Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 18-21 éves lányok, akik most...

18-21 éves lányok, akik most szeretnének gyereket?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni itt az elején, hogy ez nem az a kérdés amire olyan válaszokat várok, hogy "elcseszed az életed, hülye vagy, szerezz kiskutyát" és hasonlók. Ez csakis azokhoz a lányokhoz szól akik kb 18-21 évesek és komolyan szeretnének családot alapítani a közeljövőben. Vagytok itt egyáltalán?


Én már nagyon régóta szeretnék gyereket de sose mertem megtenni az első lépéseket. Nem azért mert nem voltam benne biztos, hanem mert féltem a környezetemtől. Hogy mások mit fognak szólni (inkább a családomtól féltem mint idegenektől). A barátom is már nagyon régóta szeretné, eddig folyton nyaggatott vele de tudta ő is, hogy mi a helyzet és amíg középiskolába jártam addig nem voltunk rajta a témán, bármennyire is szerettük volna. Nemrég első körben csak magamra, a vágyaimra/akarataimra és a barátomra és az ő vágyaira koncentráltam. Mindent és mindenki mást kizártam, így megtettük az első lépéseket. Most várom, hogy tesztelhessek. Mindig is csúszott pár napot de az utóbbi időben napra pontosan jött meg. Holnap (vagy néhány nap múlva) "kellene" megjönnie, kíváncsi leszek. A hét vége felé fogok tesztelni. Arra még kíváncsibb vagyok.


Jó lenne ha lenne itt valaki aki nagyjából velem egyidős és tervezi a babát. Én 20 vagyok. Kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan gondoljátok és hol tartotok :)


2017. márc. 27. 19:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
+ Nem szeretnék magyarázkodni az életemről és életkörülményeimről. Ezért sem kérek megjegyzéseket és rosszindulatú beszólásokat. Köszönöm! :)
2017. márc. 27. 20:00
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Jelen. 20 leszek szeptemberben, decemberben szeretnenk elkezdeni a baba projektet :)
2017. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

18 évesen azt gondoltam szeretnék és milyen jó lenne. Aztán kikerültem a való életbe, elkezdtem dolgozni és kinyílt a világ. Rájöttem, hogy még nagyon keveset tudok az életről és mindenről. Akkor már el sem tudtam volna képzelni. Mondjuk nem is volt olyan akkor, akivel vállaltam volna. És persze a körülmények sem voltak olyanok.

Később persze újra elkezdtem érezni, hogy szeretnék, akkor már jó ideje dolgoztam is, párom is volt, lakásunk is, szóval teljesen más volt már a helyzet. Akkor már valóság volt, nemcsak egy gyerekes álmodozás.

2017. márc. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
18 évesen minek? Az még maga is gyerek. :S 26N
2017. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Én félig kilógok a sorból, mert már 22 vagyok, de 21 voltam, mikor a párommal próbálkozni kezdtünk. Már vágytunk rá, együtt élünk, dolgozunk, és össze is jött 22 éves koromra a baba, most úton van.
2017. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindegy, hogy 18 vagy 21. Es nem art nemi munkaviszony...
2017. márc. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

én nem tervezek most babát, mert már megszületett :) 20 évesen szültem, férjnél vagyok, terveztük a gyereket, én nagyon családcentrikus vagyok, és épphogy lekakilom az emberek véleményét, miszerint ez így túl korai. nekem nem volt az, én vágytam erre a gyerekre, soha egy percre sem bántam meg, hogy korán szültem.

Sok sikert neked, kedves Kérdező! :)

2017. márc. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Én 22éves vagyok. Férjem 25éves.

4év munkaviszony megfelelő háttér meg van. :)

16 éves korom óta együtt vagyunk 19éves voltam, amikor össze házasodtunk.


Pont nem érdekelt mások véleménye, család meg örült, mert nagyon szeretik a férjemet engem meg anyósomék. Az idegenek, szomszédok nem csámcsoktak rólunk, mert egyikünk se nézz ki annyinak ahány éves. Plusz kb 4-5évet ránk szoktak dobni. :_D

Még csak azt se lehet mondani, h azért házasodtunk össze, mert becsúszott a gyerek. 2éve vagyunk házasok és csak most van úton a picikénk. Szerencsére mind a ketten régimódiak vagyunk, hála a jó istennek a férjem se buliharcos.


Nem mindenkinek való ennyi évesen gyerek. Azért egy éret gondolkozás, megfelelő háttér plusz a munkahelyeden tapasztalatot szerezni, és úgy vissza menni dolgozni, h nem kell irányítani, mert egyedül is helytálsz feltétlen szükséges. (Egészségügyben dolgozom)


Kedves kérdező, a párod hány éves? :)


Nem értem, h miért kell egymást lepontozni, hiszen ezzel a válaszokkal senkit nem bántanak..

2017. márc. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Mióta az eszemet tudom az a célom, hogy anyuka lehessek, lehetőleg minél hamarabb. 21 éves vagyok, 3 éves munkaviszonnyal, nemrég váltottam munkahelyet, azóta a fizum is nagyon jó. 6 éves kapcsolatom van, a vőlegényemmel ketten lakunk albiban (egyidősek vagyunk) Egyszer már voltam terhes, sajnos elvetéltem. Jelenleg arra várunk, hogy ezen a munkahelyen legalább 1 évem elteljen, utána belekezdünk a babaprojektbe, ha minden jól megy 22-23 évesen már anya leszek.

Szó mi szó, a többéves munkaviszonyom, a mostani jó munkahelyem és a 3 nyelvvizsgám nélkül nem lennék túl optimista.

2017. márc. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is szerettem volna annyi idősen de utolag visszagondolva jó h nem tettem meg.két év múlva ia ugyanúgy fiatal leszel :) viszont vannak olyan emberek akik nem vagynak a fesztiválra utazásra(gyerek nélkül!) de nekem kellett mindez.26 évesen szültem egy két évvel hamarabb jöhetett volna azért... :D
2017. márc. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!