Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyiből eltudnám tartani a...

Ennyiből eltudnám tartani a babámat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy úgy néz ki babát várok.

Párom és én is egyetemre járunk, de én emellett dolgoztam is hétvégente így lenne annyi félretett pénzem, hogy a baba holmikat megvegyem. Párom pedig ösztöndíjas így havonta kap 30.000Ft-ot.

Ha mindent összeadok, akkor a 30.000+ gyes és családi kb 60.000Ft.ot tesz ki havonta. Szerintetek ennyi elég lenne mindenre.

Hozzáteszem havi 40.000Ft-ot költünk max rezsire és kajára.

Szóval a 20.000Ft elég lenne mindenre???


2010. máj. 8. 15:57
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Jajj most látom, hogy havi, akkor oké. Egyébként így is kap havi 12.000Ft-ot szociális támogatást, akkor ezen felül még járna a 25.000??
2010. máj. 8. 21:07
 22/35 anonim ***** válasza:

Az én fiam már 7 hónapos, mi liberót használunk (simán kibír 12 órát is éjjel), napi 4db pelus fogy, ha akciósan kuponnal veszem, akkor is havi két csomag 6400Ft, plusz még a bébikaja (csak gyümölcsöt veszek neki, meg a macerásabban elkészíthető kajákat), gyógyszer, fürdető, na és persze a ruha, mert ezek a picik iszonyú gyorsan nőnek ám (én is vaterán és turiban vásárolok), kevés havi 20ezer, mert mindíg kell valamire költeni.

Mi is azt gondoltuk, hogy minden megvan a szülésre, aztán kijöttünk a kórházból és hipp-hopp elment 50ezer ft 1 hét alatt, mert jött a doktornő felírta a recepteket, kellett venni mellszívót, és a babám 1hét alatt kinőtte az 56-os ruhákat, így a férjemnek sos-be hétvégén kellett menni bodyt és rugit venni. És még csomó dolgot kellett venni, ami még nem volt meg.

Így én is azt tudom mondani, hogy spóroljatok,mert kelleni fog a tartalék.

Gratulálok a babához!

2010. máj. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is:)

Úgy gondoltam, hogy a ruhákat vaterán, tesz-veszen, turikban stb. megveszem, mindegyik méretből 1 párat, és nem kell majd hirtelen sokat költeni rá. Olyan szépeket láto szinte fillérekért.

2010. máj. 8. 21:34
 24/35 anonim ***** válasza:

Szerintem, ki fogtok jönni.

Nálunk is kb ez van, 30e ft jut a babára/hó. Hozzánk 1 hónap múlva érkezik, de nyilván számolgattunk már.

Pelusból az akciósat, kencékből amíg csak lehet a gyógyszertárit használjuk, bébikaját majd én csinálok, nem üvegeskajázunk, a ruháit meg már megvettem a Háda kft turijaiban (vidéken is van egyébként), gyönyörűek, minőségi anyagok, sokon még cimke is van, az ujjszölöttcsomag 2 kg lett, 56-os, és 62-es rucikkal, 5e ft-ból. AZóta már turiztam 2 nagy szatyor nagyobb méretet, az kb 4e ft volt, ebben 80akárhányas méretek is vannak már...

A vízszámla tényleg emelkedik majd, de a többi, úgy gondolom, marad.

Mindennel spóroltunk eddig is, sajnos csak 1 jövedelmünk van, a lakáshitelünk meg 40e-ről 95e lett... A számlákat válogatjuk, egyik hónapban ezt, másikban azt fizetjük, hogy sehonnan ne jöjjön felszólítás, legolcsóbb csomagban vagyunk, ami a netet és a tv-t illeti... Zuhanyozunk, nem fürdünk, amíg mossuk magunkat, elzárjuk a vizet.

Mosogatáskor sem pancsolok, virágokat esővízzel öntözök...

Én azt mondom, törekedj 10e-ből (nagyon max!!!) kihozni a pelust, az sikerülni fog, a kenéket úgysem kened vastagon, néha turi a rucik miatt, és ki fogsz jönni.

Később meg majd úgy főzöl, hogy raksz a tietekbe husit, krumplit, stb, hogy neki is legyen mit pépesíteni.

Menni fog, muszáj lesz. Neked is, nekem is. :))

Üdv.

2010. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Én írtam a szoctámot. Ha már kap 12 ezer körül, akkor ez nem plusz 25 ezer, csak már átesik abba a kategóriába, amikor 25 ezer jár. Én is annyit kapok, mert gyerekem van. Ez a maximum összege.
2010. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Az elején tényleg nem is számoltam azzal a 12.000Ft-al. De így akkor a 25.000Ft mindent megold majd.

2010. máj. 9. 09:16
 27/35 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott még 1 fontos kérdés.

Ugye amíg suliba járok, addig nem kell Tb-t fizetnem??

Vagyis ha halasztok 1 évet, azalatt is van tanulói jogviszonyom és így nem kell fizetni, ugye???

Köszönöm ha valaki válaszol.:)

2010. máj. 9. 13:16
 28/35 anonim ***** válasza:

Amíg hallgató vagy, addig van tb-d. Én csak azt tudom mondani, hogy kérj egyéni tanrendet, és járj, amíg tudsz. Sógornőm szigorlatról ment szülni, egyéni tanrendes volt és csak a vizsgákra kellett bejárnia. A 4. évet már a baba mellett fejezte be. 10 hónapos volt a fia, mikor államvizsgázott. Ha pedig megszületik a baba, akkor általa van tb-d, úgyhogy emiatt ne aggódj, de járj utána a suliban, hogy esetleg az egyéni tanrend megoldható-e. Az a baj, hogy terhesen nem nagyon fognak felvenni sehova dolgozni.


Egyébként saját tapasztalatom az, hogy ki lehet jönni havonta 20-25ezerből, én kb. havi 15öt költök a fiamra, de ebben benne van a pampers pelus, néhány üveg kaja, tápszer, 2-3 havonta kap új ruhát, egyébként turi-teszvesz. Popsitörlőt egyszerre veszek 2x4dbosat, az elég egy ideig, popsikrém is hónapokig elég, fürdetőt mi a Gabit használjuk 3 hónapos korától, 1000Ftért vettem most 2dbosat, az elég lesz 3-4 hónapig, nagyon kevés kell belőle.

Érdemes a DMes kártyát kiváltani, ha van a közeletekben DM és majd a bababónuszra is érdemes regisztrálni, ha megvan a baba, mert sok akciós kupont küldenek.


Ja, és abba a 15ezerbe benne van nekünk minden hónapban a Disney könyvklub könyve, amit 4 hetente küldenek.

2010. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azóta sok segítséggel rájöttem, hogy havi fix 40-45ezer Ft-unk lenne a babára, szóval azt hiszem ennyi már bőven elég lesz.

Nagyon nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki segített:)

2010. máj. 9. 17:38
 30/35 anonim ***** válasza:

Tehát akkor az a havi 40 ezer körül, az csak a babára menne? Ez így már egyáltalán nem rossz :) Amíg meg nem születik, addig tegyetek félre minél többet, hogy tényleg váratlan kiadás esetén se kelljen pánikba esni, és akkor nem lesz gond szerintem :)

Különben megkérdezhetem, hogy hova jársz egyetemre (lehet, hogy már írtad, csak nem figyeltem)?

2010. máj. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!