Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugyanannyira vágytatok a...

Ugyanannyira vágytatok a második, vagy többedik gyerekre, mint az elsőre?

Figyelt kérdés

Van egy 20 hónapos lányunk, még nem döntöttük el, lesz-e tesója, bár előzetesen mindig két gyerekben gondolkodtunk. Jelen állás szerint én szülnék még egyet, a férjem pillanatnyilag úgy gondolja, hogy nem szeretne több gyereket. A lányunkat imádja, és épp ez az oka, neki "csak ő kell". Én úgy vagyok vele, hogy várunk pár évet, hátha változik a véleménye (28 és 29 évesek vagyunk csak), de ha nem, akkor maradunk 3-an és kész. Nem érzem úgy, hogy különösebben rosszul érintene, ha nem lenne még egy gyerekünk. Szívesen lennék terhes, babáznék újra, és ezt a kisgyerekes időszakot is imádom, de nincs meg közel sem az a vágy, mint a lányom előtt. Akkor úgy éreztem, hogy belehalnék, ha nem lehetne gyerekem, most viszont úgy érzem, hogy az álmom már teljesült, született gyerekem, itt a gyönyörű, imádott kislányom, úgyhogy ha több nem lesz, az nem akkora baj.

Emiatt merült fel bennem, hogy lehet egy második (többedik) gyereket is annyira akarni, mint az elsőt? Vagy csak nálam nincs meg igazán a vágy? Ti ugyanannyira akartátok a gyerekeiteket, vagy ti is úgy voltatok vele az első után, hogy ha lesz akkor lesz, ha nem, akkor nem?


(Ne értsétek félre, ha születne még egy gyerekem, őt is imádnám, ez tényleg csak a "tervezés", előzetes vágyakozás részre vonatkozik).


2017. márc. 1. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én talán még jobban is.mert már tudom milyen csodálatos dolog.az elsőnél ezt "csak" éreztem, sejtettem.


De egyik barátnőm első gyermekkel terhesen azt mondta, úgy várná már a következőt is :) azota 4 gyermekük van

És még terveznek...;

2017. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonloan érzek,mint te,csak nekünk már 4 éves mult a kisfiunk.

Jo lenne neki teso,de ha nem,hát nem.Eddig ugy voltam vele hogy nem akarok több gyerköcöt.(a férjem mindvégig igen)Nem védekezünk,de néha elgondolkodom azon hogy uristen most mit kezdenék megint egy csecsemövel,olyan messzinek tünik már az az idö,mikor a kisfiam született.Máskor meg várom hogy ne jöjjön meg,és eljátszok a gondolattal milyen jo lenne megint várni a csodánkat.

Én ugy érzem kész vagyok rá,csak tudom mivel jár egy gyerek,ezért viszakozok kicsit(nagyon problémás terhességem és szülésem volt)


Szoval én egyértelmüen nem annyira várom,mint a kisfiunkat,de ha jön abban biztos vagyok,hogy ugyan ugy fogom szeretni.

2017. márc. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanannyira akartam:)
2017. márc. 2. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elsőre egy gyerekben gondolkodtunk, de a lányunk olyan kedvcsinálóan "könnyű" gyerek, hogy meggondoltuk magunkat. Attól a pillanattól nagyon akartam a másodikat is és alig várom, hogy végre megszülessen. A lányom is nagyon várja, hogy végre tesó lehessen:)
2017. márc. 2. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én totál kész voltam.Az 1. után is úgy éreztem,hogy akaroooooom!A 2. után is szinte még jobban vágytam egy 3. babára.Úgy fogalmaznék,hogy túlcsordul bennem a vágy.Szerencsére 3 gyerekes szülők lettünk!Miután a 3. megszületett,mintha elvágták volna,eltűnt ez az érzés,ez a vágy.Minden hőn áhított gyerekem megszületett.
2017. márc. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Lehet ezek szerint, hogy én egy gyerekes anyuka vagyok inkább, azért nem érzem ezt a vágyat. Vagy esetleg még jöhet később, nem tudom. Most olyan, mintha "mindegy" lenne, hogy lesz-e még egy, vagy nem, tudom, hogy ez furán hangzik, de így tudom a legjobban leírni.
2017. márc. 2. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!