Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyiből eltudnám tartani a...

Ennyiből eltudnám tartani a babámat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy úgy néz ki babát várok.

Párom és én is egyetemre járunk, de én emellett dolgoztam is hétvégente így lenne annyi félretett pénzem, hogy a baba holmikat megvegyem. Párom pedig ösztöndíjas így havonta kap 30.000Ft-ot.

Ha mindent összeadok, akkor a 30.000+ gyes és családi kb 60.000Ft.ot tesz ki havonta. Szerintetek ennyi elég lenne mindenre.

Hozzáteszem havi 40.000Ft-ot költünk max rezsire és kajára.

Szóval a 20.000Ft elég lenne mindenre???


2010. máj. 8. 15:57
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem amint vége a vizsgáknak, azonnal nekiállunk dolgozni.
2010. máj. 8. 15:59
 2/35 anonim ***** válasza:
77%

Először is gratulálok!


Még sosem számoltam ki, hogy mennyit költünk havonta.

Az én babám eleinte napi 8-10 pelust elhasznált (340.-Ft/nap). Törlőkendő: heti 1 csomag 72 darabos (heti 310.-Ft) -helyette olcsóbb a kamilla+vatta.

Szerencsés esetben nem kell tápszerre költeni. Popsikenőcs, fürdető -receptre, gyógyszertárból olcsó.

Ruhákat, felszerelést nagyon olcsón be lehet szerezni használtan a neten. Többet fogsz mosni, a villany és vízszámla magasabb lehet majd, és több mosószert kell venni, mint kettőtöknek.

Meglesztek! :) És ennyi jövedelem mellett az önkormányzatnál kérhettek segítséget is szerintem majd ha meglesz a baba.

2010. máj. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
63%
Mindenre?Dehogy is!Hiába veszed a legolcsóbb pelust,használod a vényre felírt gyógyszertári készítményeket,sajnos majdhogy nem a baba kerül ennyibe.És plusz dolog mindig adódik.Több háztartási szer fog fogyni,ha esetleg nem lesz elég tejed a tápszer se olcsó(még ha felírják is plusz pénz,az eddigi kiadásotokhoz képest),mivel többet mosol,a rezsi is magasabb lesz(víz,villany).A gyes és a családi együtt(25700+13700)majdnem 40000 ezer,tehát majd 10 ezer ft-al több lesz(nem 60 ezer,majdnem 70 ezer),de sztem az is kevés.
2010. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Igényeljetek még mindenféle támogatás és segélyt, legalább abból is összejön némi plusz pénz. A babának meg meglesz mindene ne aggódj. Spórolj peluson, popsitörlőn, vásárolj teszveszen, vaterán. Beszélj a védőnővel, hogy milyen helyzetbe kerültetek, segítsen. Nálunk pl. a védőnő nagyon jó fej, direkt gyűjtöget néhány babának, mert szarul állnak, bár azt is megmondja, hogy csak az adjon, akinek tényleg van felesleges.

Írd meg email-ben a címed, küldök szívesen egy doboz newborn pelust, legalább a kórházi mennyiség meglesz. Nem tudom hol tanultok, de ha Pesten, akkor tudom javasolni a HÁDA Kft. turkálóit, gyönyörű babaruháik vannak, és egy komplett felszerelés (pl. újszülöttnek) kijön 3-4000Ft-ból. Én is ott vásárolok. És spórolj a mosáson is, használj mosódiót, mosószappant, ecetet, olcsóbbak, és még hatásosak is.

Sok sikert! (és ha gondolod a pelust tényleg elküldöm, csak írj)

2010. máj. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még csak most vagyok 5 hetes és kissé megrémültünk a hírtől.

De mivel mindkettőnknek van már megspórolt pénze, így a baba kezdeti csomagja(kiságy, babakocsi, ruhák, pelus, hordozó stb nem probléma).

Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy a havi 20-30 ezer Ft elég lenne-e a későbbiekben a babának szükséges dolgokra.

Persze tudom, hogy a rezsi is növekszik majd, de csak a vízszámla része :) habár ez is sok :(

Nappali tagozatos hallgató maradna a párom, mindenképpen be szeretné fejezni a sulit, és úgy tudom, hogy a baba miatt még kaphatna is valami plusz pénzt is.

Na meg ott lesz az egyszeri anyasági ha jól tudom 50pár ezer Ft.

No majd alakul valahogy a dolog, ha szűkösen is de megleszünk.

2010. máj. 8. 16:44
 6/35 anonim ***** válasza:

Az aukciós oldalakon még olcsóbban lehet vásárolni, mint a Hádánál vagy más turikban. Én már rengeteg 1 ft-os cuccot vettem! Érdemes rászánni az időt (sőt a boltokban, turikban még több idő elmegy, mint a neten keresgéléskor).

Sokat lehet spórolni. Menni fog.

2010. máj. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszeri anyasági 64ezer.


Meglesztek, nyugi! A babának a legfontosabb a szeretet :)

2010. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Igen a legfontosabb a szeretet és ha nem is vadi új ruhákban és márkás babakocsiban lesz ezt megfogja kapni az biztos. :)

Akkor már nem is aggódom az anyagiak miatt úgy is dolgozunk még a baba érkezése előtt is, így tudunk spórolni a nehezebb időkre is:)

2010. máj. 8. 16:53
 9/35 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Gyakorló anyukaként mondom, hogy a kifejezetten babának szükséges dolgok (pelus, popsitörlő, fürdető stb. simán kijönnek 20 ezerből. Én most vettem két gyereknek pelust (hamarosan születik a tesó) és az is belefért az egész havi adag 20-ba. Javaslom, hogy ne az olcsó pelust vedd - igaz a mondás, hogy olcsó húsnak híg a leve - hanem inkább drágábban, de jobbat. Változó, kinek mi válik be, nekem pl. a Huggies simán kibírt mindig 10-12 órát éjjel, nem kellett soha a kiscsajt átpelusoznom, addig a Libero max. 3 óráig volt jó és kifolyt belőle a kaki. Babája válogatja, próbálj ki többfélét.

Amúgy pedig gratulálok és nagyon örülök, hogy ilyen jól álltok hozzá a babócához, sok boldogságot nektek!

2010. máj. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Fürdető?Popsitörlő?minek?ÉN babaszappant használok fürdetőnek,meg popsitörlőnek is.Popsitörlőt csak akkor használtam,ha mentünk valahová.Biztos nem lesz elég 20 ezer havonta sajnos.Mindig van valami kiadás váratlanul.Ara is gondolni kell,hogyha neagyisten beteg lesz a gyerkőc,lázcsillapító stb.Deha raktok le tartalékot,nomeg munka mellett is lehet tanulni,akkor biztos ellesztek már.
2010. máj. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!