Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy férfi max hány éves...

Egy férfi max hány éves koráig vállaljon gyermeket szerintetek? Eddig nincs még 1 sem,39 éves.

Figyelt kérdés
Fiatalabb nővel él boldog kapcsolatban, még várni akarnak. Ismertek ilyen férfit, aki esetleg jóval 40 fölött vállalt gyereket?
2017. ápr. 10. 06:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
50.
2017. ápr. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon sok férfit ismerek, akinek 40 fölött lett gyereke. Ha plafont kéne húzni én 45 évet mondanék.
2017. ápr. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem inkább 40, mint 45, de a 45 bizonyos esetekben beleférhet. Ha modern az öltözködése, fitt a férfi, nem iszik, nem dohányzik, nincsen betegsége vagy akár hajlama akkor még oké.



Nem ismerek ilyet egyébként.

2017. ápr. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A Földrajz tanárom kb. 50 éves lehet a felesége még kb. 45. És nemrég lett egy kislányuk.
2017. ápr. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A férjem 40 éves. Már van ey majdnem 2 éves lányunk

Nagyobb korkülömbséget tervezünk a két gyerek között. De azt mondta max 45 éves koráig vállal gyereket. Akkor már én is 32 leszek nekünk így ideális

2017. ápr. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Barátnőm 28 a férje 43 volt mikor megszületetz a kisfiúk. Tervezik a tesót is!!!
2017. ápr. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 jafnrétti ***** válasza:
69%
Szerintem nincs különbség, akár férfi, akár nő, azt a gyereket fel kell nevelni, és nem növelném annak az esélyét szándékosan, hogy fiatalon elveszítse valamelyik szülőjét. 40 felett nekem már nem igazán fér bele, és mindegy, hogy férfi-e, vagy nő. Megvan a gyerekvállalásnak az ideje, nem középkorúként kell belevágni.
2017. ápr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Az elmúlt 8 évben a 15 és 50 év közötti apák száma 15%-al csökkent, míg az 50 év feletti apák száma, több, mint 50%-al növekedett. Viszont a KSH szerint a mai 39 éves férfiak várható átlag élettartama 66 év (a 2015-ben születetteké már 72). Egy férfi ugyan akár 80 éves korában is nemzőképes lehet, viszont egy 30 éveshez képest egy 50 éves férfi megtermékenyítő-képessége átlag 20%-kal csökken, és az idősebb apák gyerekeinél nagyobb az esélye az autizmusnak, epilepsziának, szívbetegségnek, skizofréniának, allergiáknak.

Ezek persze mind csak statisztikák, fiatalabb korban is lehet rossz lapot húzni és idősebbként is stimmelhet minden és élhet hosszú, boldog és egészséges életet. De összegezve, ha nincs akadálya annak a gyereknek, nekem nem érné meg várni, mert szeretném, ha minél jobb esélyekkel indulhatna az életben és utána én minél tovább tudnám abban segítőleg elkísérni (még nagyszülőként is), nem pedig neadj'Isten fordítva. És mindez halmozottan, ha nem csak egy gyereket szeretnék.

2017. ápr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtatóak a válaszok. Az, hogy 66 év az átlag várható élettartam, szomorú hir ahol az van, gondolom azert, mert elég sok rákos megbetegedés van. A mi családunkban 80pár évesen még aktiv életet élnek az idősek, remélem nrkünk is sikerül
2017. ápr. 10. 09:06
 10/13 Theressita ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező! Az én férjem is pont ugyanannyi idős, mint Te. De mi már nagyon szeretnénk kisbabát. Igazából nem rajtunk múlik, mennyi idősek leszünk, mire végre megérkezik. Sőt, valójában mi nagy családban gondolkozunk.


Apu 43 éves volt, mikor megszülettem. Igaz, én már kései, harmadik, becsúszott gyerkőc lettem. Több infarktus és rokkantság ellenére felnevelt, iskoláztatott, férjhez adott, s most már elmúlt 70 éves, és "követeli", hogy unokázni akar :-D.


Biztatlak gyermekvállalásra Téged is, a fentiek alapján nem hinném, hogy már lekéstél a gyerekről, de direkt nem húznám már az esküvőt, családalapítást...

2017. ápr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!