Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek a szülei óvodában,...

Akiknek a szülei óvodában, bölcsiben vagy iskolában dolgozik, ő is mindig hazahoz minden betegséget onnan? Mit tesztek ellene?

Figyelt kérdés
Anya kb. mindent elkap a kisgyerekektől és utána végig fertőz itthon mindenkit. Az egész decemberben betegek voltunk, sőt még mindig. Azt mondja ő nem szed semmiféle immunerősítőt, a kézmosásra úgy kell nagy nehezen rávenni, szívfájdalom nélkül összeköhög mindent stb. Én persze mindent megteszek, de egyszerűen nem kerülhetőek el ezek a makacs betegségek. Én hiába szedek bármilyen vitamint, ő úgyis megfertőz valamivel.
2017. jan. 7. 17:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Gyógypedagógusok a szüleim, gyerekkoromban mindketten osztályban tanítottak, anyám alsóban, apám felsőben. Nem voltak gyakrabban betegek, mint mások, pedig anyu osztályába azért simán bevitték még az influenzás, meg fosós gyereket is a szülők. Sőt, szerintem kimondottan ritkán voltak betegek, ha így belegondolok. Apám talán ha 4-5 alkalommal volt itthon táppénzen gyerekkoromban, de abból is kétszer csonttörés miatt :D Anyám se sűrűn volt beteg, talán ha évente egyszer, de lehet, hogy ezzel is sokat mondok.


De természetesen nálunk azért a kézmosás alap volt, mindig, mindenki megmosta a kezét, miután hazaért.

2017. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Most elolvastam a kommentjeidet is. Hááát... Elsősorban anyukádon múlna a dolog, ez tény, de azért a legalaposabb kézmosás ellenére is hozhat haza dolgokat, és nyilván nem fog emiatt foglalkozást váltani. Az viszont nagyon gáz, hogy fertőző betegen is dolgozik. Ha az én gyerekeim járnának hozzá, biztos ki lennék akadva rajta.
2017. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Ők simán beleköhögnek a levegőbe, szellőztetni titokban kell, mert irtózatos ordibálás van belőle. Anyám beletüsszent a kajába, akkor sem mos kezet. A wc-t is titokban takarítom, mert nem lehet.

Anya, ha megdöglik, akkor is bemegy tanítani. Néha meglepődöm, hogy nem zavarják haza a kollégái, de akkor nekik kelkene őt helyettesíteni.

Ahogyan engem összefertőz, úgy ott a gyerekeket is. Minket is mindig behajtott betegen, olyan veszekedést csinált, ha hazaküldtek vagy nem tudtál bemenni. Szó szerint kikészített olyankor. Volt, hogy hazsküldtek, mert nem tudtak tőlem tanítani, annyira köhögtem, másnap visszahajtott.

A hiányzás a fyengéjük, ha most nem lenne vizsgaidőszak, bezavart volna lázasan, hasmenéssel, köhögve. Vagy pokollá tette volna a napjaimat, ha elmegyek orvoshoz.

2017. jan. 17. 12:03
 14/24 anonim ***** válasza:
Hát akkor viszont - nem fog tetszeni a válaszom -, nincs más megoldás, mint hogy elköltözöl. A szokásait nem fogod tudni megváltoztatni, pláne, ha ő ezt meggyőződésből csinálja, és nem pusztán hanyagságból.
2017. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Épphogy kigyógyultunk volna az influenzából, erre anya hozott valami mást az iskolából és visszaestem.

Egyszerűen nem fogja fel, hogy mosson kezet, ne köhôgjön bele a levegőbe. A kedvencem, hogy főz és közben a tűzhely fölött köhög. Szellőztetni nem enged. Így soha nem fogunk kigyógyulni, ha folyton visszafertőz valamivel.

2017. jan. 25. 08:20
 16/24 anonim ***** válasza:
10 évet dolgoztam eddig iskolában kicsik között tanítóként, és egyetlen egyszer nem lettem beteg, nem is hiányoztam a suliból betegség miatt. Van három gyerekem, és tőlük sem kaptam el soha semmit, pedig nem egyszer ápoltam őket. Szerencsés vagyok talán. 14 évesen voltam utoljára influenzás, most 41 éves vagyok. Az, hogy ki mit visz haza, mit kap el, alapvetően az immunrendszerétől függ. Az immunrendszer állapota pedig sokmindentől. Talán attól is, hogy nem félek a betegségtől, és nem hiszek abban, hogy meg tudnak fertőzni ha én nem akarom.
2017. jan. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
nem kapom el a betegséget.
2017. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Hat tobb esze is lehetne :(

En gyerekkorhaz fertozo osztalyan dolgoztam, soha nem kaptam el semmit.


Meg annyit tehetsz, hogy veszel alkoholos kezfertotlenitot es fertotlenited surun akezed, valamint alkoholos fertotlenitovel letorlod a csapokat, kilincseket surun.

2017. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi ez az idei év, de megint betegek vagyunk. Teljsesen kikészültem. Épp meggyógyultam erre megint bekaptam vakamit. Mondjuk várható volt, mert anya egy hete beleköhög a levegőbe.

Egész múlt héten sz@rul voltam, csütörtök őta fj a torkom és lázas vagyok, felkellni nincs erőm, nem tudtam aludni semmit.

Fogalmam sincs, hogy mit tegyek, de én ezt nem bírom tovább. Egész január közepétől betegség, most meg megint. Rubophenen és energiaitalon élek, hogy egyáltalán létezni tudjak.

Normális,hogy egy tanár hazacipel minden betegséget?

Le is tagadja, hogy beteg, utána meg apának panaszkodik, hogy ramatyul van. Ovodás koromban nem voltam ennyit beteg, mint most és ráadásul a higiéniát sem tudom vele megértetni, nem is érez bűntudatot.

Már azon is gondolkoztam, hogy megölöm magam, mert ez a 3 hónapja befertőz mindennel nem élet. Ősszel is hozott betegséget, de ez most kész.

Utána meg engem okol, hogy beteg vagyok, lógni akarok csak.

Ennyit megér egy tanári bér? Hogy folyamatosan betegek vagyunk?

2017. febr. 13. 05:11
 20/24 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de mi értelme ennek a kérdésnek? Időről időre azt szajkózod, hogy anyád de hanyag ember, így hazahoz mindent, úgy nem mos kezet, ide köhög meg oda stb.... Eltelik pár nap, és kezded elölről. Értem én hogy bosszant, ok, egyszer leírod meg kikéred mások véleményét, de folyamatosan minek ezen rugózni? Mi nem tudunk tajta változtatni.

Ahelyett hogy itt szidod anyád, inkább azon járna az eszed, hogy elköltözz onnan. Egyetemista vagy, nagykorú, lehet menni diákmunkázni meg baráttal, csoporttárssal albérletbe.

2017. febr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!