Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kisfiam nem szereti, bántja...

A kisfiam nem szereti, bántja a kutyánkat, hogyan szerettessem meg vele?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam, 5 a kutya, tehát születése óta "együtt" vannak.

Soha nem ment oda, nem simogatta, ha kint voltunk és közeledett hozzá a kutya akkor is elzavarta, mióta beszél mondja, hogy zárjuk be, ha kint vagyunk.Mikor sétálni megyünk sem engedi, hogy jöjjön, sír hisztizik.

Ami fura, hogy anyuéknál ennek a kutyának a testvére van azt ölelgeti, szeretgeti, meg alapjáraton az összes állatot.

Soha nem bántotta a kutya, hogy azért tartana tőle.

Már arra is gondoltam, hogy cserélünk anyuékkal kutyát, mert folyton haza akarja hozni azt. De én nagyon szeretem a kutyikat a párom is és a kisebbik gyerek is. De egyre agresszívabb a gyerek a kutyával és olyan rossz, hogy vagy be kell zárni a kutyát vagy nem lehet kint a gyerek egyedül az udvaron :(

Mit csináljak? Valami tipp?



2017. márc. 30. 19:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
96%

Emiatt ne aggódj. Isten ments, hogy veletek éljek. Különben elfogult kutyatartó sem vagyok.


"Mikor sétálni megyünk sem engedi, hogy jöjjön, sír hisztizik. "

"De egyre agresszívabb a gyerek a kutyával és olyan rossz, hogy vagy be kell zárni a kutyát vagy nem lehet kint a gyerek egyedül az udvaron :( "

"mert folyton haza akarja hozni azt"


Nekem ebből az jött le, hogy nem te diktálsz, de szólj ha tévedek. Arról nem is beszélve, hogy elöbb arra célozgattál, hogy nem ismerlek titeket. Ez így is van, ezért abból következtek amit leírsz. A leírtak alapján pedig ez jött át, de a kommentek többségét olvasva nem csak nekem.


Te is pont azok közé tartozol akinek ha nem tetszik a válasz inkább megsértődik. Pont mint a gyerek ahogy elkezd hisztizni a kutya miatt. Honnan is tanulhatta :)

2017. márc. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy pici babánál elég,ha hangosan ugat a kutya vagy csak közel megy hozzá,olyan dologtól is megijedhet amire egy felnőtt nem is gondol.A kutya csere szerintem sem jó ötlet.De beszélhetnétek arról,h a két kutya testvér és milyen egyformák.Vagy vihetnétek együtt a két kutyust sétálni,akkor talán látná,h nics köztük különbség vagy könnyebben megtudná fogalmazni,h mi a baja a ti kutyátokkal.
2017. márc. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%

A spenótot is szokták nem szeretni, de egy kis pszichére ható propagandával el lehet terelni a figyelmet pozitív irányba :)

Pl. Nem finom a spenót, aki tudja, az tudja, hogy egészséges.


Popeyet erre találták ki. A spenót jó :)


Meg a 101 kiskutyát, meg a Nagy kalandom északon, meg a Bell és Sebastiant, stb.

:)

2017. márc. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nem egy városban élünk a nagyszülőkkel sajnos.

Tudom, hogy nem jó megoldás a kutyacsere, de arra jó lenne, hogy kiderüljön féltékeny vagy csak ezt a kutyát nem szereti esetleg csak ettől tart, fél. Mert nem ugyan úgy tudjuk kezelni, orvosolni a problémát.

2017. márc. 30. 20:29
 15/23 anonim válasza:
92%

Persze cserélni kell, hogy a gyerek akarata érvényesüljön

szerinted ez normális? Egy kicsit meg kellene nevelni a gyereket!

És ha 5 évesen azt mondja váljál el mert nem akarom apát látni?

A kutya család tag, nem ő akart hozzátok költözni, feltétel nélkül szereti a gazdáit.

2017. márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
96%
Szerintem is simán csak arról van szó, hogy ugráltat téged a gyerek, legalábbis a kutyával kapcsolatban, és élvezi. Ne engedd. Közöld vele, hogy fiam, a kutya is családtag, ő is kint lesz a kertben, ő is jön sétálni. Ne a nyúl vigye a puskát. Ő egy három éves gyerek, nem döntheti el, hogy hogyan élitek az életeteket. Amit eldönthet, az az, hogy narancslevet vagy barackot kér inni, hogy a zöld nadrágot add-e rá vagy a feketét, de hogy a kutyával hogy bántok, az egyszerűen nem az ő szintje. Azt se kérdezed meg tőle, hogy milyen telefont vegyél, vagy hogy mennyi hús fog kelleni az ebédhez. Vannak dolgok, amikben nem tud felelősen dönteni a gyerek, és ha mégis rábízod, annak nem lesz jó vége. És most is azt keresed, hogy hogyan tegyél a gyerek kedvére, képes lennél a kutyádat elcserélni, holott ezt biztosan nem tennéd meg az autóddal, a telefonoddal, vagy a tévéddel, ha a gyerek hisztizne, hogy de neki piros kell. A kutya se érjen ezeknél kevesebbet, és ai még fontosabb, a gyereket se tanítsd zsarnokoskodásra, kiközösítésre.
2017. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
100%

" rossz, hogy vagy be kell zárni a kutyát vagy nem lehet kint a gyerek egyedül az udvaron :( "

Csak nekem zavarja a szemem ez a mondat? Nem kötözködésből kérdező, de még egy 7-8 évest sem ajánlott egyedül hagyni egy kutyával: akár a játék hevében is tud olyat csinálni, amire a legjobban nevelt kutya is csípéssel/harapással reagál. Egy háromévestől végképp nem várható el, hogy bármit is értsen a kutya testbeszédéből.


Azt próbáltátok már, hogy mi van akkor, ha nem erőltetitek az interakciót a kutyával, csak legyenek el konfliktus nélkül egymás mellett oszt' jó napot? Ha lehet hinni az internetnek ( [link] amúgy is nagyjából az az ideális ebben a korban.


Még egy gondolat a nagyszülők kutyájáról és egyéb állatokról: azokkal nem lakik együtt. Valamilyen szinten mindig újdonság és mindig "más" mint egy otthoni állat. Attól, hogy "cseréltek" még nem fog megoldódni a helyzet, csak feleslegesen stresszelnétek mindkét kutyát.

2017. márc. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
66%

Tehát akkor mégis csak a gyerek "pszichéjére" kellene hatni.

Ugye?


Meg van a közös nevező?


13-as voltam. ;)

2017. márc. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
90%

teljes mértékben akumival értek egyet! én nem bírom az ilyen hisztis gyerekeket, túlságosan el vannak kényeztetve, vagy nem foglalkoznak velül. persze mindenről a szülő tehet nem a gyerek,

ezt hozzáteszem.

2017. márc. 31. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem hisztis, csak ezzel kapcsolatban, ezért gondolom, hogy ez komoly és félelem.Meg nem most kezdődött, de nem akarom megvárni, hogy rossz vége legyen.Este beszéltem a párommal ma beszélek anyuval is és hétvégén kicseréljük a kutyikat 1-2 hétre.

Köszönöm a válaszokat!

2017. márc. 31. 06:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!