Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahogy itt olvasgatok az...

Ahogy itt olvasgatok az ajándékozásról, azt látom, hogy mindenhol egy csomó drága ajándékot kap a gyerek. Csak én nem tudok 30-40-50ezret kiadni ajándékokra?

Figyelt kérdés
2013. dec. 23. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Ez tényleg minden családban más. Van, ahol megtehetnék, mégsem költenek 50 ezret. Mi kb. ennyit költöttünk, ha nem többet, három gyerek van. Több részletben vettük meg az ajándékokat.
2013. dec. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem de ezeket nem egy hónap alatt veszi meg az ember hanem összegyűjti.
2013. dec. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Mi sem,gyerekenként max 5e jutott.
2013. dec. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Én ki tudnék adni,de nem adok.Feleslegesnek tartom,és bár a lányom még csak másfél éves,de azt látom,hogy néhány játéknál,még egy nejlonzacskó is jobban érdekli.
2013. dec. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Megtehetném, de nem teszem. Mi is gyerekenként 5000ért vettünk, mert nem az ajándék a fontos
2013. dec. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk egy 14 hónnapos kisfiunk van. 7000 Ftba került 3 db ajándék. A nagyszülőktől es keresztszülőktöl is kap ajándékot. De minden játék csak akkor jo neki mikor meg új. Hamar ráun.
2013. dec. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

enyém egy elég drága ajándékot kap. nyáron reklámozták azt a fényképezőt amit lehet dobálni is, nem törik el, játékok vannak rajta, Tv-re köthető, stb. enyém azt kapja, de már régebben megvettem használtan töredékéért :)

meg mellé kapott még pár apróságot, összesen 15E-t költöttünk rá, de nekünk egy gyerekünk van, ha több lenne akkor szerintem elosztanánk :)

megtehetnénk, mi egymásnak, családnak nem veszünk ajándékot, műfenyőnk van évek óta, családnál eszünk, gyakorlatilag semmibe nem kerül a karácsony nekünk a gyerek ajándékán kívül, de nem gondolom, hogy lenne értelme :)

2013. dec. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
7 vagyok. szóval azt szerettem volna írni, hogy nem gondolom, hogy értelme lenne ha 50E-ket költenék pár játékra
2013. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
Két gyerekünk van, kb. fejenként 10ezer (3-3 db ajándék) forint értékű ajándékot vettünk nekik. Nagyszülőktől pénzt (amit inkább a karácsonyi vacsorára fordítok) és apróságokat kapunk.
2013. dec. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Megtehetném, de fölöslegesnek tartom. Én annak híve vagyok, hogy inkább tegyük félre azt a pénzt (gyűjtsünk)és menjünk síelni. Sokkal többet ér a drága ajándékoknál. A legszomorúbb az számomra, hogy sokan megélhetési gondokkal küzdenek, el vannak adósodva, csekkek sorakoznak és mégis komoly összegeket költenek játékra.Sajnos elég sok ilyet láttam, hallottam. Borzasztó, hogy sok ember felelősségérzete idáig ér. Azt hiszem egy gyerek mindennek örül karácsonykor. Persze most nem egy kamaszról beszélek, az nehezebb eset, de ha úgy van nevelve akkor nem reklamál. Nem vagy egyedül hidd el a gonddal, de sokkal fontosabb, hogy a számlák kifizetve legyenek és étel legyen az asztalon. A karácsonyt egyéb dolgokkal is kimondottan emlékezetessé lehet tenni sok kis élménnyel,és utána az ajándék a ráadás, ami nem baj ha nem 50ezres:) Boldog ünnepeket!
2013. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!