Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 31 hetes terhes vagyok de ki...

31 hetes terhes vagyok de ki kellet költöznünk angliába skegnessben vagyunk de semmilyen segítséget nem kapunk mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Sem házat sem pént arra hivatkozva hogy a párom dolgozik és nem vagyunk megesküdve.

2016. dec. 9. 22:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
cigány vagy?
2016. dec. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Mit tegyetek? Gyertek haza, vagy dolgozzatok mindketten. Ott nincs olyan h terhes vagyok, otthon vagyok tp-en. De amúgy hogy álltok a TB-vel? Csak mert mikor nekem kint megállapították a terhességet, első kérdésük az volt h mióta vagyok biztosított, ugyanis ha nincs meg az idō, akkor fizeni kell a szülésért. Az meg nem két forint, pláne ha császár lesz a vége.
2016. dec. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
9%

Valaki magyarázza már el nekem a sok önérzetes válaszoló közül, hogy ha jár valami pénzbeli támogatás vagy adókedvezmény, akkor miért pofátlanság/ciki/lenézendő élni vele?

Én minden további nélkül igényeltem és meg is kaptam mindent, amit lehetett, sőt, a kórházi személyzet tagjai hívták fel a figyelmemet, hogy el ne felejtsem még ezt is meg azt is, pl 500 font egyszeri anyasági támogatásról is így értesültem. Council házban élek, mert volt rá lehetőség, akkor miért fizessek 2x annyit? Ezt pedig a midwife mondta, hogy próbáljam meg, mert terhesen kevesebbet kell várni. Akkor most ássam el magam, mert nem utasítom vissza az állami támogatást, ugye...

2016. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ciki igénybe venni, de a segélyért kimenni és elvàrni mindent ingyen, de azonnal az igen.

Gondolom utolsó, te előtte dolgoztál!

2016. dec. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha elolvastad volna a válaszomat rendesen, akkor megértetted volna. Nekem semmi bajom azzal, ha valaki segítségre szorul. Ha becsületesen dolgoztál, akár több évet is lehúztál, de elveszítetted a munkádat, vagy úgy döntöttél, hogy kilépsz és továbbtanulsz, ami mellett állami támogatásra szorulsz az nem probléma. DE!!!! Amikor életedben nem dolgoztál és még hozzá terhesen mész ki és ELVÁROD, hogy mindent fizessenek neked a semmiért, az a probléma.


Akkor lenne jogos a kérdés, ha a kérdező már évek óta ott dolgozott volna és közben babát tervezett, ezért nem dolgozhatott tovább, de az állam egyszerűen nemet mondott a segélyre. De ugyebár itt ilyenről szó sincs.


Kedves kérdező, olyan, hogy ki KELLETT költöznünk meg nincs. A barátod kimehet dolgozni, de te otthon maradsz, akár szülőknél, akár nagyinál, anyaotthonban, de te gondolom a pénzre hajtottál kint külföldön.

Szépen megszülöd a gyereked otthon, addig a párod keres pénzt nektek, vesz egy lakást és majd fél év, 1 év után mehetsz ki utánna babástul.

2016. dec. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
13%
Valóban dolgoztam elötte, de nem minden segély van munkához kötve, ha nem dolgoztam volna, és megtudom, hogy igényelhetem, akkor is megteszem és nem mondom a nővérnek, hogy "köszönöm, de én büszke magyar vagyok, vigye innen ezt az igénylőlapot". Honnan tudjuk, hogy ezért ment ki a kérdező? Ha csak a segélyért megy ki valaki, gondolom alaposan utána nézett volna, mielött terhesen nekivág egy ekkora költözésnek. Nem tudjuk, de biztos ami biztos, támadjuk... Tényleg kezdek felnézni a lengyelekre, hogy micsoda összetartást képesek produkálni, amíg 2 magyar ismeretlenül is megfojtaná egymást egy kanál vízben.
2016. dec. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem minden segély. De sok csak szülés utàn, úgy ahogy itthon a gyes és csp. Viszont ha normàlisan elolvasod a válaszokat én pl. segítettem azzal, hogy ràkérdeztem a tb-re is. De a kérdező tuti semmilyen szinten nem tàjékozódott, csak hallotta hogy ingyen hàz...stb, mert akkor nem lepődne meg, hogy semmi nem jàr 31 hetes terhesen.
2016. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Senki nem gondolhatja komolyan, hogy így történt, hogy:

-Te Béla, csomagolj, most hallottam, hogy az angolok házat és pénzt adnak az odaköltöző terheseknek!

Hanem pl az is előfordulhat, amit én elég gyakran tapasztalok: már kint él, és találkozik sok okos magyarral, akik elhintik neki, hogy az ismerősének az ismerőse hallotta a szomszédtól, hogy ha terhes vagy, házat és pénzt kapsz. A kérdező elhiszi, érdeklődik, visszautasítják, és nem érti, hogy ő miért nem kap, amikor hallotta, hogy más kapott. Amikor kijöttem ide, én is sok hülyeséget elhittem a sok "tapasztalt", már régóta itt élő magyaroknak.

Csak annyit mondok, nem kell azonnal lefikázni valakit, mert fel mer tenni egy kérdést.

2016. dec. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Jó, de akkor miért itt kérdezősködik? Vannak angol fórumok is, ahol biztos, hogy sokkal szakszerűbben tudnak neki segíteni, olyanok, akiknek valós tapasztalatuk van. És nem csak a harmadik szomszéd mondta, hogy ilyen-olyan pénz jár. Vagy miért nem érdeklődik a megfelelő hivatalban?
2016. dec. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Utolsó! Mert úgy költözött egy idegen országba, hogy nem beszéli a nyelvet.
2016. dec. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!