Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 honapos terhes vagyok...

8 honapos terhes vagyok angliában vagyok most megyek Vissza magyarba de sajnos nincs lakás és egyedül vagyok a babával. Kaphatok valamilyen segitséget lakás ügyben vagy valamilyen pénzt szűlés elött?

Figyelt kérdés
Fèlek h elveszik tölem a picit.
2017. jan. 25. 21:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

De hogy a pi..ába éltél kint,ha nem dolgoztál? 8 hónapos terhes vagy és még csak most jut eszedbe ezeket intézni?

Mikor mentél ki és legfőképp hogy,ha még a nyelvet sem beszéled? És meg sem bírtad tanulni 8 hónap alatt.

Itt semmit nem fogsz kapni,még biztosítasod sincs,hogy szeretnél szülni?

Gyerek apjával mi van? Nem fogja elvenni tőled a gyereket így,hogy a nagy büdös semmire szülsz?

2017. jan. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
86%
Felelőtlenség netovábbja.
2017. jan. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Lakást nem valószínű, hogy kapsz, bár a helyi önkormányzatnál érdeklődj. (nem tudom, hogy hová jönnél haza, ott vannak-e szociális bérlakások.

Az anyaotthon szinte reménytelen.


Szülés előtt nem vagy jogosult semmilyen összegre a terhességedből kifolyólag, sőt, a TB-t magadnak kell rendezned, ami máris kiadást jelent.


Szülők, rokonok, barátok, a gyermek apja, az ő rokonsága? Senkire nem számíthatsz? Megtakarításod van? Miből fogod felnevelni a picit? 8 hónapig nem jutott ez eszedbe?

2017. jan. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Mit tennel, ha ma beindulna a szules?
2017. jan. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom kiment a pasijával UK-be, a pasi dolgozott, a kérdező nem, csak ült otthon és malmozott, mert még a nyelvet sem tanulta meg, és ez idő alatt lett terhes. Aztán a pasi otthagyta, vagy ő hagyta ott a pasit valamiért, és most nem tudja, mit csináljon. Szar ügy, de hát talán pont ezért mondja mindenki, hogy ÍGY nem vállalunk gyereket. Sose értem az ilyet, aki úgy megy ki külföldre, hogy még a nyelvet sem beszéli, munkát nem szerez, és csak van, mert eltartják és annyi. És erre az eleve kiszolgáltatott helyzetre még gyereket is vállal.


Így, hogy kint semmiféle jogviszonnyal nem rendelkezel, tényleg nem fognak tudni rajtad segíteni ott. Amit tehetsz: hazajössz, és minden rokonodtól segítséget kérsz. Lakhatás, pénz, babaholmi, bármi. Ha szerencséd van, van rá egy hónapod. Teszem hozzá, még azt is ki kell találnod, hogyan jössz haza, mert repülővel szerintem már nem, 8 hónapos terhesen tudtommal már nem igazán engedik, bár a fapadoson talán esetleg igen, de ki tudja, ennek nézz utána.

Itthon bemész a NAV-hoz, és megnézeted, mi a helyzet a társadalombiztosításoddal, mert fizetned kell magad után a baba születéséig mindenképpen, és valószínűleg visszamenőlegesen is. Kérj részletfizetést.


Aztán beszélj a családoddal, mindenkivel, aki csak eszedbe jut, és tudd meg, ki és miben tudna segíteni. Mint fentebb írtam, lakhatás, pénz, tárgyi dolgok, személyes segítség, akármi.


Aztán pedig menj be a helyi családsegítőbe, és mondd el, hogy mi a helyzet, és kérj ott is segítséget. Mondd el, hogy mikor várható a baba születése, hogy van-e hol laknod, hogy van-e bármi segítséged, hogy mi az, amire szükséged van, és hogy mennyivel tartozol a nav-nak a tb miatt, mert valószínűleg abban is tudnak valamennyit segíteni.


Ha nincs hol laknod, a családsegítőn keresztül majd fel tudod venni a kapcsolatot anyaotthonnal is, de készülj fel rá, hogy nem biztos, hogy kapsz helyet, mert várólisták vannak szinte mindenhol.

2017. jan. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
80%

De most komolyan,mi lesz,ha holnap rádjön a szülés?? Otthon megszülsz vagy mi?

Most hol laksz??

Válaszolhatnál már...ha úgyse dolgozol.

2017. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Eltunt. Nem lesz valasz.
2017. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapig miből éltél? Ugyanabból tudnál ezután is.
2017. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
De miféle ember csináltat magának gyereket egy idegen országban nulla perc munkával a háta mögött? Egyszerűen elképzelni sem tudom ezt az élethelyzetet. Szerinted annyi elég lesz, hogy szereted a babádat? Abból adsz majd neki enni? Jézusom..
2017. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
82%
kamu...nem találta ki elég jol a sztorit...
2017. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!