Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szúrtátok így le ezt az...

Miért szúrtátok így le ezt az anyukát? Megmondanátok, mi felesleges és miért?

Figyelt kérdés

Első babás szülők leszünk, egy itteni lista alapján csináljuk a bevásárlást, mert ezen rajta volt minden rendszerezve és ami hiányzott, azt hozzáírtuk mi.

Viszont feltűnt, mennyien nekimentek a kérdezőnek, hogy így úgy felesleges, de senki nem írta le, hogy miért.


Itt az említett kérdés, remélem nem gond, hogy belinkelem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


2017. márc. 18. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

De, pont leírták, hogy miért felesleges.

Utólag majd te is belátod, amikor benne leszel, hogy mennyi kacatot meg tud venni az ember.

2017. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A kengurut savazták leginkább, bár az minket nem érint, mert babakocsizni fogunk.
2017. márc. 18. 14:25
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem írtam a kérdéshez, de leírom a véleményem a számomra kérdéses vagy felesleges dolgokról, de ez nagyon egyéni kinek mi tetszik, mire van igény stb:

- baldachin: nekem nem szimpatikus semmi ami a baba feje felett van.

- szennyestartó és pelenkatartó vödör, nekem a babám nagyon sokat bukott és a mosógép volt a szennyestartó eleinte úgyis mostam mindennap, később egy lavor, később egybetettem a miénkkel. A vödör éppen lehet kényelmes, de lazán nélkülözhető dolog.

- ágyneműszett: a párna fulladásveszélyes, rácsvédőt és lepedőt külön írtad, ahogy takarót és hálózsákot is. Ezt nyugodtan kihúszhatod, mert egyedül a párna plusz, szóval eleve ott a listádon.

- szerintem takaró és hálózsák sok, vagy az egyiket vagy a másikat fogod használni. Én 1-1 darabot vettem előre majd még 2 plusz hálózsákot.


- törlőkendővel és pelenkával óvatosan, ha sokat veszel egy fajtából és nem is válik be, akkor pénzkidobás.

- törlőkendő melegítő tényleg létezik? Nem is hallottam, hogy bárki használná.

- vízhőmérő nálunk fürdőjáték volt.

- fürdetőt és társait az orvos fog kiírni receptre.

- biztosan tápszeres lesz a baba? Ha igen akkor oké, bár én akkor se vennék pl cumisüvegmelegítőt, ha nem, akkor 1-2 üvegen kívül mást nem vennék hirtelen.


Olyan a lista, mintha egyáltalán nem zavarna, hogy sokminden felesleges lesz, de a születése után garantáltan ne kelljen venni semmit. Tartalmaz olyan dolgokat, hogy vagy az egyiket vagy a másikat fogjátok használni, a maradékot meg vagy sose vagy sokkal később pl takaró-hálózsák, etetőszék azért bőven odébb van.


Amúgy kifogó hiányzik róla.

2017. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
A kenguru a legújabb kutatások szerint nem egészséges.Egyèbként ne haragudj,de jót nevettem ezen a kijelentésen,higy babakocsizni fogunk.Azèrt kalkuláld bele,nem minden baba marad el a kocsiban
2017. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

7 db cimisüveg egy gyereknek? Annak a gyereknek egy szája van.Nekem ikreim vannak, fejenként volt kettő.Egy teás és egy tejes.

Viszont a textilpelenka az tényleg nagyon fontos mégis az kimaradt a felsorolásból.

Csecsemőnek végbélben mérünk lázat.

A közönséges digitális 700Ft-os nekem tökéletesen megfelelt.Egy tartalék legyen otthon ha tönkremenne.

A háromféle bébiőrt, légzésfigyelőt már nem is kommentálnám!

Inkább egy mérleg aminek hasznát veszed az első néhány hónapban, hogy le tudd mérni mennyit szopott, de az se létszükséglet!

2017. márc. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az nem az én kérdésem, csak itt bukkantam rá és azt vettem alapul a mi listánkhoz.

De kengurut mi nem akarunk egyáltalán, viszont adamo hintát jó ötletnek tartom.

Cumisüvegben bizonytalan vagyok, hogy egy márkát válasszunk-e, mert ugye hibába vásárolok meg egy egész szettet, ha esetleg pont azt nem fogja elfogadni.



"Egyèbként ne haragudj,de jót nevettem ezen a kijelentésen,higy babakocsizni fogunk.Azèrt kalkuláld bele,nem minden baba marad el a kocsiban"

Akkor örülök, hogy szereztem neked pár kellemes percet!:)

2017. márc. 18. 14:47
 7/16 anonim ***** válasza:
10%
Mi még ennél is több mindent megvettünk előre, és nem volt felesleges! Csak olyat nem vettünk meg, amiből nem volt unisex, vagy amihez már fontos volt tudni a nemét (mi nem akartuk megtudni a születése előtt). Amúgy szinte mindene megvolt, de komolyan! Sokszor itt nem kell más a leoltáshoz, mint az, hogy másképp lásd a dolgokat!
2017. márc. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%
Látod? :) 0-ra pontoztak mert, nem értek velük egyet :D Szánalmasak... Ne foglalkozz az ilyenekkel!
2017. márc. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező, ezen a listán tényleg sok a felesleges dolog, és hiányoznak róla olyanok, amik tényleg kellenének. De ti nem kaptatok a védőnőtől kelengyelistát? Én mindig adok a gondozottjaimnak.
2017. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

ÀÀÀ`!!!


Nekem a kisebbikem 4 éves, de a mi idönkben még nem volt törlökendö melegítö. Mi a fene az????????


Alkohol? Minek????????? Jesszus mintha középkorban lennénk, és azzal kell fertötleníteni.

Tényleg van a listában egy nagy adag hülyeség. Kb úgy néz ki mintha aki ezt írta volna, egy újszülött és egy 1,5 éves gyereket várna egyszerre. Egy csomo dolog az elején nem is kell. Meg pl aki hálozsákozza a gyereket annak max egy vékonyabb takaró kell, de más nem. Aki meg tkarni akarja annak meg felesleges álózsák.

2017. márc. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!