen, az első gyermekem csendes, nyugodt, 1 hónapos kora óta átaludta az éjszakát, hosszan játszik egyedül, stb. Totál kontraszt. Már komolyan megfordult a fejemben, hogy baja van, azért ennyire ragaszkodó. A védőnő azt a kifejezést használta, hogy "Matricababa".

2016. nov. 23. 20:12
 13/29 anonim ***** válasza:

Ez jó 😃 " matrica" hát igen. Teljesen Átérzem a helyzeted. Mi nagyon sok orvosnál voltunk, ( allergia vizsgálat uh) stb. Kiderült h teljesen egészséges csak ilyen " matrica baba" eldudom képzelni h megvagy ijedve, h valami baja van mert az első babás mlbem volt ilyen, de hidd el nincs vele gond, csak többet akar belőled.


Nekünk emiat nem hiszem h lesz kistesója 😞 ha arra gondolok h esetleg ő is többemberes lenne elkap a sírás.

Kicsit olvass utánna, és könnyebb lesz. Legalàbb is nekem az

2016. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Mi hármat akartuk. Megszületett az első és azonnal akartam a másodikat is. Most úgy érzem, nem lesz harmadik, mert levegőt kell vennem egy kicsit, ez így nem megy nekem.
2016. nov. 23. 20:33
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Anya-gyerek kapcsolatban jártas pszichológust kellene keresnetek, aki kettőtökkel egyszerre foglalkozva tudna segíteni. Valami már a kezdeteknél nagyon félrecsúszott, és ami rossz vágányon indul, azt nem lehet a szokásos "meg kell nevelni" módszerekkel kiigazítani.

A rosszabbik esetben a babával van valami gond, ami miatt nem tud a szokásos módon kapcsolódni hozzád, marad neki ez a kétségbeesett kapaszkodás, irányítás... Ennek szerencsére kicsi a valószínűsége, de csak szakember fogja tudni eldönteni, mi van.

A helyi Pedagógiai Szakszolgálatnál érdeklődj pszichológus ügyben, de tényleg ne elégedj meg akárkivel, csak olyannal, akinek van gyakorlata anya-csecsemő téren. Ha nem találsz állami ellátást, marad a magánszféra, ami drága mulatság, de szerintem megéri.

2016. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
13%
Minden szülőnek ilyen babát rendelnék első gyerekként, akkor kétszer meggondolná, képes-e többgyerekes szülői létre. Már bocs, de elkap a hányinger ahogy olvasom. Türelmed nulla, alkalmazkodó képességed nulla. Megnevelnéd ahelyett, hogy megpróbálnád megismerni. Hasonlítgatod, már stresszt nyonsz rá.
2016. nov. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Ez is egy vélemény.
2016. nov. 23. 21:37
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 15ösnek igaza van. Ahogy olvastam az leírást a gyereked viselkedéséről, nekem ő nagyon frusztráltnak és kétségbeesettnek tűnik. Olyan, mintha nem tudná, hogy ott vagy neki és szereted, mintha ez a bizalom valahogy sérült volna. Én is javasolnam a témában jártas pszichológust. Szerintem nem normális, hogy egy 1 éves ilyen legyen. Ez nem szepa szorongás, akkor a kezedben oké lenne minden. Az pláne nem tűnik normálisnak, hogy, ahogy írod, születése óta folyton ordít valamiért. Én is arra tippelek, hog vagy a kapcsolatotokat nem érzi stabilnak, vagy valami gond van nála (ne haragudj, hogy ezt mondom, szívből kívánom, hogy ne legyen igazam).
2016. nov. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
A kórházban végig velem volt. Folyton cicin. Azóta is szoptatom. Mióta megszületett, hordozom. Még wc-re is viszem magammal. Velem alszik. Mindent megtettem, hogy jól érezze magát. Igen, néha kiborultam már, mert kimerültem. De mit ronthattam el, hogy ha a kapcsolatunkkal van gond??? Soha nem hagytam magára. Nem töltöttem nélküle 4 óránál többet külön. Akkor is apukájával volt es ő is magára köti, mindig figyelünk rá. Én nem tudom hol hibáztunk :((((
2016. nov. 23. 23:08
 20/29 anonim ***** válasza:
16%
Nem hibázTUNK,hibázTÁL!Ám igazából ez nem hiba.Csak-momentán-nem vagytok kompatibilisek.Vagyis Te!Az első gyerek tulajdonságait,személyiségét remélted viszont a kicsiben is....ám Ő áthúzta a számításaidat.Pont ezért matrica!A picik érzelmekkel kommunikálnak,Te minék inkább távolodnál,Ő annál inkább "tapad".Miért vagy mérges?Kire haragszol?Nekünk 3 gyerekünk van,az 1. és 2. mondhatni mintagyerek.A legkisebb(aki már 4 éves)DRÁMA!A KÖBÖN!Ettől függetlenül soha nem hagytam/hagytuk sírni,de tudatosítottam,ki hordja a gatyeszt!Nem erőszakkal,kényszerrel,hanem sok türelemmel!
2016. nov. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!