Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Sára...

Mi a véleményetek a Sára névről? Sokan azt mondják régimódi. Mire a gyermekem felnő, kikopik a köztudatból? Ő lesz a "furanevű gyerek" az osztályban?

Figyelt kérdés
Még nincs gyermekünk de már tervezzük párommal. Benne van az 5 éves tervben. Nekem nagyon tetszik a Sára név,nem vagyok híve a magyarosított külföldi neveknek, ami most nagy divat. Nem tetszenek a tucatnevek, nem akarom, hogy az én gyerekem legyen a tizedik Hanna vagy a nyolcadik Lili a játszótéren. Páromnak is tetszik a Sára de szerinte idejétmúlt. Ő a Viktóriára szavaz, kehet becézni gyermekként és felnőttkorában is megállja a helyét. Szép, karakán, erőteljes név. Most nem tudunk választani, bár még bőven van időnk, de szerintem 4 év múlva is ugyanez lesz a helyzet. Ti melyiket választanátok? Sára vagy Viktória? L/26
2017. ápr. 10. 17:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :) Igen, a Sarolta is tetszik, viszont azt már párom kiszavazta. A vezetéknék Liptai azt elfelejtettem írni.
2017. ápr. 10. 19:29
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Számomra a Sára tipikus tehén név, úgyhogy egyértelműen a Viktóriát választanám
2017. ápr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én csak 1 sárát ismerek ,környékünkön nem gyakori név.szép és ritka de nekem viktoriával sincs gondom.
2017. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
23%

Ha ez öreges név, akkor pl. a Hanna, Lia, Vivien (= Éva), Máté, Márk közkedvelt nevek is azok ennyi erővel, mert ugyanúgy a Bibliából van mind.

Nos, Sára (nem hivatalosan) a cigányok védőszentje, illetve a first lady egyik lányának a neve. A férje neve a Viktória férfi párja. Ezek tények. Nekem számítana, ezért közöltem.

2017. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek aki írt. Utolsó: köszi, ezt nem is tudtam. Meglepődtemy nekem csak a bibliai eredete jutott mindig eszembe erről, illetve egy gyermekkori barátnőnet hívták így.
2017. ápr. 10. 21:32
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem fog kikopni, mert elég felkapott név, kb 10 éve egyre több közelebbi távolabbi ismerős adja adta ezt a nevet. A rövidsége miatt kedvelt.
2017. ápr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

3 éves unokahugi Sári.

Élég divatos név mostanában, de nem tömegnév. Add nyugodtan.

Ne az alapján dönts, hogy mennien adják, hanem hogy neked mennyire tettszik (fiam Dániel -4 éves)

2017. ápr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket és bocsánat az elütésekért, telefonon nem szoktam nézni mit írok, utólag pedig nem tudom javítani
2017. ápr. 11. 04:26
 19/20 anonim válasza:
0%
Sára az zsidó név, én nem adnám a gyerekemnek!
2017. ápr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Engem a Judit miatt szóltak meg, mert öreges szerintük.

Én meg bevettem a leszaromtablettát.

2017. ápr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!