Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kezdett el "beszélni" a...

Mikor kezdett el "beszélni" a gyerkőc?

Figyelt kérdés

A beszélnit azért tettem idézőjelbe, mert nem a konkrét beszédre gondolok, hanem pl. babababa, gagagaga meg ilyesmiket mikortól mondogatott?

Mennyi idősen tudta egyértelműen jelezni h pl. éhes, szomjas? Nem sírással, hanem pl. megmutatta vagy mondott olyat, ami mindig az ételt jelentette?

Első szava mennyi idősen és mi volt?


2017. ápr. 9. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

8 hónaposan kezdte, hogy mamamama stb.

Csőrös szelepes pohara van és elérhető helyen, odahozza, kb 9-10 hónaposan próbált inni belőle (csak nem jött még rá, hogy meg is kéne emelni) de ez így azért már elég egyértelmű volt, hogy szomjas. Előtte meg a száját nyalta olyankor de azt nem tudom mennyi idős kortól.

Szintén 9-10 hónaposan leült a konyha elé, ha kaját várt de nem mindig. Most másfél évesen kezdte el mondogatni, hogy hamm hamm, ez éhséget jelent.

2017. ápr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Babababa mamama apapapap kb 8 hosan volt

13 hónaposan első szava a tente volt

Utána a tejcsi


Azt hogy éhes már kb 2-4 honaposan probálta jelezni ugy hogy hápogott némán ill tátogott. Ha erre neki álltam pelenkazni (hogy nyugodtan tudjon szopizni mert sokszor feszkelodott közben) akkor kitörve elsirta magát.

Aztán nem probálkozott többet hanem inkább sirt ha éhes...


Állitolag a babák amugy is probálnának kommunikálni csak mi nem ertjuk a jelzéseiket. De van erről könyv is.

En probáltam mindent hamarabb megoldani még sirás előtt. Igy alakulhatott ki hogy csak tátog hogy cicizni akar :)

2017. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*ahogy járni tudott 12 hosan kipakolgatta a hűtőt enni. Kb ebből tudtam hogy éhes. De nem jelezte külön. Ha jol emlékszem..mert még tipegős volt javában.
2017. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!