Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mekkora beleszólást engedte...

Ti mekkora beleszólást engedtetek a párotoknak a gyerek nevébe?

Figyelt kérdés

Csak mert 1munkatársnőm azt mondta,hogy a férjének meg úgy álltalában a férfinek a gyereknevébe semmi beleszólása nincs.

Szerintem ez rettentő önző,és köcsög dolog.



2016. dec. 17. 23:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk úgyan annyi beleszólása van mint nekem!közös gyerek közös felelőség !!
2016. dec. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
A két szülőnek közösen kell nevet választania, és illik olyat, ami mindkettőnek tetszik, vagy elfogadható. Apuka is teljes joggal alkot véleményt
2016. dec. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

A gyerekem apja már nem a parom, de minden kérdést megbeszélték vele, ami a gyereket erinti, ha beteg és orvoshoz viszem, már írom is neki az üzenetet, vagy felhívom, h mindenről tudjon. Mivel az apja, johogy közé van hozzá és beleszólása is van (bár többe kevésbé egyformán gondoljuk a dolgokat, max ő egy-ket kérdésben kicsit engedékenyebb).

Ha lenne új párom, akkor a kapcsolat minőségétől függne, mennyire vonom be.

2016. dec. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Jajj de hülye vagyok, ugy olvastam, h a gyerek nevelesebe mennyire szólhat bele, tekintsetek a 3as válaszom semmisnek :D de gáz.


A gyerek nevébe is ugyanolyan beleszólása van az apának :D

2016. dec. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%
Hát, szerintem annyi beleszólása legyen, mint amennyi a családi kiadások fizetésébe... azt ugye már elvárná a munkatársnőd... :D
2016. dec. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
Altalaban a ferfiakat nem erdekelnehany dolog, pl. hogy milyen ruhakat veszek, vagy milyen a gyerek haja. Az iskolavalasztas, kulonorak az persze olyan amit meg kell beszelni.
2016. dec. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hajjaj... nálunk pont amiatt tartott szinte az utolsó pillanatig a névválasztás mert sokáig nem találtunk olyat ami mind a kettőnknek tetszett.
2016. dec. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Mi az hogy engedtünk, uram atyám!


Egyébként nálunk úgy lett hogy a gyerekek első nevei közös döntés (mondjuk a fiú 60-40%-ban inkább az én tetszésem szerint alakult, de úgy volt vele ha már a vezeték és második nevet úgyis ő adja...), viszont a második nevüket a párom választotta mindkettőnek, nekem ezek nem igazán tetszenek

2016. dec. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is írtam egy listát meg ő is, és azok közül a nevek közül választottunk, amik mindkettőn rajta voltak. Fiúból csak egy ilyen volt, az sima ügy volt. Lányból 5 egyezett, mindketten kiválasztottuk a nekünk legjobban tetszőt, de nem egyezett így azokat is elvetettük, a maradék háromból pedig másodpercek alatt kiválasztottuk a lányunk első és második nevét.

Így leírva totálisan annyi beleszólása volt, mint nekem. Talán annyival volt "több" nekem, hogy én figyeltem a vezetéknevet is és így döntöttem el a két név sorrendjét.

A férfi nélkül nem lenne sehol az a gyerek, ahogy a nő nélkül sem, úgyhogy szerintem 50-50 minden ami a gyerekkel kapcsolatos.

2016. dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Pont 50 %. Közösen döntöttünk mindig. Ha nekem, vagy neki valami nem tetszett, kikerült a listáról.
2016. dec. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!