Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » +20 milliós gazdag sportautó...

+20 milliós gazdag sportautó tulajdonosok! Ti mivel foglalkoztok, hogy megengedhetitek magatoknak ezt az életszínvonalat?

Figyelt kérdés
Mindig elfog a kíváncsiság, amikor meglátok egy M4-es BMW-t, egy R8-as Audit vagy egy 911-es Porsche-t. És most nem azokra a magyar cégvezetőkre/politikusokra/menedzserekre gondolok, akik magyar szinten státuszszimbólumnak nevezhető "mezei" S Mercit vagy 7-es BMW-t vezetnek, hanem azokra az emberekre, akik olyan gazdagok, hogy egy standard autó mellett megengedhetnek maguknak egy kétüléses sportkupét is. Amikor meglátok egy ilyen sportautót, akkor szinte mindig egy fiatal (<35 éves) pasit/csajt látok a kormány mögött és akkor nem is irigység, inkább a mérhetetlen kíváncsiság fog el, hogy egy ilyen embernek hogy sikerült eljutni ilyen fiatalon erre a szintre, hogyan alakította a karrierjét. A testvérem végigtanulta a fél életét és 30 évesen is csak egy használt 1,5-2 milliós VW-t vezet és még csak azt sem mondhatja el magáról, hogy rengeteg félretett pénze van. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy ezek az emberek valami olyasmit tudnak, amit nagyon sok ember nem és ezalatt nem a szakmai tudást kell érteni.

2016. aug. 14. 13:54
1 2
 1/13 MZ.per.X ***** válasza:
76%

Leginkább úgy lehet ilyen autókhoz jutni, hogy az ember nem áll meg az "alkalmazott vagyok kevés pénzért" szinten, hanem próbál előrelépni.


Én magam elég sok olyan embert látok aki viszonylag fiatalon magas pozícióban van. De ismerek olyanokat is akik simán céget, vállalkozást futtatnak, vagy már meglévő családit viszik tovább. Nekik az is segít, hogy nem nulláról kell indulniuk.


Vagy van ismerősöm, olyan cégnél dolgozik ahol ő maga is havi 4-500 ezreket összeszed, és egy viszonylag fiatal, pár év alatt felfutott cégről van szó, ami mára világszinten ismert a szakterületén belül. Akik alapították akkor végeztek egyetemen mikor mi elkezdtük.

2016. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

A legtöbbje ezüstkanállal a seggébe jött világra,szóval már a szülei is gazdagok voltak. Innen már piszkosul egyszerű az élet,mert megkap mindent ,berakják a legjobb magániskolákba , 18.szülinapjára már kapja az új Bömöst aztán berakják fater cégéhez lábat lógatni, vagy kap egy zsák pénzt és mondjuk nyit egy ügyvédi irodát . Ennyi.

A többi eset meg a bűnözői (fehérgalléros meg kevésbé fehér) kör.

2016. aug. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#1: És ezek a cégek melyik szektorban működnek? Bank, informatika...? Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy ezek a fiatalok hogyan kezdték. Én pl. informatikusnak tanulok és nem akarok abba a hibába esni, mint több ismerősöm, hogy kitanulom a belemet, aztán örülhetek, ha egy multinál 200-300-ért gürizek 8 órában+hétvégén, mint egy csicska. Persze aztán még én örüljek, mert egy fiatalos csapat tagja lehetek, meg lehetőségem van a szakmai előrelépésre, hát a nagy f***t. Az ember nem ezért tanul. Inkább akkor irány külföld, ha itthon tényleg nem fogok tudni meggazdagodni.
2016. aug. 14. 14:19
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan, nekem nincs 20+ milliós autóm és jogsim sem, mert bérelek sofőrrel együtt. Vállalkozó vagyok, sosem dolgoztam alkalmazottként és nem is születtem ezüst kanállal a seggemben. Volt egy jó ötletem, mások lehetőséget láttak benne, megvalósítottam és mindannyian jól jártunk vele.
2016. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4: És mi volt az az ötlet? Szép és jó, hogy mindenki vállalkozó és jó ötlete volt, de én konkrétumokra vagyok kíváncsi!
2016. aug. 14. 14:45
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatodat a kérdésedben fejtsd ki bővebben kérlek,szerinted van egy valamilyen egyetemes titok amivel sikeres lehet valaki?
2016. aug. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Jol latod. Hitelnek hivjak a titkot. Attol hogy valakinek luxus autoja van meg nem magas az elet szinvonala. Inkabb azok veszik meg 20+ millios autokat akiknek valami nagy gond van a fejeben.
2016. aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Hányféle formában teszed még föl ezt a nyálcsorgatós luxusautó kérdést?

Egy idő után már nagyon unalmas.

Inkább próbáld meg letenni a jogosítványt.

Azzal elbíbelődsz egy darabig.

2016. aug. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy én elnéztem az ismerősi körömben a hasonló szintre felkapaszkodott embereket, nagy részük alkalmazottként kezdte, aztán vállalkozásba kezdett és azóta ível felfelé az életük.


A titok szerintem a kellő gátlástalanság és gerinctelenség. Legalábbis én még igazán korrekt és minden szabályt betartó vállalkozóval nem találkoztam őszintén szólva.

2016. aug. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Engem ledöbbent, hogy lehet ekkora különbség ember és ember között. Én nem irigységet, hanem elkeseredettséget érzek. Vannak az ismerősi körömben szinte mélyszegénységben élő emberek, akik rengeteget dolgoznak, de csak arra futja nekik, hogy a rezsit kifizessék, kajából is csak a legolcsóbbat veszik, de hihetetlen emberség lakik bennük.


Ezek a nagy autóval menőző emberek a legtöbben császárnak képzelik magukat (tisztelet a kivételnek), pofátlanul előznek az utakon, éreztetik a pórnéppel, hogy ők bizony más szinten vannak. Éjszaka sokszor rendeznek gyorsulási versenyt a menő járgányaikkal.


Egyszerűen nem értem, hogy miért ekkora az olló, hogy valaki munka, valós értékteremtő tevékenység nélkül napok alatt megkeres annyit, mint a tisztességgel, becsülettel dolgozó egy életen át. De hát, ha nem lenne az egyszerű melós, akkor nem tartaná el senki a piramis csúcsán élőket.

2016. aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!