Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valami olyasmi, ami...

Van valami olyasmi, ami olyan, mint a keresztszülő, vagy névadó, de nem ilyen hivatalos, mint ezek?

Figyelt kérdés
Keresztelő nem lesz, mert apuka pogány, névadó pedig manapság már nem is igazán divat, meg nem akarom túlbonyolítani. A legjobb barátnőmet szeretném megtisztelni azzal, hogy valami ilyesmire felkérem. Páran a "tiszteletbeli keresztanyát" javasolták, de így, hogy nem lesz keresztelő, ez hülyeségnek tartom, illetve a keresztanya dolog valahol burkoltan anyagi terhet is ró az illetőre, de ezt nem szeretném. Szeretném, ha valahogy köze lenne a babához, de mindenképp leszögezném mellette, hogy nem szeretném, ha mostantól halomszámra hordaná az ajándékokat, mert ez nem arról szól. Tehát valami olyasmit keresek, mint a keresztanya, de nem ennyire hivatalos.
2017. jan. 10. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs.


A baratsag siman nem eleg?

2017. jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem elég a barátság, de keresztszülő szeretne lenni, ezt még egyszer viccből mondta, aztán azóta is néha felemlegeti, hogy ő lesz a keresztszülő. Viszont írtam, hogy keresztelő nem lesz, ilyen tiszteletbeli hülyeségekkel meg nem szeretnék foglalkozni, mert semmi komolysága nincs. Valami olyat szeretnék, amivel kiváltható ez a tisztség.
2017. jan. 10. 15:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor legyen keresztanya. Miért nem mindegy, hogy van-e kersztelő? Ez csak nektek fontos, ti meg úgy hívjátok, ahogy akarjátok, ne bonyolítsd túl.
2017. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Keresztszulo szeretne lenni? Jar templomba, vallasos?
2017. jan. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én még az átkosban nőttem fel, akkoriban ferde szemmel néztek azokra, akik templomban házasodtak, megkeresztelték a gyerekeiket, így a családomban minden gyereknek névadó ünnepséget szerveztek. Nekem is az volt. Ettől függetlenül a "névadó szüleimet" úgy emlegettük, hogy a keresztszüleim, a mai napig így tartom őket számon.

A névadó, mint alapszolgáltatás ingyenes, de a plusz dolgokért kérhetnek pénzt az önkormányzatok (ugyanúgy, mint a polgári esküvők esetében).

2017. jan. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tehát tiszteletbeli hülyeséggel nem akarsz vacakolni, de valami nem hivatalosat meg szeretnél. Aha.
2017. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, a nevado már annyira nem divat, de ez nem mindegy nektek? Attól még lehet ilyet tartani, nem kell annyira hivatalos dologra gondolni, hiszen jelentősége nem sok van, csak nektek számít.
2017. jan. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!