Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha babát várnál, kisfiút vagy...

Ha babát várnál, kisfiút vagy kislányt szeretnél?

Figyelt kérdés
Írd le azt is, hogy miért, valamint a korod és nemed!
2017. márc. 20. 06:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%

Már két gyermekem van: egy 4 éves kisfiú és egy 2 éves kislány. Tervezünk még pár év múlva egy harmadikat, és annak örülnék a legjobban, ha kisfiú lenne (de valójában tök mindegy, fiús-lányos anyukaként tudom, hogy mindkettő nemű gyermek egy csoda).

A kisfiam nagyon anyás, most már nyakig benn vagyunk "az anyukám a legszebb, ő lesz a feleségem"-korszakban, és valami csodálatos érzés, amikor ennyire rajong értem a gyermekem. Én is rajongok a fiamért, úgy érzem, óriási felelősség egy olyan kisfiút-leendő férfit adni a társadalomnak, aki figyelmes, gyengéd, családcentrikus, szorgalmas felnőtté érik majd. És aki jobbá, szebbé teheti a világot.

A kislányom pici kora ellenére nagyon önálló, vannak ragaszkodósabb időszakai, de Ő inkább az az egyedül felfedezős típus, olyan, mint egy kismacska, akit nem lehet csakúgy akármikor megszeretgetni. Ég és föld a két gyermek. És az egyik válaszolóra reagálva (hogy a kislányom olyan lenne, mint én, csak kicsiben) semmi sem biztos: nálunk a fiam kiköpött másom a személyiségét, temperamentumát tekintve, a lányom kiköpött apukája szintén a személyiségét tekintve. A lányommal úgy érzem, sokat kell majd azon dolgoznunk, hogy a későbbiekben egymásra találjunk, és olyan fantasztikus kapocd alakuljon ki közöttünk, mint anyukám és közöttem.

A harmadikat pedig azért szeretném kisfiúnak, mert nagyon félek a középsőgyerek-szindrómától (pedig sztem elég jól megoldjuk eddig még, hogy mindkét gyermekünk rengeteg figyelmet kap, úgy érzem, képesek lennénk a háromgyermekes helyzetet is kezelni). Ha a két "szélső" gyermek az azonos nemű (a mi esetünkben a fiúk és a középső a lány), akkor a kislányunk már csak a neméből fakadóan is kiemelt figyelmet kapna, és így lehetne tompítani a középsőgyermek-szindrómát. De ez mind csak feltételezés, lehet, hogy egy rakás hülyeség, de most így érzem.

Vmint szeretnék még egy kisgyermeket (kisfiút), akinek a szívében különleges helyet foglalhatok el.

2017. márc. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen mindegy. Először lányt akartam, mert azt gondolt, a fiúval nem tudnék mit kezdeni. Lány lett, szuper. Másodszor is lányt akarzam az említett okból, de fiú lett. Tudtam vele mit kezdeni, imádom őt is. Szóval most már mindegy lenne.
2017. márc. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
72%

Elsőre inkább kislányt. Fiú babát még nem is fogtam szinte, ellenben hat unokahúgom van. Azok olyan megszokottak. :-)

De nagyon szeretném, ha lányom és fiam is lenne. Úgy érzem, hiányozna az életemből, ha csak az egyik sikerülne.

22L 11+2 hkm

2017. márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
22 L en lanyt szeretnek , legyen mas minden mint az en eletkoromban , de ha fiu lenne nem lenne baj a fo hogy egeszseges legyen, elveszitettem egy babat , ugy hogy mar nem erdekel csak sikeruljon es legyen minden rendben :)
2017. márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%
Már kizárt,hogy lesz több....Igazából mindegy,de akkor inkább lányt,hogy kiegyenlítődjenek az arányok(2 fiunk és egy lányunk van).44/N
2017. márc. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

Fiút. Imádok fiús anyuka lenni. Elsőre is fiút kívántam és szerencsére teljesült.

32/N

2017. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
51%
Soha meg sem fordult a fejemben hogyha egyszer gyereken lesz akkor lány is lehet, kizártnak tartottam! Én sem vagyok a legnőiesebb, nem tudom mit kell csinálni egy lánnyal... Erre lányom lett, hát nem volt felhőtlen az öröm (3,5 éves, nem igazán tudok vele mit kezdeni...). Másodiknak már azért akartam lány mert túl sok volt itthon a rózsaszín cucc... Fiam lett...
2017. márc. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Lányt, van már két fiam :D Harmadjára remélem lány lesz, kicsit sok már a pasi a családban :D Viccet félretéve, ha fiú lesz, akkor is nagyon szeretni fogom, de azért ha beleszólhatnék, most már lányt tennék a pocakba végre.


29/N

2017. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Lányt. Nem tudom, miért, egyszerűen csak amikor arra gondoltam, hogy gyerekem lesz egyszer, mindig kislányt képzeltem. Bejött, kislányom született elsőre, nagyon örültem neki, mikor megtudtam a nemét, de igazából nem bánkódtam volna akkor sem, ha fiú, nyilván ugyanígy szeretném. Még kérdéses, hogy lesz-e második. Ha lesz, én megint lányt szeretnék. Nagyon szeretek lányos anyuka lenni, és most, hogy van tapasztalatom több kisgyerekkel (sokat járunk közösségbe, babamama klub, ilyenek), és látom a különbségeket, a lányok viselkedése hozzám közelebb áll. Nincs baj a fiúkkaé, csak hangosabbak, kicsit agresszívebbek többnyire (persze van kivétel). Általában véve úgy látom, a kislányok szelídebbek. Persze ha úgy adódik, hogy fiam lesz, neki is ugyanúgy fogok örülni :)

29N

2017. márc. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként nekem meg pont a lányom nagyon anyás, és hihetetlen rajongással szeret :) 21 hónapos, gondolom lesz apásabb időszaka, de ő az a kis bújós, szeretgethető fajta, imádom :)
2017. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!