Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan miért elutasítóak az...

Sokan miért elutasítóak az (új) nevekkel kapcsolatban? Többi lent.

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy ha valaki nem a hagyományos régi nevek közül ad a gyerekének akkor már egyből kapja a hideget-meleget. De miért?

Ismerek idős Ibolya nénit és Rózsa nénit is, ez miben különbözik, mint mondjuk a Málna vagy a Jázmin?

Meg azt nem értem még, hogy miért baj, ha valaki egy sorozatból vagy egy híresség nevét adja? Régen meg a Bibliából vagy a királyokról/nemesekről nevezték el a gyerekeiket. :) Nem mellesleg ezek is magyarosítva lettek egyszer. Gondolok itt az Erzsébet (Elisabeth) József (Joseph), Károly (Charles)...

Na meg valamikor ezek a "hagyományos" nevek is újnak számítottak, nem?

Amúgy meg azt gondolom, hogy a most felnövő gyerekeknek egyáltalán nem lesz furcsa a sok mai név, mivel nekik minden név újnak számít.



2017. márc. 23. 09:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
*anyakönyvezett
2017. márc. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

Pár extrém példát is említenék:


Egy régi tanárom mesélte, hogy egyetemen az egyik évfolyamtársát Szellőkének hívták. Kitaláljátok, mi volt a neme? Igen...Fiú volt!

Szegény azóta már meg is változtatta, gondolom nem nagyon szerette...


Hallottam egy idős néniről is, akinek az apja annak idején elintézte, hogy Ferencnek nevezhesse el a lányát.

Egész életében fiúsan nevelte, később kellett ráébrednie, hogy az apja miért nem kezeli nőként. Persze később férje és gyerekei is lettek, de a nevét nem változtatta meg, élete végéig "Feri néni" maradt.


Egyébként ma élő férfit is ismerek, akit Nárcisznak hívnak.

2017. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
10-es egyik példájára a Dzsézönre megemlíteném, hogy magyar "párja", a Jázon Régi és adható név, szerintem szép is.
2017. márc. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem ezt.Egyik fiamat Matyasnak hívják,másik fiamat Milosnak.Egyik régi név,másik ritka.Mindkettot megszokják.En arra jutottam h mindig lesz aki megszolja
2017. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%

Én is a kérdezővel értek egyet. Semmivel sem magyarabb név az Erzsébet, a János, József, Gizella, mint pl. a Krisztofer vagy Jázmin. Csak az előbbi nevek ezer évvel korábban jöttek divatba.

Nekem amúgy egyik fajta névvel sincs bajom, eszembe nem jutott soha valakit a neve miatt csúfolni, se gyerekként, se felnőttként. Na meg ugye a gyerekek azért csúfolják a fura nevű gyerekeket, mert a szüleiktől azt tanulták. Pl. oviban nekem volt egy Nikol nevű csoporttársam, semmi furcsát nem találtam a nevében, nekem az ugyanolyan új név volt, mint a Dávid és a Gábor, mert ilyen nevekkel az oviban találkoztam először. SZóval nekem nem volt különös név a Nikol, egészen addig, amíg nem hallottam a felnőttektől, hogy jaj ez milyen hülye név.

Másrészt sokan vannak, akik nem vallásosak, és nem akarnak bibliai nevet adni a gyereküknek. Így meg azért elég sok "hagyományos" név kiesik. Mi is így voltunk, nem akartunk bibliai(pl. Ábel, Barnabás, József, Mária, Zsuzsanna, Mátyás stb.) és zsidó vagy arab stb. eredetű nevet adni, sem egyéb vallásból eredő nevet (pl. most már sok indiai nevet lehet adni itthn is, a Krisna-tudatúak miatt), hiába vannak közöttük nagyon szép nevek. Nem akartunk olyat sem adni, ami egyértelműen valamelyik külföldi ország neve. Pl. Dzsesszika, Armandó, és társaik, de írhatnám az Igort is, mint orosz név. Mert ugye hiába gyönyörű név a Pável, és anyakönyveztethető itthon is, nem lengyel gyereket szültem, így nem ez lett a neve. Így meg azért elég korlátozott választási lehetőségünk maradt.

