Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyiből eltudnám tartani a...

Ennyiből eltudnám tartani a babámat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy úgy néz ki babát várok.

Párom és én is egyetemre járunk, de én emellett dolgoztam is hétvégente így lenne annyi félretett pénzem, hogy a baba holmikat megvegyem. Párom pedig ösztöndíjas így havonta kap 30.000Ft-ot.

Ha mindent összeadok, akkor a 30.000+ gyes és családi kb 60.000Ft.ot tesz ki havonta. Szerintetek ennyi elég lenne mindenre.

Hozzáteszem havi 40.000Ft-ot költünk max rezsire és kajára.

Szóval a 20.000Ft elég lenne mindenre???


2010. máj. 8. 15:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugy gondolom,hogy 20-30ezer forint csak a gyerekre szánva tuti elég.Pelenka mindig van akcios a márkásabbol is.Sudokrémet használok,a 60gr-os is nagyon sokáig elég,vékonyan kenve is gyönyörű a bőre.Igyekezz szoptatni,ne add fel,mert ezen tényleg sokat sporolhatsz.Én mindig uj ruhát veszek,de csakis akciósan.Ha véletlen hasfájós lenne,még a gyógyszerek is beleférnek.De szerintem a szülők segiteni fognak,mikor meglátják a kis unokájukat a csillagot is lehoznák neki.
2010. máj. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsod :)
2010. máj. 8. 17:20
 13/35 A kérdező kommentje:
Igen azzal nem lenne baj, hogy a szülők nem segítenének, csak szeretnénk mi ketten megoldani az anyagi dolgokat. :)
2010. máj. 8. 17:25
 14/35 anonim ***** válasza:
Albérletben laktok?Vagy sajátban?Mert az sem mindegy,az anyagiak miatt.
2010. máj. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Saját lakás. Eddig 30-40 ezret költöttünk havonta rezsire és kajára.
2010. máj. 8. 18:08
 16/35 anonim ***** válasza:

Spóroljatok:)Én ezt tudom mondani:)


Számtalanszor leírtam már itt az oldalon, adtam barátnőimnak tanácsot,egysem fogadta meg és panaszkodnak,hogy elmegy egy csomó pénz vegyszerekre:)

Az én háztartásom ennyiből áll:

ecet(ablakmosás,ruhaöblítő[illatosak maradnak a ruhák], vízkőtlenít és fertőtlenít is)

mosódió(mosópor helyett)

mosószóda(mosogatószer helyett)

szódabikarbóna makacs foltokra

olajjal lehet parkettát mosni fényes lesz, bútorokat leápolni.


Ha vmit nem használtok,akkor áramtalanítás.Heti egyszer járjatok nagybevásárlásra és akciós dolgokat vegyetek.


Váltsatok turira:)Csomó márkás és új cuccot találni


Ideje felkötni a nacit és elkezdeni spórolni:))) Mert a gyereken nem lehet:)


Sok szerencsét

2010. máj. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket :)
2010. máj. 8. 18:30
 18/35 anonim ***** válasza:

Hát szerintem gyüjtögessetek,már ha tudtok.És ha összegyűlik legalább annyi,amennyiből mindent megtudtok neki venni,akkor az úgy jó lesz.

Én múltkor kiszámoltam,hogy a baba születésekor és az utánna következő két évben pelus+kaja nélkül nem is lehet megúszni 100.000 Ft-ból.Ott a sok gyerekülés,a babaágy,a gyerekágy(később),ha esetleg külön szobába akarnátok tenni,akkor számításba kéne venni ott a festést,meg minden,az megint egy százas,és akkor már 200 ezer forint..ebben még a ruhák vannak bent,meg a többi költség.persze ha mondjuk ismerősöktől ruhát kapnátok(márpedig biztos kapnátok),akkor nyugottan azt a költséget le lehet számolni.Ja és a cumisüvegek,az etetőszék..meg a többi költség is benne van a 100 ezer forintba,a másik százast,amint fentebb írtam,azt pedig a külön szobára szánhatnátok.

2010. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon kevés. Én sem élek nagy lábon, de ennél több a bevételem. Egyedül nevelem a kisfiam, de ennél több pénz marad kettőnkre. Olyan havi 50 körül, ami már nem a lakbér, nem a rezsi, nem a bérlet, stb. És még így is sokszor kevésnek érzem, mert mindig jön egy váratlan kiadás (javítani való, betegség miatt gyógyszerek, stb.), ami miatt garasoskodni kell.

A pelenka pl. nagyon drága, még akkor is, ha akciósat veszel. Egy pici babánál elég sokat elhasználsz. Aztán megeshet, hogy nem tudsz szoptatni, a tápszer is nagyon drága. Ha beteg lesz a pici olykor, akkor a gyógyszerek sem olcsók. Meg még millió egyéb kiadás lehet, ezt tapasztalatból mondom.

Viszont azzal nem számoltál, hogy a párod, ha nappalin marad, akkor a baba megszületése utáni szemeszterben már igényelhet szoctámot, mivel családfenntartó lesz. Ez kb. 25000 havonta.

Viszont ha normálisan meg akartok élni, akkor jobb lenne, ha elmenne dolgozni, és ha megoldható, akkor vagy egyéni tanrendet kér, vagy átmegy levelezőre. Ha az egyéni tanrend összejön, akkor marad a nappalis státus, és akkor nem ugrik az ösztöndíj, és talán a szoctám sem, bár ez a jövedelemtől függ, mert ha kap olyan munkát, amivel jól keres, akkor nem biztos, hogy jár, de itt az egy főre eső jövedelem számít, szóval majd le kell osztani hárommal. Levelezőn viszont ezek nem járnak, akkor mérlegelni kell, hogy keres-e egyáltalán annyit, ami így kiesne.

2010. máj. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Köszönöm a válaszod.

Tudom, hogy nagyon kevés pénz, az a kb. fix 25.000Ft havonta. De mivel megvan annyi pénz bőven (még több is), amiből a babának megveszünk mindent. És ott lenne a szülés előtti munka lehetőség nekem és páromnak is, így, remélem tudunk spórolni a nehezebb időkre is, természeten a párom dolgozna suli mellett is. Az a családfenntartó támogatás, amiről írsz, az egyszeri támogatás???

2010. máj. 8. 21:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!