Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisfiam nem szereti, bántja...

A kisfiam nem szereti, bántja a kutyánkat, hogyan szerettessem meg vele?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam, 5 a kutya, tehát születése óta "együtt" vannak.

Soha nem ment oda, nem simogatta, ha kint voltunk és közeledett hozzá a kutya akkor is elzavarta, mióta beszél mondja, hogy zárjuk be, ha kint vagyunk.Mikor sétálni megyünk sem engedi, hogy jöjjön, sír hisztizik.

Ami fura, hogy anyuéknál ennek a kutyának a testvére van azt ölelgeti, szeretgeti, meg alapjáraton az összes állatot.

Soha nem bántotta a kutya, hogy azért tartana tőle.

Már arra is gondoltam, hogy cserélünk anyuékkal kutyát, mert folyton haza akarja hozni azt. De én nagyon szeretem a kutyikat a párom is és a kisebbik gyerek is. De egyre agresszívabb a gyerek a kutyával és olyan rossz, hogy vagy be kell zárni a kutyát vagy nem lehet kint a gyerek egyedül az udvaron :(

Mit csináljak? Valami tipp?



2017. márc. 30. 19:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

Ha gonosz a kutyával zavard el.

Beszéld meg vele, miért nem szereti? Mi a baja vele?

Próbáljatok neki együtt trükköt tanítani, hogy lássa hallgat rá a kutyab

2017. márc. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Kicsi kora óta ilyen, sokszor próbáltam, próbáltunk vele beszélni, de nem tudunk rájönni miért nem szereti. :(

Hiába hívom trükköket tanítani, sétáltatni, etetni, fürdeni, bármi nem és nem. De mondom csak a mi kutyánkkal. Mamának a kutyáját ő tanítgatta pacsit adni és ment a nagy örömködés ha felemelte a lábát.

2017. márc. 30. 19:50
 3/23 anonim válasza:
92%

Nem a kutyával van a baj. A saját bimbózó akaratát akarja érvényesíteni. Mivel a családban senki nincs, akin uralkodni tudna, kéznél van a kutya. Erről szól a hiszti is, valamilyen módon az ő érdekei érvényesüljenek a kutya kárára. Nem lesz jó vége, ha már most megtanulja, hogy a hisztivel befolyásolhatja a szülei döntését.

Tehát a kutya jön sétálni, "ha nem tetszik, te itthon maradsz."

Nincs olyan hogy nem engedi hogy jöjjön. Ő egy gyerek, nem diktálhat a szüleinek. Ha zavarja a kutya a kertben, nem kell kimennie. A másik kutyával azért barátságos, mert nem otthon van, a nagyszülőknek mutatja a "jó gyerek" képet.

Fel fogja adni, csak álljatok a sarkatokra. Ha bántja a kutyát, meg kell büntetni. Nem körülötte forog a világ, minél hamarabb megtanulja ezt, annál könnyebb lesz neki később.

2017. márc. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg féltékeny a kutyára? Azt szeretné, hogy ti csak rá figyeljetek? A másik kutyánál értelemszerűen ez nincs ennyire.
2017. márc. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ezt írni akartam, hogy nincs előtérben a kutya, tehát nem hiszem, hogy féltékeny. A párom jár vele futni reggel vagy este, de olyankor ők még alszanak. Nem uralkodik rajta, tehát nem akar tőle semmit. Nem akarja, hogy a közelében legyen. Szerintetek fog ez változni vagy csak rosszabb lesz?
2017. márc. 30. 20:08
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is eszembe jutott,h féltékeny a kutyára.De szerintem az is lehet,h pici korába volt valami rossz élménye a kutyával vagy csak szimplán félt tőle és ez az érzés megmaradt benne,csak mivel nagyon kicsi volt nem tudja,h miért alakult ki és nem is tudja megfogalmazni.
2017. márc. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy a kutyát is megbüntetnéd ha bántja a gyereket, úgy a gyereket is kell. Nehogy már egy 3 éves diktáljon.. Ahogy a #3as válaszoló is írta, szedd össze magad. Ha elcserélitek a két kutyát nem lesz semmi változás. Ugyan ezt fogja csinálni a másikkal is. Ha pedig már most ennyit engedtek a gyereknek akkor késöbb még roszabb lesz.

A másik pedig, hogy három éves gyereket amúgy sem hagyunk egyedül kutyával, főleg ha a gyerek bántja a kutyát.


Ha erre képtelen vagy add oda a kutyát anyukádéknak, úgyis ott a testvére. Ők majd ellesznek és a gyereknek sem marad oka hisztizni emiatt. Persze ezzel rá fog döbbeni, hogy bármi van egy kis hisztivel el tudja intézni mert mindent engedtek neki.

2017. márc. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Mindent engedünk neki :) Jaj mióta élsz velünk vagy hol írtam ilyet?

Tudom, hogy itt föleg elfogult kutyatartók vannak, de ha lehet olyanok ne is írjanak!

Ha bántja persze rá van szólva, de mint írtam próbálja elkerülni, figyelembe se venni, ha oda megy hozzá a kutya akkor kiabál rá, hogy elmenjen, vagy megpróbálja megütni, de ezt a kutya nem várja meg, elszalad.

Mi is gondoltunk rá, hogy valami történt kiskorában, de nem emlékszem semmire :/

2017. márc. 30. 20:13
 9/23 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam holnap beszélek vele arról mi lenne ha a másik kutya laknak nálunk és a miénket csak hétvégén látná mamáéknál.
2017. márc. 30. 20:16
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard megszerettetni vele, nem kötelező szeretnie.

Viszont nem kell engednie a hisztijének sem. Ha sétálni mentek, vigyétek a kutyát is. Ne zárjátok be a kutyát, csak mert ő hisztizik.

Türelmesen, nyugodtan, de következetesen bánjatok a gyerekkel, nem kell engedni az indokolatlan hisztinek (és a kutyával is - a kutyának pedig azt ne engedjétek, hogy a gyerek akarata ellenére piszkálja a gyereket, akár szeretetből is). A kutyacsere meg végképp felejtős.

3 éves gyereket viszont amúgy sem hagyunk kint egyedül az udvaron semmilyen kutyával, még ha szeretné, akkor sem.

2017. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!