Na meg nekünk a jelentése is szempont volt. Szóba került, hogy legyen-e a gyerek Kálmán, a dédipapája után. Férjem mondta, hogy nem, mert annak a jelentése maradék, megmaradt. Gondolom másoknak is van ilyenre igénye, hogy szép legyen a jelentése. Pl. hallottam 2 öregasszonyt beszélgetni, hogy egy szegény kislányt Médeának neveztek el... Utánanéztem, bölcs asszonyt jelent a név, ami igen szép szerintem.

2017. márc. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%

Azért valahol az öregeknek igazuk volt Médával kapcsolatban, bár nyilván sem a jelentését, sem az eredetét, sem a név mitológiai viselőjének történetét nem ismerték. Utóbbi alapján lehet a név jelentése akármi, nem túl jó "ómen". Mutatom, jó?

"Híres Médeák és Médák:

Médeia, a görög mitológiai alak"


"Médeia (görögül Μήδεια, „férfiasság”) kolkhiszi varázslónő, Hekaté papnője a görög mitológiában.

Aiétész király és Idüia lánya. Héra és Aphrodité szerelmet keltettek benne Iaszón iránt, ezért segített a Kolkhiszba hajózott Iaszónnak az aranygyapjú megszerzésében. Utána megszökött Iaszónnal és az argonautákkal Iolkoszba indultak. Útközben megölte testvérét, Apszürtoszt, akit magukkal vittek.


Iolkoszban rávette Peliasz lányait, hogy öljék meg öreg édesapjukat, mert varázserejével meg fogja őt fiatalítani. Mivel az ígéretét nem teljesítette, Peliasz fia kiűzte őket a városból. Ezután Iaszón és Médeia több évig Korinthoszban, Kreón udvarában éltek. Később Iaszón elhidegült Médeiától és Kreuszát akarta feleségül venni, de Médeia egy méreggel átitatott díszköntössel megölte vetélytársnőjét. A kitűzött esküvő napján Médeia megölte saját két gyermekét is, hogy ezzel is bántsa a hűtlen Iaszónt.


Ezután Athénba repült sárkányfogaton, itt Aigeusz befogadta. A hazatérő Thészeuszt meg akarta mérgezni, de nem sikerült neki. A gyilkossági kísérlet miatt Aigeusz is elűzte, ekkor visszatért Kolkhiszba."


Hát nem túl dicsőséges életvitel...

2017. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem vagyok elutasito, en nyitott vagyok. De egyszeruen nem tetszenek.. ennyi. De van olyan ami elég régi név és szintén nem tetszik ! Ez van. Kinek a pap kinek a paplan

Nem a nevétől lesz egyedi és külonleges a gyerekünk.:)

2017. ápr. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem azért, mert kb a háromnegyede kisebbség név? Kár, hogy nincs elkülönítve a Kevin, brájen, rikárdo
2017. ápr. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem nincs bajom aza új nevekkel,de ha bele gondolsz akkor az ember több ideig felnőtt mint gyerek,ezért nem érdemes gyermeteg neket adni neki mint pl:Málna,Eperke.

Te komolyan tudná venni egy Málna nevű embert?

Én nehezen,sőt biztos van olyan aki kinevetné.

A Jázmin simán nem tetszik. És nem igazán tudok olyan embert akire illene.

Vannak rendes nevek amik viszonylag újak azok küzül is lehet válogatni. A sorozatból vette nevek bizonyos kulturkörben jellemzőek,ezt azért a többség elkerülné.

És mellesleg fonetikusan nagyon gázak: Dzsoki,Szamanta,Dzsesszika,áááááá... borzasztóak.

2017. ápr. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Igen, komolyan tudnék venni egy Málna nevű embert. Mint ahogy komolyan tudok venni egy festett platinaszőke hajú embert, vagy egy agyontetovált embert is.

Felmerült bennem, hogy a majd felnőnek a mostani divatos nevű emberek pl. egy Málna nevű orvos lesz, te nem fogod hagyni, hogy megmentse az életed?

Szerintem nem a nevén múlik, hogy milyen ember lesz.

Azt meg, hogy melyik milyen "csoportba" tartozó név szerintem tök hülyeség. Ismerek roma Zsuzsikát, Karcsikát vagy Évikét is, mint ahogy szőke kékszemű (egyértelműen nem cigány) Kevint is.

2017. máj. 2. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!