Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 honapos terhes vagyok...

8 honapos terhes vagyok angliában vagyok most megyek Vissza magyarba de sajnos nincs lakás és egyedül vagyok a babával. Kaphatok valamilyen segitséget lakás ügyben vagy valamilyen pénzt szűlés elött?

Figyelt kérdés
Fèlek h elveszik tölem a picit.
2017. jan. 25. 21:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Az akarás az édes kevés.

8 hónapja tudod hogy gyereket vársz de még annyira sem voltál képest hogy egy anyaotthonnak utánanézz!

2017. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Itthon mindenhol kilométeres a várólista az anyaotthonokba.Pénzt addig nem fogsz látni az államtól,míg nincs bejelentett magyar lakcímed,ugyan is ez feltétel.Szülés előtt pedig semmi nem jár.Ha nem sikerül lakhatást intézned,a kicsit nem fogják haza engedni a kórházból.
2017. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
35%
Angliában rengeteg támogatást kaphatsz, a child tax credit annyi, mint egy kisebb fizetés, emellé child benefit (kb. családi pótlék), önkormányzati lakás, meg még pár dolod, amikkel szerencsére annyira nem vagyok képben, de egy nap munkaviszony se kell hozzájuk. Valakit csak találsz a környezetedben, aki segít neked elintézni, ha nem, akkor az önkormányzat biztosít tolmácsot.
2017. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

ELozo , amit leirtal ahhoz 5 ev munkaviszony kell !!

Right to reside - igy hivjak.

Megis, hogy kepzeled, hogy 0 font befizetett adoval valamit is kap ?

Sot NI nelkul, azaz ha nem dolgozott az sincs neki, meg a korhaz is kiszamlazza a szulest ...


10 eve elek itt, pontosan ismerem a rendszert.

2017. jan. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Elozo, itt elolvashatod azt amit leirtam.


[link]

2017. jan. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
57%
Hát nem tudom, a férjem itt phd-zik, adót tehát nem fizetünk, mégis az első perctől kapjuk a child tax creditet és a csp-t. Az önkormányzati lakásról valóban nincs személyes tapasztalatom, csak rá akartak beszélni, hogy olyanban lakjunk, ezért gondoltam, hogy ahhoz sem kell semmi.
2017. jan. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
92%

council lambast akkor igenyelhet, hogyha minimum 2 vagy 3 eve az adott reszen lakik, pl westminsterben vagy haringeyben. ha nem lakik ott 2 vagy 3 eve, akkor csak akkor igenyelhet, hogyha katona vagy menekult.

mi igenyeltunk council lakast, ott laktam a kornyeken mar 5 eve. egyetemistakent estem teherbe, tehat nem dolgoztam, csak heti 1-2 napot egy ugynoksegen keresztul 0 oras szerzodessel, paromnak nem volt igazan jo munkaja, es nem kaptunk. konkretan megmondtak, hogy nem jar, nem vagyunk hozza eleg rossz helyzetben. ugyhogy sok eselyt nem latok arra sem, hogy a kerdezo kap, foleg 1 honapon belul. honapokig sot evekig is eltarthat, mire kap egyet.

2017. jan. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
81%
Köszönöm, hogy pontosítottál, tényleg nem szerettem volna félrevezetni a Kérdezőt. :)
2017. jan. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Megint az angliai vagyok.

Sajnos en most vagyok ebben a helyzetben, 10 eve itt dolgozok, egyetemi vegzettsegu szakmaban, egyedul maradtam a kisbabammal, es igy is azt mondtak a councilnal, hogy EVEKET kell varnom council lakasra ( onkormanyzati lakas ) . Persze ez helytol is fugg, eszakon jobb a helyzet, de Delen , es London korgyuruben ez a helyzet.

40 % ot adoztam a fizetesembol 10 even at, es igy sincs segitseg. Egyszeruen eveket kell varni, de ezt ugy ertsetek, hogy 10-12 evet is.

De mondom ez helyenkent valtozik.


A masik angliai valaszolonak, a child benefit alanyi jogon jar a gyerek utan ez ugye heti 20 Font, child tax creditet gondolom a PHD utan kaptok , amivel kapcsolatban a parod dolgozik itt es biztisitott. Egyebkent az exem is itt csinalta, 6000 Fontjaba kerult, ez adokoteles, ugy jar a child tax credit.

2017. jan. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod:nem dolgoztál kint,mert nem alkalmaznak terhesen!Bakker!Hogyan mentél ki?!És MIKOR?Talán terhesen,és azt gondoltad Angliában kolbászból van a kerítés?!Hol van az apa-jelölt?!
2017. jan. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!