Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rózsa Mária vagy Róza Mária...

Rózsa Mária vagy Róza Mária név Romi-nak becézve?

Figyelt kérdés

Mindenképp valami klasszikus, de kissé arisztokratikus nevet szeretnénk majd adni a kislányunknak.

Nem rajongunk a szappanoperák és külföldi hírességek neveiért, de Romy Schneider színésznő után nagyon megtetszett a Romi becenév.

Az ő anyakönyvezett neve Rosemarie volt.

Nekem mindkét ágról vannak svájci-délnémet gyökereim.

Tehát ezt a nevet Rózsa Mária vagy Róza Mária-ként lehetne átfordítani.

Nem tudjuk, melyik lenne bölcsebb választás.

A Rózsát mindenki le-"Rózsika nénizné" és öregesnek találná a mostani generáció, a Róza pedig most elég gyakori név.

Szerintetek melyik hangzik jobban?



2017. márc. 23. 15:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Az én lányom második neve Róza, szóval én arra szavazok. A Rózsa nekem is olyan "Rózsika nénis". Amúgy örülök, hogy klasszikus nevet terveztek választani neki, valószínűleg a Mária lesz a legritkább név a korosztályában.
2017. márc. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
67%

73%-os, szerencsére mifelénk még úgymond szokás normális, vállalhatóbb neveket adni, még akkor is, ha szerinted ezek elavultak,és itt gyakorin is boldogan üdvözlöm aki nem az ezredik Larát meg Benettet készül megszülni. Manapság már a hagyományosabb nevek számítanak különlegesek sajnos. Ezen az oldalon is olyanokat hallok hogy a fejem fogom. Inkább legyen a gyerekemnek számotokra öreges, de felnőttként is vállalható neve, mint később ő érezze kellemetlenül magát. De ne offoljuk a kérdést, nem ezt kérdezte.


Kérdező, mindkettő nagyon szép,én büszkén viselném bármelyiket. Amúgy nálunk van egy Rózsa Valéria nevű kislány, és gyönyörű, nagyon illik rá a neve, és ő is szereti.

2017. márc. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Szerintem a Mária nem öreges. Két huszonéves ismerősöm is van, aki Mária,az egyik kimondottan a Mari becenevet szereti, a másik Marcsit.

Rózsát is ismerek fiatalt, és ő tényleg Rózsika. Rózát nem ismerek, és bár szerintem szép név, azt is lehet Rozinak becézni, nem csak a Rózsát Rózsikának.

2017. márc. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a fiatal Máriákat Riának becézik, a Rózsát Zsazsának, szerintem fiataloknak vagány becézések.
2017. márc. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
53%
# 12 A kérdező azt kérdezte, hogy hogy tetszik. Válaszoltam. Ha neked nem tetszik az oldal koncepciója, akkor ne gyere ide olvasni, olvass olyan honlapon, ahol kötelező mindenkinek egyetérteni!
2017. márc. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%
Több külföldi országban még mindig népszerű a Mária. Gyerekek is kapják. Nem értem mi alapján öreges egy név. Pl. az Anna az Áprád-kor óta divatnév, mégis sokan adják most is, nem tartják öregesnek. Pedig hány Nusi, Panni néni van ? Én nem egyet ismerek.
2017. márc. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a Róza Mária változat tetszik.De a Rosemary-nek van jelentèse.Ez a nèv magyarul Rozmaring.
2017. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szép a Róza Mária, viszont soha nem jutna eszembe hogy ezt Rominak becézzem.

Akkor inkább Romina legyen, azt nem is lehet másként csak Romi, Mina esetleg.

2017. márc. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

A Romi becenév nem tetszik. Nekem mindig az affektáló tinik beszélgetése jut eszembe: "voltunk moziban, olyan romi (romantikus) volt"

Róza helyett pedig inkább Rozinát adnék. Nálunk volt Rózsa nevű lány a suliban. Rózsinak, Rozsdának, Demjénnek, Rózsika néninek csúfolták. Mindig ez jut eszembe a név hallatán,így nem adnám.

2017. márc. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Rózsa változat tetszik jobban, de valamiért nekem a Rózsa is, és a Róza is egy kövér, szenvelgő nőt juttat eszembe, aki a kanapén hentereg, szappanoperákat néz, és közben bonbont "csipeget" :D

Bocs, nem tudom, honnan jött ez a társítás, de ez van :)

De akkor is, ha választani kell, inkább a Rózsa.


Amúgy a Rosemarie név kimondottan szép szerintem, csak kár, hogy magyarul ez ilyen hülyén, rozmaring formában van csak jelen, nem is értettem sose, hogy került az az "ing" a végére, amitől egyáltalán nem hangzik nőiesen, hanem tényleg csak fűszer, de még annak is csúnya ez a név.

2017. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!