Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekesek! Kinek van...

Kisgyerekesek! Kinek van műfenyője? Miért vettél azt?

Figyelt kérdés
2016. dec. 14. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Nekünk az van. Kb 1 méteres,az a szebb fajta. Màr fel van dìszìtve a karàcsonyi hangulat miatt.

Mivel csalàdi karàcsonyozàs van a nagyinàl ìgy nem vagyunk itthon karàcsonykor, felesleges lenne egy fàt felàllìtani azért,hogy elutazzunk aztàn a lepotyogott tüskékre érjünk haza.

Ìgy nekünk marad a műfenyő. ( a gyerekeknek ez ìgy elfogadhatóbb is hiszen nem igazi a fa ami itt van,ìgy az sem zavarja meg őket,hogy miért van előbb fànk)

2016. dec. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Mi most vettünk egyet.

-Nem kell fára vadászni, ami egyre drágább, és kisebb méretűt, ami formás is, nem nagyon találtunk

-Nem potyog le a tüskéje

-Megyünk mindkét nagyszülőhöz , mivel messze laknak, nem 1 napra, így Karácsonykor keveset vagyunk otthon , sajnos így alig látjuk a fát

-Kicsit sajnáltam mindig a fákat, amik Karácsony után fel vannak halmozva (jó esetben) a kuka mellett


A fenyő illata hiányozni fog... De ésszerűbb megoldás volt műfenyőt venni.

2016. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

- Takarékosabb hosszú távon.

- Sajnálom a fákat, amiket kivágnak (persze, tisztában vagyok azzal, hogy ezért nevelik őket, és különben nem is lennének, de akkor is)

- Nem szeretnék lepotyogó tüskéket takarítani.

- Már korábban is fel tudjuk állítani, amit a gyerek nagyon élvez.

- A fenyő illatra megoldás pedig egy fenyő illatú gyertya. Nekünk is van és tökéletes.


Sosem vennék igazi fenyőt. Max cserepeset, amit aztán el tudnánk ültetni a kertben (nem tudom, hgy lehet-e ilyet. :)

2016. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Azért vettünk, mert nagyon sokat kellett takarítani a fenyő körül. Tetőtérben vagyunk, nagyon meleg van, hamar hullani kezdett mindig, akármilyet vettünk. És sajnálom is az élő fákat. Nincs fenyőillat, de minden más megvan, nem ettől lesz ünnep.
2016. dec. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Legyen szíves írjon az, aki 0-ra pontozta a válaszokat. Melyik nem volt hasznos és miért?
2016. dec. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Egyik ismerős családban van műfenyő, már évek óta.

Kicsi a lakás, ezért Vízkeresztkor mindig leszedik a fát. Arra a "pár napra" meg nem akartak igazi fát venni, főleg, hogy évről évre egyre drágábbak. Annak meg külön örülnek, hogy nem hullanak a tűi.

2016. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Még picik voltak a gyerekek, mikor megvettük a műfenyőnket, elsősorban azért, mert nem akartuk, hogy a lepotyogó tűlevelek a szájukba kerüljenek. Másodsorban azért, mert én is sajnálom a fenyőfákat.
2016. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálok ezért fát kivágatni, a gyökeres meg rendre tönkrement, mire kiültethettük volna (azaz egy nem, az egy évig senyvedett, de már él, az az udvaron lesz díszítve). Meg macerás is a sok tűlevél, ezért van műfenyőnk.
2016. dec. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem a gyerek miatt, sőt, gyerek mellé én inkább pártolnám az igazit, azért annak ott az a jó fenyőillata, nekem ez annyira hozzátartozott mindig a karácsonyhoz... De már jó régóta műfenyőnk van. Akkor vettem, amikor még padlószőnyegünk volt, mert abba mindig beleragadt a tűlevél. Aztán azóta valahogy mindig ezt állítjuk fel. De a nagyobbik fiam most megígértette velünk, hogy jövőre mindenképpen igazi fa lesz.
2016. dec. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!