Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még nem alakult ki bennem az,...

Még nem alakult ki bennem az, hogy első lenne a gyerek, de félek, hogy sosem fog? Részletek lent

Figyelt kérdés

az a problémám, hogy 27 évesek vagyunk a párommal, 10 éve vagyunk együtt, stabil kapcsolat. egyre többet jön elő a baba téma, de én még nem érzem azt, hogy készen állnék rá. nem azért, mert nem akarok, mert de. leginkább azért, mert még nincs meg nekem az a tudatállapot, hogy első a gyerek, és csak a gyerek. értem ezt arra, amit anyukám régen sokszor felhozott példának: Ha lenne 5000 Ft-od, azt is inkább a gyerekre költenéd. Inkább nem veszel magadnak ruhát, de a gyereknek legyen meg mindene. És én ezt nem lennék még képes megcsinálni. Most biztos furán, vagy önzően hangzik, de én a pénzt inkább magamra, magunkra költöm. (már a rezsin kívül értem). Ruházkodás, közös programok, ilyesmik. A párom testvérének van egy lánya, nem vagyunk igazán jóban a nővérrel, inkább megtűrjük egymást, ezáltal én azt a kislányt is 'elviselem', nem körülötte forog minden gondolatom. A párom viszont sokszor vesz neki csak úgy játékot, vesz neki egy babát mert épp akciós volt, ilyesmik. És persze ez a normális, természetes. De bennem még ez nem alakult ki, nem tudom elképzelni a gondolatot, hogy egy gyerekre költsek, még ha a sajátom is. Abból a pénzből inkább elmennék valahova a párommal.

Csak azért aggaszt ez, mert húszon 1-2 évesen azt mondom, még oké ez a felfogás, de lassan 30 évesen vagyunk, és nem hiszem, hogy "itt kéne tartanom" :/

Fog ez változni valaha? Túl későn sem szeretnék szülni, mindig 30 előtt 'terveztem", de most, hogy ilyen közel van, nem hiszem, hogy készen állok rá..


2016. aug. 20. 11:59
1 2
 1/13 anonim válasza:
28%
Nem fog ez csak úgy magától megváltozni. Ha azt szeretnéd, holy olyan legyél, hogy első a gyerek, akkor ahhoz meg kell változtasd magad.
2016. aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Várhatsz még egy pár évet, nem késtél el. 30-ig is van még 3 év, azalatt változol, de akár 30 fölé menni se késő. Ne a külső elvárások döntsenek helyetted.
2016. aug. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem 1-2 év alatt is nagyon sokat tud változni ebben a tekintetben az ember. Onnantól, hogy valaki akarja(!) a gyereket, azért a legtöbbször változik az értékrend. Amíg nem érzed ezt az érzést, szerintem nem fura, hogy ez nincs meg.


Érezni fogod, ha készen állsz rá szerintem. :)

2016. aug. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen más lesz a saját babáddal, mint az épp csak elviselt sógornő gyerekével, csak ezt még nem tudod elképzelni. Ha tényleg szeretnél gyereket, ne tartson vissza az, hogy ez a "tudatállapot" még nem alakult ki nálad, ketten lesztek a szülei a babának, a párod pedig remek apa lesz.:-) Most lehet, hogy néhányan meg fognak kövezni (jelezném, hogy többszörös és jó anya vagyok), de ez a végtelen, túlzásba vitt önfeláldozás sem egészséges, ami a te gondolataidban az anyaság feltétele. Egyáltalán nem baj, ha egy nő nem oldódik fel kizárólag az anyaságban, és nem teszi teljes mértékben félre a saját vágyait, igényeit a gyerek kedvéért. Nyilván nem azt mondom, hogy járasd rongyokban a gyereket, hogy magadnak megvehesd a legdivatosabb cuccokat, de az ellenkezője legalább ilyen káros, mindkettőtöknek.

Ha kétségeid vannak, szerintem bátran beszéld meg ezt a pároddal. Gondold át, mi az, amiről különösebb szívfájdalom nélkül le tudnál mondani a gyerek miatt, aztán nézzétek meg azt is, hogy egyáltalán szükség van-e, és ha igen, milyen jellegű, időtartamú és mértékű lemondásra, ha bővülne a család. Jó eséllyel ki fog derülni, hogy távolról sem olyan tragikus a helyzet, mint amennyire rettegsz tőle.:-) Viszont tényleg csak akkor vágj bele a babaprojektbe, ha már a körülmények ismeretében teljesen biztos vagy benne, hogy te is akarod őt, semmiről nem késtél még le.

2016. aug. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nincsenek véletlenek. Én ezt a filmet tegnap találtam a youtube-on. Engem már nem érint, de érdekelt, hát megnéztem. Szerintem neked szól:)


https://www.youtube.com/watch?v=d1X6wAkqZLs

2016. aug. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
Normális az ha az embernek saját maga az első, nem más, nem is a gyereke. Szóval semmi gond nincs veled, nyilván nem éheztetnéd a gyereked és meglenne neki minden ami szükséges... más meg nem kell.
2016. aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ha majd megszuletik az a baba akkor ugyis megvaltozik a velemenyed. A parod tesojanak a gyerekevel is azert ez a helyzet, mert nem a sajatod.

Es egyetertek az egyik valaszoloval, nem kell teljesen csak es kizarolag 100 %-ig anyanak lenni, meg kell maradni nonek is.

2016. aug. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Igazából ez csak pánikolás most, mert sokszor szóba kerül a téma. Persze nem vagy az a típus aki elképzeli hogy minden elé tudja helyezni a gyereket, de az a 9 hónap amíg hordod hidd el, nagyon meg fogja változtatni a gondolkodásod, a saját gyereke mindenkinek más.
2016. aug. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Meglásd, a babával együtt fog a ti életetek is megváltozni. A mi gyerekünk olyan gyönyörűen belesimult a közös, új életünkbe, amiben ő az első, de mi is számítunk, hogy öröm nézni. Én optimista lennék a helyedben, ha úgy érzed, akarsz gyereket, annyi idősen lettem terhes, mint te.


Fontos, hogy legyen pénzetek mindenkire, te vehess magadnak egy új ruhát szülés után, a férjed szintén, de a gyerekre is jusson. Az, hogy ő az első, nem azt jelenti, hogy magamnak soha nem veszek semmit. Már terhesség alatt ki fog alakulni szerintem benned, hogy a dm-ben a körömlakkvásárlás mellett odakanyarodsz a gyerekjátékokhoz.:) Velem legalábbis így volt.

2016. aug. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha lesz gyermeked jönni fog az èrzès is. :)


Az 5.000 Ft-os pèldára reagálva. Ha van pl pluszban annyi pènzem, èn nem csak rá költöm. Nem èrzem magam alárendelt fèlnek a gyermekemmel szemben. Jut beleőle ide is,oda is. De ha 2.000 van mondjuk csak, akkor megveszem,ami neki kell, èn meg maradok várólistás. Mióta anya vagyok ez annyira egyèrtelmű. Más verzió meg sem fordulna a fejemben. :)

Amikor megszületik, ès amikor cseperedik a gyermeked rengeteg új,addig ismeretlen anyai èrzès alakul ki.

2016. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!