Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Testvér névválasztásnál...

Testvér névválasztásnál mennyire törekedtetek a hasonló nevekre?

Figyelt kérdés
Azonos nemű tesóknál mennyire törekedtetek a hasonló nevekre, akár kezdőbetű, vagy bármi szempont, rövid vagy hosszú név?
2017. ápr. 11. 14:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
18%
mind a három viszonylag rövid..ennyi a hasonlóság:D
2017. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Mivel nekünk hosszú a vezeteknevünk,ezért mi arra törekedtünk,hogy egyszerű,és rövid neveik legyenek.

Az első kettő neve nem becézhető,a harmadik nem volt betervezve,de nála így már szempont volt az is,hogy őt se lehessen egykönnyen becézni.

2017. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi, nálunk is úgy néz ki hogy teljesen más neve lesz a másodiknak. Nem tartom fontosnak, hogy ugyanazzal a kezdőbetűvel kezdődjön, de nem is találtunk olyan nevet ami tetszene és jó is lenne, azzal a kezdőbetűvel.
2017. ápr. 12. 10:12
 14/15 anonim ***** válasza:
Elsősorban a hangzás és a jelentés volt fontos. Utána megnéztük azt is, hogy pl. egy Ildikó mellé nehogy Miát adjunk. Tudom, hogy ritkán mondják egyszerre a nevüket a gyerekek, de akkoris röhejes a túl elütő stílus. De pl. egy László-Péter nem vészes, hiába nem ugyanaz a nevek eredete. Szerintem a legtöbb embernek nem össze-vissza testvérnevek tetszenek, így nagyon nem tudnak melléfogni.
2017. ápr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy a legtöbb embernek nem olyan ízlése van, hogy pl. egy ősmagyar név mellé választana egy szappanoperás cigánynevet.
2017. ápr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!