Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, megengedhetitek...

Anyukák, megengedhetitek magatoknak, amit szeretnétek?

Figyelt kérdés
Nem akarok senki pénztárcájában vájkálni, nem kell ft-ra válaszolni, csak arra lennék kíváncsi, ha gyerek előtt költöttetek valami drágább hobbira, ruhára, bármire, gyerekválallás után is ugyanennyit szántatok rá? Több gyereknél esetleg a szülők luxusnak számító kiadásai a háttérbe szorult? A párotok hogy viszonyult ehhez?

2017. ápr. 19. 17:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%
A férjemmel mindketten vadászunk. Aki kicsit is ért hozzá, tudja, hogy nem éppen olcsó hobbi, de szerencsére nem szorul háttérbe (na jó, nekem kevesebb időm jut rá).
2017. ápr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%
Én többet is költhetek, mint a lányom születése előtt. A férjem fizuja is emelkedett, meg az enyém is. Olyan munkám van, hogy tudom home office-ban csinálni, így gyakorlatilag le se álltam a melóval, csak erősen visszavettem a tempót a szülés után, de a kezdetektől dolgoztam, mikor a lányom aludt. Most nemsokára 2 éves, már jóval többet dolgozom, és szintet is léptem a munkahelyemen, jobban fizető projekteket kapok, és bár még mindig nem teljes munkaidőben dolgozom (majd csak akkor fogok, ha oviba megy a lányom), már jobban keresek, mint a szülés előtt. Persze ez jár nehézségekkel, pl. minden nap minimum 11-éjfélig dolgozom fektetés után, meg a délutáni alvásidőben, mivel nem szeretem a lányomtól elvenni az időt. De nekem megéri, örülök neki, hogy a férjemmel mindketten tudunk a saját dolgainkra is költeni, nem csak a gyerekre. Nekünk is csak egy életünk van, és ha nem muszáj, nem azzal akarjuk tölteni, hogy mindenről lemondunk.
2017. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
82%

nekünk nem emelkedett számottevően a bevételünk. Mi kevesebbet költünk magunkra.

Szoktunk "luxus" dolgora is költeni, de nálunk a következő a sorrend: Sporolt pénz a bankszámlán, hitelmentesség vagy minimális hitel, nyaralásra félretett pénz. Ha ezek megvannak akkor lehet költekezni.

2017. ápr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
66%

Amiről nem mondok le az a műkörmös,és a szolárium. Előbbi havonta esedékes,utóbbi hetente 2x. Így értem jól magam.

Gyerek előtt ész nélkül költöttem a pénzt ruhákra,és sminkekre. De tényleg úgy,mint akinek fegyvert fognak a fejéhez.

Mára ez megváltozott,évszak váltásnál csapok egy nagyobb vásárlást,akkor megveszem ami kell. Sminkek terén visszafogtam magam,a fiúk mellett időm sincs rá nagyon,és most már igényem sincs naponta fél kiló cuccot magamra kenni. Már csak alap szinten űzöm a sminkelést,pedig régen hatalmas fanatikus voltam.

Összeségében kevesebbet költök,mint a fiúk előtt,de nem szert mert nem tehetjük meg.

Férjem egyébként nem szól erre semmit,az ő szenvedélye az karórák. Imádja őket. A fiúk előtt évi 2-3 különleges darabot vett,most ez lecsökkent évi 1 db-ra,általában karácsonyra lepi meg magát ezzel:)

Amiről nem mondunk még le az az évi 4 wellness hétvége a gyerekek nélkül. Ennyi kell,szerintem.

2017. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
89%

Zenélek, és élvezettel költök rá... jelenleg öt gitárom van, és tervezek még venni (többet is), a hozzá tartozó dolgokat is mind megveszem, húrok, tokok, állványok, könyvek, kották, majd erősítők, egyéb kütyük stb, meg ami ezzel jár: magán zeneórák, énekórák, koncertek, stb.


Viszont én nem költök egy csomó dologra, amire a nők jó része igen... nincs műkörmöm (egypár pengetési technikáról le kéne mondanom, s nekem ez a fontosabb), hosszú hajam van, nem járok fodrászhoz, kozmetikushoz (amit kell, én otthon megcsinálok), magabiztosan hordom a sosem utolsó divat szerinti gönceimet (kapaszkodjatok meg: utálok ruhákat venni!!! halálom a ruhavásárlás, próbálás!), ha valami kell, gyorsan lekapok egy egyszerű, letisztult fazonú, lehetőleg fehér cuccot, fizetek és már ott sem vagyok! A cipőket is utálom! Nekem nem állnak sorban a cipős szekrényemben sosem hordott darabok! Annyit veszek, amennyi kell, értsd: évszakonként max. két pár van, plusz alkalmi! Nem járok kávézókba, s egyéb szórakozóhelyekre (kivéve koncertek, tanulási célzattal), nincs káros szenvedélyem, stb.


A férjemnek semmi baja ezzel, a három gyereknek ugyanúgy megvan mindene.

2017. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván vannak olyan vágyaim, amire nem tellik, de gyerek előtt se. A mindennapi kívánalmak is jelentősen csökkentek, főként az időhiány miatt. Átvette a helyét más költekezés, pl. én gyerekruhákat szeretek venni, mert nekik úgyis kell, mert kinövik, magamra sajnálom, mert úgyse használnám ki, míg itthon vagyok velük.
2017. ápr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
35%
Nem költiök kevesebbet csak másra. Régen a gyerek előtt kutyáztam, minden hétvégén mentem a kutyákkal valamilyen rendezvényre. Gyerek után lefogytam, azóta ruhára meg sminkre költök sokat.
2017. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 jafnrétti ***** válasza:
73%

Vannak dolgok, amikre nem futja, még akkor sem, ha amúgy jó lenne, ha meg tudnánk venni. Pl. télen nagyon vágytam egy hordozós kabátra, de ötvenezret sokallok rá. Úgyhogy nem vettem.


De egyébként amit szeretnék, az megvan, nincsenek túl nagy vágyaim :D Vagyis amit szeretnék, arra inkább időm nincs, nem pénzem. A férjem mindig nyúz, hogy mit kérek szülinapomra, karácsonyra, meg ilyenekre, de mindig azt szoktam mondani, hogy nekem megvan mindenem. Tényleg nem nagyon tudnék olyat mondani, ami még kéne.

2017. ápr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Kértem, hogy ne pontozza le senki a többieket.

Mindenki normális választ adott, mi ebben a kivetnivaló?

2017. ápr. 19. 21:00
 20/24 anonim ***** válasza:
58%
Nekem kétféle hobbim van, szülés után időhiány miatt valószínűleg választanom kell majd. Pedig jó lenne mindkettőt csinálni. Anyagilag beleférne. Ruhákat is tudok venni, de én csak annyit veszek, amennyi kell (esetleg felsőkből picit többet), de nem vennék évi 2 télikabátot/cipőt, addig hordom a régit, amíg jó állapotú. El se férne évi +2. :)
2017. ápr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!