Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rózsa Mária vagy Róza Mária...

Rózsa Mária vagy Róza Mária név Romi-nak becézve?

Figyelt kérdés

Mindenképp valami klasszikus, de kissé arisztokratikus nevet szeretnénk majd adni a kislányunknak.

Nem rajongunk a szappanoperák és külföldi hírességek neveiért, de Romy Schneider színésznő után nagyon megtetszett a Romi becenév.

Az ő anyakönyvezett neve Rosemarie volt.

Nekem mindkét ágról vannak svájci-délnémet gyökereim.

Tehát ezt a nevet Rózsa Mária vagy Róza Mária-ként lehetne átfordítani.

Nem tudjuk, melyik lenne bölcsebb választás.

A Rózsát mindenki le-"Rózsika nénizné" és öregesnek találná a mostani generáció, a Róza pedig most elég gyakori név.

Szerintetek melyik hangzik jobban?



2017. márc. 23. 15:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó azért került a végére az ing végződés,mert a Rosemary egyenlő a rozmaringgal.Egy fűszernövény,ami az angoloknál közkedvelt lány név is.
2017. márc. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

A kettő közül én is inkább a Róza Máriát választanám. De arra valóban készüljetek fel, hogy ezt a Romi dolgot nagyon el kell majd terjeszteni, különben simán Rozi lesz és a Máriát mint második nevet jó eséllyel észre sem veszik.


Egyéb anyakönyvezhető ajánlataim: Romi, Romina, Rominett, Romola, Rózamari, Rozamunda, Rozina, Romána, Rozmarin, Rozmaring (talán g nélkül azért jobb:D). Mögé lehet rakni a Máriát, ha kell. Vagy esetleg lehetne ilyeneket is mögé rakni: Mia, Mila, Miléna, Mira, Mirella, Miriam stb. - így talán kézenfekvőbb lesz a Ro+Mi. :)

2017. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
És hogy tetszene a Rozália?
2017. márc. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Romilda:) Amúgy szerintem inkább Róza Mariann, vagy Róza Marianna lenne a legjobb; szerintem a Róza szebb, mint a Rózsa egyébként. Ja és most így próbálom kimondogatni, szerintem a Rózához jobban is passzol a Mária, mint a Rózsához. Esetleg talán még Rózsa Mariann, vagy Rózsa Mirjam talán jó lenne. De mondjuk én nem tudom.
2017. ápr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
(*Romilda a Xerxész-darabban az egyik csajszi neve. Előző vagyok)
2017. ápr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

A Róza Mariann nagyon tetszik alternatívaként.

Mi is zenészek vagyunk, így van szerencsénk ismerni a Xerxészt.

A Romilda egy kicsit "egzotikus" nekünk, ahogyan a Romina is.

2017. ápr. 6. 19:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!