Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismerősömnek igaza van?

Ismerősömnek igaza van?

Figyelt kérdés

Egy női ismerősöm azt mondta nemrég hogy vannak olyan gyerekek akik "nem csinálnak semmit" és így nem nagyon érdemelnek semmit csak nagyon minimálisat.

Nem tudom eldönteni hogy igaza van-e, hiszen azt olvastam hogy a gyerekeknek joguk van a rendes gyerekkorhoz, hogy rendes oktatást kapjanak, meg legyen ellátás meg ilyenek.

Meg máshol is azt láttam hogy egy családban van mit csinálni, és megtanítanak egy gyereknek pár dolgot, pl. takarítás, rendet rakás, tanulás meg hasonlók, vagy kocsimosás, mosogatás.

Meg be is vonják a gyerekeket az ilyen tevékenységekbe, és eszükbe sem jutna így beszélni gyerekekről.

Meg eljárnak ovódába, iskolába, boltba, játszótérre stb.

Szóval kicsit undorítónak találtam hogy valaki így beszél gyerekekről, hiszen ha így lenne, akkor hogy nőne fel így egy gyerek, hogy lenne képes munkába állni.


2017. márc. 3. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
És vannak olyan szülők is, akik sok mindent nem várnak el a gyerektől, pl házimunkát. Velük érdekesen beszélné ezt meg az ismerősöd.
2017. márc. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Csak az a gyerek nem csinál semmit,, akitől a szülő nem is várja el. Azaz nem törődik a gyerekével.
2017. márc. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden gyermek alapbol kiváncsi , nyitottak a világra és könnyen motiválhatok. Ha az ő gyereke már nem ilyen, arrol ő tehet.

Ha bezàrja 4 fal közé és mindent tilt, oda lesz a gyermeki csillogás.


Irhattad volna a kort, mert ha kamaszrol van szo, lehet direkt ezert sztrájkol.ellenséges környezetben a gyerekek passzivak lesznek.pl kicsi intézetis gyerekek mosolyogni sem tudnak.

2017. márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyetértek a véleményekkel.
2017. márc. 4. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!