Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek harom gyereke van, es...

Akinek harom gyereke van, es 3 ev, vagy annal kisebb koztuk a korkulonbseg, hogy birjatok? Mennyi segitsegetek van?

Figyelt kérdés

Mennyire meredek szerintetek bevallalni 3 evenkent 1-1 babat (osszesen harmat)? Konnyebb lesz joval, mire a nayobb iskolas, a kozepso ovodas lesz, legalabbis annyira, hogy azert nemi alvashoz is jussak?


Egyelore egy gyerekunk van.


2017. febr. 18. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Szia,az én gyerekeim 5,3 és 1 évesek.

Anyukám,az anyósom,a sógórnőm és a nővérem nagyon sokat segítenek.

A két nagy ovis,így napközben amíg ők oviban vannak és a kicsi alszik,van időm magamra is.

Szoktam takarítónőt is hívni,ha nagyon fáradt vagyok.

A párom is szokott segíteni,délután és este foglalkozik a gyerekekkel.

Hétvégén sokszor elmegyünk valahová,így akkor is könnyebb a gyerekekkel mint,ha otthon lennénk a négy fal között.

2017. febr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Aludni fogsz tudni, mert az első évet leszámítva ők is alszanak. Annyiból könnyű a sok gyerek, hogy elvannak egymással, ebből a szmepontból a kis korkülönbség jó, így még a két szélső is partnere lehet egymásnak a játékban. Három gyerekre brutális adókedvezmény jár, tehát ha megoldható, hogy az egyik szülő csak részmunkaidőben dolgozzon, akkor érdemes élni a lehetőséggel. Ha nincs külső segítségetek, jó, ha legalább az egyik szülőnek marad ideje és energiája a háztartásra, segíteni a leckében, különórákra kísérni, vagy egyáltalán meghallgatni őket.
2017. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Ó a 3 év az pite! Nálunk a 2. és a 3. között csak 21 hónap lett, na az egy kissé húzós volt terhesen is, meg amíg a középső oviba nem ment.

Az alvás gyerekfüggő, a mieink aludtak éjjel elég korán, ezért is mertük vállalni a kistesókat.

2017. febr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk 4 van, az első három között mindig 2 év a korkülönbség, a 3. és 4. között csak másfél. Akkor jó, ha valóban nagycsaládot akar az ember. Néha baromi nehéz, de HA ez az álmod, boldogan fáradsz bele :)

Ha valaki nem gyerekbolond, akkor nagyon gáz az egész :)

Segítségem szinte semmi, egész nap egyedül vagyok velük, férjem dolgozik, csak a legnagyobb óvodás, többi itthon van. Ha nagyobb a korkülönbség a gyerekek között, szerintem könnyebb, mert nekem az olyanok okoznak nehézséget, hogy a másfél évest kellene etetnem, miközben a pár hónapos sír az álmosságtól, s őt meg altatnom kéne. Ha ekkor még a postás is csönget, szuper a nap :)

De alapvetően nekünk így jó, nem csinálnám máshogy.

2017. febr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!