Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert nem érzek mély szeretete...

Miert nem érzek mély szeretetet az újszülött babám iránt?

Figyelt kérdés
1 hete szültem, de en valahogy másképp képzeltem el a gyereknevelést, nem gondoltam hogy ilyen nehéz lesz. Van egy gyönyörű szép babám, de nem érzem azt h ő tényleg az enyém, és hogy olyan nagyon szeretem. Kedvetlen is vagyok. Fog ez változni magátol?

2017. márc. 7. 10:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Még friss az élmény. De nem is kell érezni olyan nagy szeretetet, ahogy sokan mondják. Ahogy nő majd, te is jobban fogod szeretni.
2017. márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Persze, természetes, hiszen most szültél és a hormonok játszanak veled. Legkésőbb, ha majd kapod tőle a sok visszajelzést, mosolyt, meg fogod szeretni.
2017. márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Még csak egy hete szültél. :) adj időt magatoknak összeszokni!

Mit érzel a baba iránt pontosan? Mert azért ez sem mindegy.

2017. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Egyet se búsulj, biztos vagyok benne, hogy nem vagy egyedül. Előre mondom ne foglalkozz senkivel, aki jön majd itt és köpköd rád, hogy milyen szaranya vagy, azok meg szaremberek. Azokkal foglalkozz, akik megértenek. Nincs veled semmi gond. Idő kell, hogy kialakuljon a mély szeretet, a kötődés. Az a baba neked még valahol idegen. Szép lassan, ahogy gondoskodsz róla, egyre többet, sőt mindent megteszel érte, gondozod (mert más nem fogja) kialakul majd az a mélyről fakadó érzés. Tudod, minél több energiát feccölsz valakibe, annál jobban ragaszkodsz hozzá, annál jobban szereted. Teljesen köznapi érzés, amit érzel, jön majd minden magától. Eleinte az ember, akármennyire szereti a gyerekét, sokan fáradtak, levertek a szülés miatt, nincs kedvük felkelni, pihennének, a szervezet igényelné a regenerálódást, de nincs rá időd, mert meg kell etetni a gyereket, be kell pelenkázni stb. Persze, hogy ez sem segít abban, hogy minden felhőtlen legyen az új baba érkezésekor. Persze vannak anyák, akiknek egy percig sem jut eszébe, ha éjszaka felkelti a gyerek, hogy "jaj, de aludnék még". Na, ezt el ne hidd, mert bármelyik magát tökéletes anyának tartó embernek hidd el titkon azért megfordul a fejében, hogy de aludna még, amikor a gyerek a leglehetetlenebb időpontokban felsír. Szóval fel a fejjel, nem lesz itt gond egy szál sem.
2017. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
A szules milyen volt? Mennyit szenvedtel? Veled lehetett vegig a babad? Ezek mind befolyasolhatjak. 26 ora vajudasbol 8 ora durva fajdalomvolt, honapokig tartott, meg a kotodes teljesen kialakult. Kezdettolmindent megtettem erte, de nem volt az az azonnali szerelem, amirol sokan beszamolnak. A gyermekagyas idoszak is nehez volt, fekudnom kellett. Adj idot magadnak, ki fog alakulni.
2017. márc. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

A "gyereknevelést" nem itt kezdődik. EGyenlőre csak "ellátod", a szükségleteit kielégíted.


A mély szeretet folyamatosan alakul.

Én is így voltam az elején. Nagyon nehéz volt. Aztán majd ha kommunikál, kifejezi magát, sokkal szorosíbbá válik a kapcsolatotok.

Kitartás! A hormonok, kimerültség, nem alvás, el tudja kedvetleníteni az embert. MAjd idővel összerázódtok, lesz napirend, és újra kiegyensúlyozott lesz az életetek. És boldog!!!

2017. márc. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

emiatt ne érezd rosszul magad, ez normális, majd később változik még :) Kár, hogy erről soha senki nem beszél, pedig jó lenne, ha tudnák a kismamák, hogy ez ilyen lesz.

Én az első két hétben minden ok nélkül szinte állandóan bőgtem. És persze, tök jó volt, hogy ott az a szép kisbaba, de én se éreztem azt, hogy az enyém. Ez mindkét gyerekemnél így volt, hetek kellettek, mire felfogtam, hogy ők tényleg az én babáim :)

2017. márc. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A szülés nem viselt meg olyan nagyon, miután elment a magzatviz nem jöttek a fajasok, majd rá 48 órára született meg, inditassal, de kertem epiduralis erzestelenitest, igy nagy fájdalmai nem voltak.

Az a probléma hogy nem tudom szoptatni rendesen, szopival nem eszik eleget, mindig sír, ezért szoptatok, fejek, es tapszert is adok. Es nem tudom hogy ebből hogyan lehetne egy rendszert kialakítani. Sokat nyűgöl, es nemtom hogy mikor mi a baja. Ugy látom mindenki jobban szereti ezt a gyermeket mint en.

2017. márc. 7. 10:50
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Én azt gyanitom szülés utani depresszióba szenvedsz..
2017. márc. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%

Az első gyerekkel pont így voltam, mint te.

Gyakorlatilag nem éreztem semmi pozitívat, csak a felelősséget, a feladatokat, a fáradságot.

Minden este sírtam, hogy valaki adja vissza a régi életem.

Nem ment a szopi, mint neked, kínlódtam ma gyerek sokat sírt, rengeteget kellett ölben cipelni.

Depressziós voltam, és nem kértem segítséget.

Persze, így is elmúlt de nem volt egyszerű. Jobb lett, amikor már nagyobb lett, mentünk sétálni, tudott enni, kialakult az új élet.

Mindenki azt mondta, igaz, milyen fantasztikus érzés az anyaság, micsoda boldogság, én meg csak néztem, hogy aha, nekem nem az.

Aztán a második, harmadik babával már azonnal jött az érzés. Már tudtam, mit kell tenni, mi a fontos és mi nem.

Az anyának is meg kell születni, és ez gyakran jóval nehezebb és hosszabb idő, mint a vajúdás és a szülés.

2017. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!