Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban kitolnék a gyerekemmel?

Valóban kitolnék a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
A kislányomat Pannának szeretném majd elnevezni,ám sok helyen hallottam,hogy felnőtt korára megbánnám,valamint ő sem szeretné.Valóban mindenki így vélekedik a Panna névről?

2017. febr. 17. 01:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ismerek felnőtt Pannát is, szereti a nevét, illik hozzá. Szerintem semmi gond nincs vele.
2017. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szép név, de inkább Annának anyakönyvezném.

Becenevet adni azért nem ajánlott, mert nem lehet tudni,hogy szeretni fog-e egy olyan nevet, amit nem is nagyon lehet tovább becézni.

Hadd döntse el ő később,hogy Panna, Panka, Anni vagy Ancsa akar lenni.

2017. febr. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem babanev.Igy gondoltam 20eve is es szerintem igy fogom 20ev mulva is.Persze nem lehet tudni hogy o konkretan hogy fog ehhez viszonyulni, de nekem a Panna,Polli,Lotti,Dorka nem felnott nevek.
2017. febr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

12. vagyok:

Amit előzőleg írtam, arra a saját szemszögemből is rámutatnék.

Ma az MTA listája szerint anyakönyvezhető a Julcsi, Juli, sőt még a Juliska név is.

Amikor én születtem, még csak a Julianna és a Júlia név volt anyakönyvezhető. Én Júlia lettem.

A szüleim kb. 3-4 éves koromig hívtak Julcsinak, de én mindig is utáltam ezt a nevet, így már nagyon korán közöltem velük,hogy hívjanak inkább Julinak, mert rühellem ezt a nevet.

Nos... ha úgy gondolkodtak volna, mint a mai "divatos" szülők, akkor addig ragadt volna rajtam a számomra elviselhetetlen Julcsi név, ameddig 18 éves nem leszek én meg nem változtatom.

Tehát örülök neki,hogy hosszabb, teljes alakú nevem van, és nem egy becenév az anyakönyvezett nevem, hanem van választék.

2017. febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy mindig babas nevet akarnak adni a gyereknek merthogy picike de aranyos. Az elete nagy reszeben viszont nem baba lesz.
2018. jan. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz név. És az miért baj, ha becenév? Én Tímea vagyok, de a hideg ráz tőle, a Timit viszont nagyon szeretem, így is szoktam bemutatkozni (külföldön élek), sőt ha tehetném meg is változtatnám rá hivatalosan, hogy ne is próbálkozzon senki a Tímeával.

30N

2018. jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!