Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek a szülei óvodában,...

Akiknek a szülei óvodában, bölcsiben vagy iskolában dolgozik, ő is mindig hazahoz minden betegséget onnan? Mit tesztek ellene?

Figyelt kérdés
Anya kb. mindent elkap a kisgyerekektől és utána végig fertőz itthon mindenkit. Az egész decemberben betegek voltunk, sőt még mindig. Azt mondja ő nem szed semmiféle immunerősítőt, a kézmosásra úgy kell nagy nehezen rávenni, szívfájdalom nélkül összeköhög mindent stb. Én persze mindent megteszek, de egyszerűen nem kerülhetőek el ezek a makacs betegségek. Én hiába szedek bármilyen vitamint, ő úgyis megfertőz valamivel.
2017. jan. 7. 17:00
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy tőle kapod el.

Mostanában tetőz az influenza, a fél ország beteg, elkaphattad a suliban vagy a buszon is, vagy simán csak le van gyengülve az immunrendszered.

NEked is jobban kell vigyáznod, moss gyakran kezet, ne nyúlkálj a szádhoz, evés előtt mindig alapos kézmosás, és szellőztetés is kell naponta többször.


Nekem a férjem és két gyerekem (2 és 5 évesek) másfél hete influenzásak, köhögnek egész nap, egy hete lázasak és én mégse kaptam el tőlük (eddig még), pedig itthon vagyok mindig egész nap, én pakolom a dolgaikat stb. Pedig gondolhatod h a két gyerek össze-vissza köhögi a lakást, nem teszik a szájuk elé a kezüket legtöbbször és egész nap folyik az orruk és mindent megtapiznak, nem mosnak 5 percenként kezet, van h a taknyot ide-oda beletörlik, mert szó szerint egész nap folyik az orruk és nem mindig érek oda időben egy zsepivel.

Én annyit csinálok h nagyon gyakran mosok kezet, de tényleg nagyon gyakran, van h 5 percenként, és naponta egyszer van egy nagy szellőztetés, sok zöldség-gyümölcs, c-vitamin.

Sőt nálunk a családban már két hónapja beteg valaki, azóta beteg valamelyik gyerek és én még nem kaptam el tőlük.

2017. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én sem értem, egyetemista vagy. Én ilyenkor már szépen külön költöztem a szüleimmel, elmentem diákmunkázni, és fizettem az albérletem.

Ha ott maradsz, akkor ez így fog maradni, de akkor ne siránkozz. Legyél már egy kicsit önállóbb és áll a sarkadra végre! Meddig akarsz a nyakukon élni? Menj el kollégiumba vagy albiba és akkor nem leszel beteg tőle.

(mindemellett no comment anyukád viselkedésére, higéniájára, de attól hogy még egy ember elkezdi szidni nem fog semmi megváltozni...)

2017. febr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Nem tudok elköltözni, pedig már régóta gondolkozom rajta.

Egyszerűen nem bírom, hogy folyton rám ragaszt valamit.

2017. febr. 13. 20:33
 24/24 anonim ***** válasza:
Anyád meg nem bír megváltozni. Ez van megszoksz vagy megszöksz! Szedd össze magad, mert így te is csak egy életképtelen szerencsétlenség vagy!
2017. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!