Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért írtózom a szüléstől...

Miért írtózom a szüléstől illetve a gyerekvállalástól? Szörnyeteg vagyok?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, 4 éve van kapcsolatom és együtt is élünk már, igaz nemrég óta. A párom(25) azt tervezgeti, hogy legkésőbb 24-26 évesen nekem szülnöm kell, ráadásul 2 gyereket szeretne majd.


Konkrétan rosszul vagyok pánik roham fog el ha a szülésről olvasok vagy ha sorozatot nézek róla. Hisztérikusan elkezdek sírni dühös leszek amikor azt olvasom hogy hányinger, gátmetszés, szülésközbeni székelés, gyerekre figyelni nonstop még ha rosszul is van az anya, anyának kell mindent csinálnia és egyéb kellemetlen dolgok. Csak arra tudok gondolni mennyire utálom. A kínnal tudom összekötni az egészet. Azt még hozzá teszem, hogy én nem szeretem a kisbabákat/ kisgyerekeket. Nem érdekelnek. A családomban született nemrég egy gyerek mindenki őt "nyünnyörgeti" én meg csak megjátszva annyit tudok mondani "jajj de cuki"... de kezembe nem veszem meg ilyesmik tehát a legkevésbé sem érdekel.


Én 30 éves korom környékén szeretnék max 1 kisfiút, császárral. Jelenleg úgy érzem többre nem vagyok képes. Én még élni, szeretnék járni a világot, motorozni, pénztkeresni stb. A párom, azt mondta hogy ha ilyen vagyok akkor ő kilép az életemből mivel mindketten mást akarunk tehát ez is nyomás alatt tart.


Nagyon sajnálom, hogy ilyen vagyok de nemtudok rajta változtatni. Talán pszichológus kell?


Válaszaitokat előre is köszönöm.


2017. ápr. 12. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
NEm vagy még rá kész, ennyi az egész. Viszont ebben az esetben a párkapcsolatot átgondolnám, feleselges egymás idejét húzni...
2017. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon gyerekes vagy még. Az anyasághoz még fel kell nőnöd, bár vannak akik sosem érzik úgy, hogy nekik gyerek kéne. Ami nem baj, de felesleges ebben a kapcsolatban maradnod, ha nem akarsz gyereket. Ne húzzátok egymás idejét. Amúgy meg nincs rá garancia, hogy fiad lesz, ha lesz gyereked, a császár meg sokkal nehezebb, mint egy hüvelyi szülés.
2017. ápr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Mintha magamat hallanám 23 évesen. :) Pont ugyanilyen félelmeim voltak, nem tudtam mit kezdeni a gyerekekkel, nem akartam szülni. Aztán teltek az évek, és úgy kb 28 évesen szinte egyik napról a másikra éreztem, hogy valami megváltozik, rámtört az anyai ösztön. Most 33 vagyok, és az első babámat várom (nehezen jött össze), sose voltam még ilyen boldog. Szóval ne aggódj, még fiatal vagy, élj. A pároddal meg mindenképp beszéld meg, hogy ezt így ne jelentse ki előre, majd meglátjátok hogy alakul az életetek addig.
2017. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy szörnyeteg, ne butáskodj már...Ha ennyire súlyos reakciód van minden, szüléssel kapcsolatos dologra, akkor megfontolható egy pszichológussal történő beszélgetés, bár szerintem a kiváltó okok közé tartozik az az érzelmi nyomás is, amit a párod gyakorol rád. Gyereket szülni nem szabad mások kedvéért, csak akkor, ha te magad úgy érzed, hogy készen állsz rá és szeretnéd. Ha a pároddal ennyire nem egyezik a közös jövőre vonatkozó elképzelésetek, akkor lehet, hogy jobban tennétek, ha békében szétválnátok.
2017. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Én is pontosan így éreztem magam! Úgy voltam vele, hogy inkább nem lesz gyerekem vagy max császárral de tűktől irtózom. 18 voltam mikor a bátyáméknak megszületett a babájuk és mivel nyár volt én nagyon ráértem és amúgy is a kórház mellett laktunk így én jártam be sógornőmhöz mert elötte bent volt egy hetet.

Valami borzalom volt! A folyosón is hallottad ha szült valaki, meg a kórház szag...

De immár 27 leszek és gondolkodunk a babán párommal. Még mindig félek a szüléstől (plusz vérhigító injekció is kell véfigr amitől előre félek) de úgy érzem megérné. Fiút szerettem volna én is, mostmár mindegy.

Valószínűleg megérsz majd rá, de ha nem akarsz azzal sincs semmi gond! A pároddal pedig komolyan beszéld meg mert ebből nagy gondok szoktak lenni!

2017. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagy érett rá, ennyi. 23 éves vagy még bulizzál, utazzál stb. aztán majd 30 körül ha késznek érzed magad, úgy értem nem ilyen gondolatok járnak körül mint amiket írtál, akkor majd szülsz.

Valóban a szülés olyan amilyen, de a gyerekvállalás ezzel jár. Anyukád is végig csinálta veled. Majd ha megértél rá akkor nem ez fog aggasztani. Amúgy mindenki fél a szüléstől és a beöntésért sem rajong senki, de egy császár metszés sem egyenlő azzal mintha beülnél egy moziba, de ez van, van ennél rosszabb is. Amúgy ha belegondolsz nap mint nap érik az embereket balesetek, halálos betegségek és bizony ott is sok gusztustalan kórházi beavatkozáson kell átesni, szóval nemcsak a szülés ami fájdalmas, véres stb.

Nézd az hogy mit tervez a párod az egy dolog, de ezt kettőtöknek kell majd tervezni. Amúgy az is lehet hogy nem lesz egyszerű terhesnek lenned, sokaknak nem jön össze elsőre, de akár 1 év múlva sem. Szóval nincs semmi garancia hogy a párod 1-2 év múlva apa legyen.

Nem kell pszichológus, inkább azt mondom még 5-6 év kell inkább :)

2017. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Nem vagy szornyeteg, csak meg nem ertel meg ra :) 25 alatt nagyon gyakori. Sot, manapsag 30-ig igy vannak vele sokan! Hogy karrier, meg buli, meg utazgatas, meg fuj fuj felelosseg, aztan meg szepen felnonek a feladathoz :) O ha tudnad hany ilyen ismerosom van :) Sot, egyik legadazabb gyerektol felos baratnom 36 evesen lett szuper anyuka, addigra erett meg ra.
2017. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem szörnyeteg vagy ,inkább beszéjetek párodal hogy te nem szeretnél gyereket még jó sokáig ,inkább váljatok el békében ha neki nem elfogadhato igy .
2017. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, hogy az ember gyereket vállaljon, sőt nem is szabadna, hacsak nem akarja nagyon-nagyon és nem kész mindent feláldozni érte.


Egyelőre semmiképpen ne vállalj gyereket, mert boldogtalan leszel!

2017. jún. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!