Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha már 2 gyereket vállalunk,...

Ha már 2 gyereket vállalunk, akkor egy harmadik már nem oszt nem szoroz?

Figyelt kérdés

alapból 1 gyerkőcöt szerettünk volna. viszont testvért meg szeretnénk neki, így felmerült a 2. gyerkőc gondolata. Akkor viszont már mindegy lenne, hogy 2 vagy 3? Pénzügyileg beleférne bőven. Őszinte leszek, a 3. csak a CSOK miatt fordult meg a fejünkben. Ezért is a kérdés. Sokkal nehezebb a 2vel mint a 3al?

Az első terhességem álom volt, soha egy rosszullét vagy bármi, problémamentes császár, 6 hetes korától kb. végigalussza az éjszakát. Szóval semmi gondom nem volt vele, talán ezért is változik a véleményem, és húzok a testvér felé. És akkor megint jön a kérdés, hogy ha 2 van, a 3. már mennyivel 'több'?

25/26 évesek vagyunk, van saját autó, lakás, fix munkahely (én most gyeden vagyok, kb. a gyerkőc 1 éves koráig).


Ami a 'nem' mellett szól, hogy nagyon szeretek dolgozni, illetve a férjem nagyon kiszámíthatatlanul dolgozik, sokszor 12-14 órákat is akár, H-P-ig.


2016. dec. 29. 22:33
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%
Sztem azert egyaltalan nem mindegy h 2 vagy 3, de ezt Nektek kell èrezni
2016. dec. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
82%
Azt azért nem mondanám, hogy nem oszt, nem szoroz. 2 helyett három gyereket kell oviba, iskolába, különórára kísérni. Viszont - úgy tudom - a családi adókedvezmény nagyot ugrik a harmadik gyereknél. Ami engem aggaszt, hogy te "nagyon szeretsz dolgozni", az apuka pedig sokszor csak aludni megy haza. Ebbe a képbe nem, hogy három, de egyetlen gyerek sem igazán illik bele.
2016. dec. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
83%

Amíg kicsik, a különbség pl ott van, hogy kettőnél amíg egyet altatsz, a másik csendben tévézik. Háromnál egyet altatnál, kettő meg összeveszik és ordít egymással.

Aztán rohadtul nem mindegy minden télen, hogy 20 vagy 30ezret költesz csizmára. Aztán később nyelvórára és lovaglóleckékre.

Nem fér be akármilyenkocsiba 3 gyerekülés. A szállodákban mindig 2 szobát kell már foglalnod. A legtöbb családi belépő 4 személyes, onnantól drágább.

Miért akartatok csak egyet? Őszintén, amelyik ismerősöméknek tervezetten csak egy gyerekük van, azoknak kihullik a haja attól a nyüzsitől, amit nálunk a 3 gyerek csinál. Erre fel vagytok készülve? Nálunk is az első gyerek eszik-alszik-leteszem és ott marad baba volt. A második egy makacs kis boszorkány. A harmadik meg egy anyamatrica. Erre is fel vagytok készülve?

Én tökre támogatom a 3 gyerek ötletét, de nem vagyok benne biztos, hogy nektek való.

2016. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon nem mindegy hogy 2 vagy 3!

Az meg hogy milyen volt az első terhesség, vagy milyen az első gyerek semmit nem jelent, a következő lehet teljesen az ellentéte! Csak ti tudhatjátok hogy elbírnátok-e hárommal, de a válaszhoz úgyis csak akkor kerültök közelebb miután megszületik a 2.!

2016. dec. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
79%

Amit sokan nem vesznek számításba...

Amíg kicsik, vannak olyan kedvezmények, hogy felnevelni 3-at anyagi szempontból majdhogynem gazdaságosabb, mint kettőt. De mi van, ha mindhárom főiskolára akar menni, és mondjuk nem a saját városba. Megtehetitek, hogy mindegyik tanulhat, vagy lesz, aki nem, azért, mert nem lesz rá pénz?

Én annak idején ezért nem mertem több gyereket vállalni.

2016. dec. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

igen, ezek a kérdéseink nekünk is, utolsó. Most úgy állunk, hogy nem lenne gond 3 gyerek taníttatása, ha így marad a munka, mint most. Lakáshitel mellett is 100-200e-t tudunk félretenni havonta úgy, hogy elég nagy lábon élünk. De ha nem marad így?? Akkor mi lesz? Ezt senki nem tudja előre, és pont ez a mi bajunk is.


Tudom, hogy nem lesz egyforma 2 gyerek vagy 2 terhesség. Ezt csak azért írtam le, hogy talán ennek a könnyűsége miatt fordult meg a fejemben a 2. És ugye, ahol 2 elfér... na, értitek. Mindig ide lukadok ki...

2016. dec. 29. 23:29
 7/38 anonim ***** válasza:
16%

Bőven elég kettő is. Komolyan senki nem látja be hogy a föld rohamosan kezd túlnépesedni?

Már most is kb annyi ember van hogy 1.5x ekkora bolygó tudná hosszútávon eltartani ezt a népességet.

2016. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
53%
Nem bántásból de itt a gyakorin mindenki piszok jól keres. Érdekes. Én se utcaseprő vagyok és nem 8 általánossal tengődöm mégse keresek milliokat.
2016. dec. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
80%

Vannak gyerekek, akik szomorúan mesélik a többieknek, hogy ők csak becsúsztak.

A következő csemete generáció azt fogja szomorúan mesélni, hogy ők csak a CSOK miatt születtek.

Komolyan nem értem az embereket. Ez így megy? 1 gyereket akarok, na jó, legyen tesó, na jó akkor már pottyantsunk még párat, mert miért ne? Igen, most van pénzetek rá és? Egy gyerek nem csak abból áll, hogy fizeted az ellátását. A CSOK miatt meg minek még egy gyerek, ha van házatok, és jól álltok anyagilag? Akkor minek CSOK?

A túlnépesedésre meg nem muszáj gondolni, titeket nem fog érinteni, de pl. a harmadik gyereked gyerekei már pont éhen fognak pusztulni, ha mindenki így áll hozzá.

2016. dec. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

most miért mondanám, h nem keresek jól, ha egyszer így van. nem is én, a férjem. én csak 120at kapok, plusz a családi. ez a csed-em.

lakásunk van, nem házunk. házra, hogy olyan legyen, mint szeretnénk, 8-10 évet biztosan kell spóroljunk, ha önerőből vennénk meg. Ha lesz 2. gyerek, akkor pedig mindenképp kell ház, mert ez a lakás úgy már kicsi. 2 szoba+nappali.

Nem CSAK a csok miatt. De ha mégis 3 lesz a végén, és akkor már nem lesz lehetőség igénybe venni, akkor a fejemet fogom a falba veri, mert 10m nagyon sok pénz. Plusz ez a város ingyen ad telket a CSOKból építkezőknek, az se lenne 2ft...

2016. dec. 30. 00:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!