Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki legyen a keresztszülő?

Ki legyen a keresztszülő?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, kicsit hosszú lesz de kiváncsi vagyok, hogy kivülállóként Ti hogy látjátok...


Páromnak ès nekem is 2 húgunk van.Még mielőtt megszületett a gyermekünk megbeszéltük, hogy a férjem húga és az ő férje lesznek a keresztszülők, mivel ők már házasok, jól kijövünk velük (bár ez igaz mindegyik testvérre) és azt akarjuk, hogy a keresztszülők egy pár legyenek.Lassan aktuális lenne felkérni a keresztszülő jelölteket de nagyon elbizonytalanodtam, hogy jól választunk-e ha őket kérjük fel.Mert ők többszáz kilóméterre laknak, 2-3 havonta találkozunk velük, illeve a keresztapa jelölt akárhányszor találkozik a kicsivel nem folalkozik vele, rá se néz, meg se kérdezi hogy van, nem játszik vele stb.Én olyan keresztszülőt szeretnék a gyermekemnek akinek nem csak annyit jelent ez a dolog, hogy ajándékot kell hozni az ünnepekkor és le van tudva a keresztgyerek.Párom húga (keresztanyajelölt) nagyon szereti, babusgatja, érdeklődik.


Na de ugye ott van nekem is az egyik húgom, akinek tartós párkapcsolata van (bár még nem házasok) és ő is és a párja is imádják a kicsit, kb. hetente, 2 hetente találkozunk, akkor sokat játszanak, mókáznak a kicsivel, egy városban élünk.


Mit gondoltok erről?Maradjunk az eredeti elképzelésnél és "ne büntessük" az eredetileg elképzelt keresztanyát, a párja viselkedése miatt, vagy inkább legyen az én húgom és a párja?


Az viszont biztos, hogy egyik pár nem mondana nemet a felkérésre.Férjemmel már beszéltünk erről és ő is elbizonytalanodott.


Köszönöm, hogy elolvastátok.



2017. márc. 26. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Nyugodtan felkerhettek mindenkit. Nalunk 3 keresztapa es 2 keresztanya van az elso gyereknek. A masodik es harmadik gyereknel mar lattam, kik morzsolodnak le az evek alatt, oket akkor mar nem hivtuk, nekik ebbol a korbol lett egy keresztanya es egy keresztapa. (Tesomek. Hazaspar.)
2017. márc. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

En a sajatomat valasztanam, mert a gyerek erdeket kell nezni es az az, hogy vele tobbet foglalkozo, TOBBET TALALKOZO paros legyen.

2-3 havonta talalkozna a ferjed hugaekkal, es a "keresztapa" raadasul le se tojja? Ennel jobbat akarnek a gyerekemnek.

2017. márc. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a nővéreméknek van két gyereke. Az egyiküknek a nővérem férje részéről van keresztszülője (rá sem tesz a keresztgyerekére), a másik gyereküknek a fiútestvérünk a keresztapja, aki évente 2-3 alkalommal jön haza, akkor is általában csak 2-3 napot marad, egyébként 200 km-re lakik tőlünk. Hiába 40 éves lassan, de nincs gyereke, meg szerintem nem is lesz. Elvan velük, de csak korlátozott ideig, hosszú távon nem igazán van el a gyerekekkel. Én itt vagyok helyben, voltam is mindig, amikor kicsik voltak a gyerekek, mindig jöttek hozzánk, vagy mi mentünk, én nagyon sokat foglalkoztam velük, teljesen gyerekbarát vagyok, magam is már anyuka vagyok. Bár emiatt már mindenkinek jobban megvan a saját élete. Nagyon sokat segítek nekik, segítettem is mindig. Sok mindent adtam a gyerekeknek. Nagyon rosszul esett, hogy annak idején nem én lettem a keresztszülő, hanem a bátyám. És ezt ma már a család is belátja, hogy jobb lett volna, ha én lettem volna. Mert a szó szoros értelmében, amiért keresztszülőt választ valaki, annak azért vannak okai, hogy miért teszi, hogy mit szeretne vele a későbbiek során a gyereke életében.
2017. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Mindenkinek ment a zöld kezecske 😉 Kedves első válaszoló nálunk nem opció a sok keresztszülő, 1 keresztanya és 1 keresztapa, ezért is örlődünk, de nagyon köszönöm, hogy megosztottad velünk.
2017. márc. 26. 12:49
 5/7 anonim ***** válasza:
10%
Miért nem opció a több? Nálunk azért lett mindkettőnk testvére és párjaik, hogy ne legyen (főleg felmenők részéről) semmi sértődés. Illetve mi is lettünk úgy keresztszülők - ráadásul más felekezetű lelkész családnál - hogy egy másik párral együtt.
2017. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt válaszd, amelyikük jobban segíti a gyerek vallásos nevelését. Ugyanis a keresztszülőségnek ez a lényege. Ha tetszik, ha nem.
2017. márc. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mit vársz el egy keresztszülőtől?
2017. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!